Boh spôsobil piesočnú búrku, aby ich skryl pred teroristami

10. október 2016/Mark Ellis pre Godreports

Najmenej 50 kresťanov strednej Ázie pocítili priamo Božiu ochrannú ruku pred islamskými militantmi, keď spôsobil obrovskú piesočnú búrku, aby ich skryl pred útočníkmi.

Príbeh Božej ochrany začal tajným krstom. 24 veriacich v Ježiša Krista prijalo krst, hovorí pastor Paul, zakladateľ „Biblie pre Strednú Áziu“.sandstorm

„Boží návrat je blízko, veria oni“ poznamenáva Paul.“ Keď pohania dostali dar Ducha svätého, apoštol Peter sa spýtal učeníkov: Môže ešte niekto zabrániť, aby boli vodou pokrstení tí, čo dostali Ducha Svätého tak ako my?/Skutky 10:47/

Po troch dňoch modlitieb a pôstu prijali povolanie od Boha v Arabskom jazere.

Asi 50 ľudí, vrátane kandidátov na krst nastúpili do autobusu, aby prišli na dohodnuté miesto. Boli inštruovaní, aby svoje plány držali v tajnosti. Po krste a modlitbách znovu nastúpili do autobusu, aby sa vrátili domov a v kostole oslavovali Boha pri Pánovej večeri.

Ako sa pohol autobus, zrazu sa za nimi zjavili tri autá plné islamských militantov so snahou dohnať autobus a postrieľať ľudí.

Pastor Pavol poznamenáva: „Držali sme v tajnosti tento krst. Myslím si, že všetkých chceli postrieľať už pri krste, ale zle si to vypočítali.“ Začala divoká naháňačka na dvojprúdovej ceste. „My sme skutočne nevedeli, čo robiť, začali sme sa modliť o Božiu ochranu. Ľudia si mysleli, že budú zabití“  – on spomína.

Stalo sa však niečo neobyčajné. „Zrazu sme videli obrovskú piesočnú búrku za našim autobusom. Najprv sme sa zľakli, keď sa búrka priblížila. Mysleli sme, že piesok zasype náš autobus tak, že nás to zastaví, čo by umožnilo teroristom sa ich zmocniť. Ale piesok zasypal vojenské autá a nie autobus. Počuli sme ešte výstrely, ale autá sme viac nevideli.“

Nech je oslávený Pán! Cítili sme, že Pán Ježiš je pri nás ako mocná sila, ktorý ukázal svoje ochranné a láskavé ruky. Ježiš nás zachránil!“ S vďačnosťou Bohu prišli do domáceho kostola a chválili Pána.

Zdroj: Godreports, preklad: František Bašo, foto: Flickr

 

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *