Veľká Británia: Študent vyletel zo školy pre citát z Biblie

Felix Ngole citoval verš z Biblie, kde je homosexualita nazvaná ‚ohavnosť‘

Londýn, 1.3.2016 (kath.net/KNA) 018 865 – Kresťanský študent vyletel z kurzu anglickej Univerzity v Sheffielde. Študent (38) ktorý absolvuje nadstavbové štúdium sociálnej pedagogiky, podľa britských médií z pondelka na Facebooku citoval odsek zo Starého zákona z Knihy Levitikus, kde sa označujú homosexuálne úkony ako ohavnosť. Okrem toho tento z Kamerunu pochádzajúci utečenec a otec štyroch detí vyjadril svoje sympatie matričnej úradníčke v USA Kim Davisovej. Kim sa v minulých mesiacoch postarala o titulky v médiách na celom svete, pretože odmietla vystaviť sobášne listy pre homosexuálne páry.

Univerzita v Sheffielde sa kvôli vyjadreniam na Facebooku rozhodla študenta z kurzu vyhodiť. Jeho „hranice presahujúce vyjadrenia“ nie sú pre niekoho, kto sa chce stať sociálnym pracovníkom, primerané – tak znelo odôvodnenie univerzity. A okrem toho by mohli jednotlivé osoby cítiť, že „sa útočí na nich“.

Študent podal proti svojmu vylúčeniu sťažnosť. „Univerzita tvrdí, že moje názory sú diskriminujúce. V skutočnosti som ja tým, kto je pre svoju kresťanskú vieru diskriminovaný,“ citujú ho viaceré médiá. „Kladiem si otázku, či by univerzita takto postupovala aj proti moslimovi vernému šaríi, ktorý zverejní svoje názory na ženy a homosexualitu. Myslím, že nie.“

Sťažnosť študenta proti postupu univerzity podporuje okrem iných aj britská lobistická organizácia «Christian Legal Centre» (Kresťanské právnické centrum). –zg-

felix-ngole

2 thoughts on “Veľká Británia: Študent vyletel zo školy pre citát z Biblie

 • 25. augusta 2016 at 14:27
  Permalink

  Par mesiacov naspat sa pamatam ked satanisti v USA chceli odsluzit svoju omsu na Harvarde.

  Vteday sa proti tomu postavilo vela ludi a omsa sa neuskutocnila ale sam Najvyssi satanista dal vypoved ze Homosexualne manzelstva je ich najvyssia sviatost.

  Tak uz vieme od koho to vsetko je.

  Pane pomoz nam biednym.

  Reply
 • 12. marca 2016 at 7:58
  Permalink

  odpusť im Pane, nevedia čo činia

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *