Prečo chodiť do kostola?

Ak si duchovne prebudený, potom sa ti toto bude páčiť!
Ak si duchovne mŕtvy, nebudeš to chcieť čítať.
Ak si duchovne zvedavý – stále je tu šanca!

Prečo chodiť do kostola?

Jeden návštevník kostola napísal list vydavateľovi novín a sťažoval sa, že to nedáva zmysel aby človek chodil do kostola každú nedeľu. „Chodil som cez 30 rokov do kostola,“ napísal, „a počas tých rokov som počul približne 3,000 kázní. Akokoľvek je to číslo vysoké, neviem sa rozpamätať na jedinú z nich. Tak si myslím, že je to úplná strata času moja aj tých kňazov.“

Toto naštartovalo skutočnú kontrovrznú výmenu názorov v rubrike „Listy vydavateľovi“, čo sa nesmierne páčilo majiteľovi novín. Takto to išlo z týždňa na týždeň až pokiaľ niekto nenapísal tento presvedčivý dôkaz:
„Bude to 30 rokov čo som ženatý. Za ten čas mi moja manželka uvarila skoro 32,000 jedál. Ale nech sa akokoľvek teraz snažím za ten svet si neviem spomenúť na menu jediného pokrmu zo všetkých tých jedál. Ale jedno viem isto; všetky ma vyživovali a dodávali mi silu potrebnú k mojej dennej práci. Ak by moja žena mi nevarila – bol by som už dnes fyzicky mŕtvy. Taktiež podobne tak ak by som nešiel do kostola načerpať silu; bol by som už dnes duchovne mŕtvy!“ Pamätaj: ak si NA DNE z niečoho, potom Boh je vždy HORE pomôc Ti v hocičom! Viera vidí neviditeľné, verí v neuveriteľné a prijíma nemožné! Vďaka ti Bože za fyzickú i duchovnú výživu!

Teraz, ak si myslíš, že je to tak daj klik a zdieľaj to!
Myslím, že každý by sa mohol zamyslieť nad tým!

zdrave jedlo

10 thoughts on “Prečo chodiť do kostola?

 • 28. septembra 2017 at 17:34
  Permalink

  A koľko ´´ ľudííí ´´ chodí do kostola a ked vyjdú z neho tak doma robia také svinstvá….že to sa ani neda povedať slovami….poznam to z vlastnej skúsenosti….

  Reply
 • 3. marca 2016 at 21:47
  Permalink

  Ako tak čítam tieto komentáre , tak je velmi krásne vidieť na ludoch čo veria že sú vyrovnaný a na opovrhujuce komentáre odpovedaju dá sa povedať s láskou 🙂 no ludia čo neveria tak su len nervozny a boja sa.. tam kde je láska je Boh a kde je láska je všetko krásne,milé,pokojné ..ludia čo neveria tak sú často nervozny a vždy niečo hladaju, nikdy niesu s ničim spokojný a to preto lebo všetko čo hladaju ponúka tento svet..no sú nespokojný lebo neveria v to že všetko čo hladaju majú u Boha

  Reply
 • 12. februára 2015 at 10:46
  Permalink

  1. do kostela chodím kvůli setkání s Pánem v eucharistii. To je to nejdůležitejší, to je proč se sv.mše koná. Ježíš se spřítomnňuje, obětuje a dává za pokrm. Když lidi chodí do kostela si to jenom odsedět, bez aktivní účasti (připravená duše, přijetí svátosti), těžko se jim to pak vysvětluje. Nevidí tam podstatu. Je na nás abychom svým životem svědčili o této podstatě.
  A když nejsem ve stavu příjmout euchatistii, stějně tam jdu abych se neochudil o ty ostatné dobra (a že jich je, jen je třeba je vidět), která mi mše svatá dává.
  2. Do kostela chodím i kvůli společenství. Člověk je společenský, svatá Trojice je společenství. I kdyby v kostele byl jenom kněz a já, už jsme společenství. Rozvíjíme vztahy, sdílíme se. Na tom ale není nic zvláštního, setkávají se lidí dobří i zlí. Setkávání je naše přirozenost.
  3. To, že jsem na vlastní oči neviděl planetu Uran ještě neznamená, že neexistuje. Jakkoliv, všem kteří pochybují a nevěří Ježíši Kristu, taky želám zdravý usudek a hezké dny, klidně bez i s virtuálním přítelem třeba na facebooku. Lidi se zdravým rozum jsou schopni poznávat Boha.

  Reply
 • 8. februára 2015 at 15:18
  Permalink

  …a to sme si svojho času mysleli, že vývojom rozumu a vedy tieto bájky o bohu už zaniknú, lenže ľudia sa stále tak boja o seba, že potrebujú mať nejakú imaginárnu oporu v hlave, čo už. Želám Vám zdravý úsudok a pekné dni bez virtuálnych priateľov.

  Reply
 • 2. augusta 2014 at 16:26
  Permalink

  Veľa ľudí nechce veriť v Ježiša Krista z dôvodu, že akí sú tí veriaci zlí atď. Nuž, máme slobodnú vôľu. No je chybou pozerať na ľudí, kňazov a nepozerať na to podstatné – na jediného Boha – Otca,Syna a Ducha Svätého. Kto chce spoznávať Pravdu, musí sa často predierať cez „húštinu a blato“. Zlo často pokúša tam, kde je Dobro.

  Reply
 • 30. júla 2014 at 0:11
  Permalink

  Libor, Biblia bola x krát zmenená – kedy, v čom a kým konkrétne? Napísalo ju, mimochodom, mnoho ľudí – ale nie ako svoje dielo, ale ako dielo inšpirované Bohom. Písali, čo mali od Boha. Boh nie je imaginárny. Je reálny a dá sa spoznať napr. iba z prírody, ale to by ľudia museli chcieť poznávať. LENŽE, čo znamená pre mnohých ľudí pripustiť vôbec myšlienku existecie Boha? V prvom rade hnev, lebo sú zranení z konania niektorých zasvätených i laikov, potom strach, že by im Boh zobral obľúbenú hračku, ako si to oni vysvetľujú. Atď. Ale nájsť Boha znamená nájsť slobodu, pri Ňom nie je žiadna závislosť = nesloboda. Aj z toho, čo si napísal, hovorí hnev. A asi si sa stretol z mnohým zlým zo strany tzv. veriacich. Možno to bude smelé vyhlásenie, ale myslím, že s konaním pokryteckých veriacich sa Boh nestotožňuje. Pokús sa hľadať pravdu, aby Ťa hnev neobral o najcennejšie, čo človek môže získať – o priateľstvo s Bohom. Nie je to žiadna imaginácia, je to také reálne, ako Ty sám. 🙂

  Reply
 • 25. júla 2014 at 23:10
  Permalink

  …no a presne to ma na kostolikaroch serie nejviac. na akúkolvek otázku majú fantastickú odpoved prikladom zo života. …a ked nemajú, tak odpoved znie….lebo je to tak v biblii. …akákolvek debata s horlivo veriacim nemá absolútne žiadny zmysel. postráda logiku a všetko končí pri …lebo tak je to v biblii napísané. …len im nedochádza že tá biblia bola x krát zmenená a napísal ju človek. ………………ak má jeden človek imaginárneho priatela, povedia o nom že je blázon. no ak má milion ludi rovnakeho imaginárneho priatela, tak to už je náboženstvo.

  Reply
 • 9. júna 2014 at 9:06
  Permalink

  to nieje ryba však a aj keby tak by som to zjedol lebo ja ryby milujem . na obrazku to vyzera chutne .

  Reply
 • 4. júna 2014 at 8:10
  Permalink

  Nech si htci kto mysli co chce ,ale nedela a iny den nie su pre mna ,ked v nedelu nepojde do chramu Bozieho ,tam clovek pookreje a vypocuje si kazen aj zo zivota ,ktory zije.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *