Modlitba pápeža Klementa XI.

Verím Pane, ale nech verím pevnejšie, dúfam Pane, ale nech dúfam istejšie, ľutujem Pane, ale nech ľutujem ešte väčšmi.
Klaniam sa Ti ako prvému počiatku, túžim po Tebe ako po poslednomm cieli, chválim Ťa ako večného dobrodincu, vzývam Ťa ako svojho milostivého ochrancu.
Veď ma svojou múdrosťou, ovládaj ma svojou spravodlivosťou, utešuj svojou láskavosťou, chráň ma svojou mocou.
Obetujem Ti svoje myšlienky, aby sa vzťahovali len na Teba, svoje reči, aby zneli len o Tebe, svoje skutky, aby boli podľa Tvojej vôle, všetko čo mám znášať, aby to bolo na Tvoju česť.
Chcem čo Ty chceš, chcem pretože Ty chceš, chcem ako Ty chceš, chcem dokedy Ty chceš.
Prosím Pane, osvieť môj rozum, očisť moje telo, posväť moju dušu. Nech oplakávam predošlé hriechy, nech odháňam budúce pokušenia, nech naprávam svoje hriešne sklony, nech sa cvičím vo vhodných čnostiach.
Daj mi dobrý Bože, lásku k Tebe, nenávisť k hriechu a opovrhnutie voči svetu.
Nech sa usilujem predstavených poslúchať, podriadeným pomáhať, priateľov chrániť, nepriateľom odpúšťať. Nech telesné žiadosti premáham prísnosťou, skúposť štedrosťou, hnev vľúdnosťou, vlažnosť zbožnosťou.
Daj mi múdrosť v rozhodovaní, vytrvalosť v nebezpečenstve, trpezlivosť v protivenstve, pokoru šťastí. Daj Pane, aby som bol v modlitbe pozorný a horlivý, v jedle mierny, v práci usilovný, v predsavzatí stály a pevný.
Nech sa usilujem byť vnútorne nevinný, v zovňajšku skromný, nech je moje obcovanie s ľuďmi príkladné, môj život podľa Tvojich prikázaní.
Nech sa usilujem o skrotenie prirodzenosti, nech sa starám o zachovanie milosti, nech zachovávam zákony a nech si tak zaslúžim spasenie. Nech sa naučím od Teba, aké nepatrné je všetko pozemské, aké vznešené je všetko nebeské, aké krátke je všetko časné, aké trváce všetko večné.
Daj, aby som sa na smrť pripravil, aby som sa bál súdu, aby som prišiel do raja. Skrze Krista nášho Pána. Amen

Imprimatur Nitriae, die 17. Nov.1943. Carolus m.p. episcopus

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *