Sila modlitby

V októbri 2007 mi na onkológii podľa sonografického, mamografického vyšetrenia a vyjadrenia dvoch lekárov  povedali: „Máte rakovinu prsníka. Ešte urobíme biopsiu a na chirurgickom oddelení sa objednajte na operáciu“. Pán doktor, ktorý ma mal operovať mi povedal, že mám prísť o osem dní, keď budú výsledky z biopsie, nakoľko ložisko vyzerá veľké a on to ešte raz chce vidieť.
Ja som prišla domov a oznámila som svojím najbližším, čo sa so mnou deje. Dobre som vedela, že tu nič nepomôže len modlitba, odprosenie a odpustenie. Každému som povedala „prosím Vás modlite sa za mňa, lebo len sila modlitby sa dostane k Pánu Bohu“.
Ja som prosila: „Pane Bože prosím Ťa, prijmi ma takú, aká som a urob si ma akú ma chceš mať, len ma neopusti“.
Povedala som o mojej chorobe kamarátkam, známym, kňazom, ružencovým spoločníkom a všetkých som prosila „pomôžte mi, modlite sa za mňa“. Tak veľmi som verila v silu modlitby!
O osem dní som prišla pre výsledky z biopsie a boli negatívne. Pán doktor povedal, že sa mohlo stať, že vpichli vedľa.
Čakala som na operáciu šesť týždňov. Prosila som o príhovor  našu nebeskú maminku Pannu Máriu, blahoslavenú  Zdenku Schelingovú, sv. Otca J. Pavla II. a ostatných svätých. Počas 6 týždňov boli za mňa obetované dve sväté omše, kde miništrovali moji vnuci.
6.12.2007 som bola  na sv. Mikuláša operovaná. Pred operáciou som prosila Pána Ježiša: „Pane Ježišu, keď ma bude lekár operovať, prosím Ťa drž mu ruku“. Vybrali mi ložisko a zistili, že je negatívne, hoci všetky vyšetrenia a samotný tvar nálezu ukazovali na rakovinu. Čakala som ešte osem dní na histológiu, kde boli výsledky –  resektát bez malignity. Nemala som ožiare, ani chemoterapiu.
Ďakujem z celého srdca Pánu Bohu za vypočuté modlitby,  za príhovor a pomoc  Panne Márii, blahoslavenej Zdenke Schelingovej, sv. otcovi Jánovi Pavlovi a ostatným svätým.
Až teraz po roku sa dozvedám, koľko ľudí sa za mňa modlilo, o ktorých som ani nevedela. Ďakujem im za to z celého srdca, lebo viem, že aj oni majú svoje choroby a ťažkosti. Ja sa za nich všetkých modlím, aj za lekárov a dala som za nich obetovať  sv. omšu, aby im dal Pán Boh zdravie, veľa požehnania, darov Ducha svätého a ochranu Panny Márie.

                                                                                                                      Eva N.,   Holíč

6 thoughts on “Sila modlitby

 • 2. marca 2015 at 21:33
  Permalink

  Iveta,
  takze ked ziadate aby iny zaplatil za svoje hriechy Panu Bohu, potom toto pravidlo iste uplatnujete aj na seba.
  Viete, co to pre Vas znamena?

  Reply
 • 28. februára 2015 at 9:24
  Permalink

  ten Martin nie je normalny,prečo chodi na take stranky ked neveri v silu modlitby a suhlasim s pani Vierou aj Tereziou,je otrasne ,ze sa vysmieva Panu Bohu,ale ako sa hovori na kazdu opicu ma Pan Boh truhlicu..verim,ze sa mu to vrati a zaplati za tie slova…

  Reply
  • 16. októbra 2016 at 23:24
   Permalink

   ,,verím že sa mu to vráti a zaplatí za tie slová…“ ja verím že toto ste napísala bez toho aby ste si vôbec uvedomila čo píšete (v stave hnevu či amoku) a že napriek tomu sa snažíte uplatnovať Kristovu náuku vo svojom živote…

   Reply
 • 25. apríla 2014 at 11:53
  Permalink

  Milý Martin,
  modlitba je potrebná, aby sme pochopili Božie riadenie.
  A Božím riadením je aj to, že včas vyhľadáme lekára, aj že nám lekár predpíše správne lieky, Božím riadením je vlastne celý náš život, ale na to je potrebná modlitba a otvorené srdce.
  Možno Božím riadením raz v budúcnosti vyhľadáš túto stránku a už s otvorenými očami a srdcom budeš čítať tieto príspevky.

  Reply
 • 24. apríla 2014 at 13:19
  Permalink

  Martin, neviem, co robite na tejto stranke, ktora vam vobec nie je blizka a prave naopak, na posmech. Nechajte si svoje sarkasticke poznamky pre seba, nikto nie je na ne zvedavy.
  Nikto vas predsa nenuti citat nieco, co vam nie je po chuti.
  Ozvite sa az vtedy, ked sa dostanete do situacie, kde budete potrebovat Boziu pomoc. My sa za vas pomodlime.
  Viera

  Reply
 • 12. marca 2014 at 16:15
  Permalink

  Dobrý deň 🙂

  podobne aj Vás chcem poprosiť, aby ste lekárov, nemocnice atď prenechala ľudom, ktorí ich potrebujú. Vás ktorých zachraňuje Panenka Maria, Ježko a podobne bytosti…tak vy nezaberajte miesto ľudom, ktorí potrebujú lekárov. Ale je ozaj vtipné čítať Vašu vetu : „Dobre som vedela, že tu nič nepomôže len modlitba, odprosenie a odpustenie.“ Tu už nič nepomôže, len odpustenie…a bum, idete k lekárom??? Ktorí Vás operujú ?? Načo ??? Veď jediné čo pomôže, tak je odpustenie 🙂 A Boh, samozrejme 🙂 Nie nejaký lekár…a aha, zase len k lekárom idete 🙂 Veľmi vtipné 🙂 Ďakujem za pobavenie. Pekný deň

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *