Videl som veľa zázrakov Pátra Pia

Deväťdesiatročný otec Marciano Morra má na tvári prísny výraz, ktorý vzbudzuje rešpekt. Štíhly, s predĺženou tvárou vyzerá ako náročný profesor latinčiny. Ale myslím si, že je to len maska ​​na skrytie jeho hanblivosti. Vskutku: keď brat získa dôveru, usmieva sa tak sladko, že je lákavé ho objať. Poznám ho už dlho a z času na čas ho chodím navštíviť do kláštora San Giovanni Rotondo, kde žil aj páter Pio. Otec Marciano bol jeho spolubratom dvadsať rokov. Je teda baňou spomienok, anekdot a emócií, ktoré rozpráva svojím jemným hlasom.

„Ach, tu bola sakristia starého kostola,“ vysvetľuje P. Marciano a ukazuje na veľkú miestnosť s veľkou skriňou z tmavého dreva. Uschovávali sa tam liturgické rúcha, bielizeň a náčinie používané pri svätej omši. „Presne tu som videl, ako Páter Pio urobil zázrak. Uzdravil môjho otca, ktorý bol veľmi chorý. Stalo sa to už veľmi dávno. Dostal som list z domu: moja rodina mi oznámila, že môj otec má rakovinu pľúc a že už pre neho nie je žiadna nádej. Lekári povedali, že mu zostáva málo času. Požiadal som teda predstaveného kláštora, aby dovolil môjmu otcovi prísť, aby sa otec mohol stretnúť s Pátrom Piom. Po omši svätý stigmatik prišiel do sakristie, presne tam, kde sme teraz; potom som ho predstavil svojmu otcovi a vysvetlil som mu, že je veľmi chorý. Páter Pio sa naňho skúmavo pozrel, potom ho schmatol za kabát a druhou rukou ho začal biť do hrude a povedal: Kto ti povedal, že si chorý?! Si v poriadku! Si v poriadku! A dodal: A teraz už musím ísť. Vidíme sa neskôr. Dni môjho otca boli spočítané a predsa sa uzdravil.

Povedal mi aj ďalší príbeh: „Bol som aj pri tom, keď Pátra Pia zázračne uzdravila Panna Mária z Fatimy,“ pokračuje môj sprievodca. „Stalo sa to práve na tomto mieste, pri tomto okne.“ Bolo to v roku 1959. Vtedy bola do Talianska privezená socha Panny Márie z Fatimy; navštívila diecézy hlavných miest. Socha mala byť tiež v San Giovanni Rotondo. Bohužiaľ, Páter Pio ležal v posteli štyri mesiace a nemohol sa hýbať. Mal rakovinu pľúc a hovorilo sa, že je blízko smrti. Sochu umiestnili do kostola a Pátra Pia zniesli dole na rukách. Zastavil sa pri soche na modlitbu, pobozkal Pannu Máriu a vložil jej do rúk ruženec. Neskôr sa prikázal odviesť k tomu oknu, aby videl, ako helikoptéra odchádza s postavou. Keď Páter Pio videl odlietajúci vrtuľník, povedal: Mami, ty si prišla do Talianska a ja som ochorel. Teraz odídeš a necháš ma tu stále chorého. Potom sa zrazu triasol, ako keby ho zasiahol elektrický prúd, potom sa otočil a zvolal: „Ako mi je dobre! Som v pohode! Poďme sa vyspovedať.“

Samozrejme, nesmel ísť hneď na spoveď; odprevadili sme ho do jeho cely, ale na druhý deň sa vrátil k svojim každodenným činnostiam. Bol úplne uzdravený.

Zdroj: Aleteia, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *