Je trance a techno hudba nebezbečná?

OTÁZKA: „Počúvam trance a techno hudbu , rovnako ako kresťanský gospel. Bolo mi povedané kňazom, aby som  nepočúval tento typ hudby, pretože som v Obnove v  Duchu Svätom. Ale nikdy som dostal šancu opýtať sa, prečo je to tak… “ OTÁZKA POKRAČUJE: „Mám pocit, že niečo  nie je v poriadku. Keď som počúval tento druh hudby, mal som divný pocit akoby mravenčenia, cez ktorý som vnímal, že by som to nemal počúvať. Pravdepodobne moje vedomie ma na to chcelo takto upozorniť. Ale keď som počúval napr. kresťanský rap alebo kresťanský pop necítim žiadne takéto divné. Momentálne som prestal počúvať trance a techno hudbu asi dva týždne a mám pocit, že by som nemal ísť späť a počúvať to. Snažil som sa nájsť niečo o ňom viac o pozadí tejto hudby, ale nechcel som svetský výskum. Videl som anglický článok, ktorý uvádza, že by to mohlo pochádzať z radu rituálov Chaos Magick. Existujú nejaké argumenty o ktorých môžem povedať aj môjmu bratovi a bratrancom že prečo techno a trance music nie je dobré počúvať?“

Si veľmi múdry, keď dbáš na varovania od svojho kňaza i na svoj vnútorný „alarm“ (teda divné pocity jemného mravčenia).

Trance hudba je elektronická tanečná hudba, ktorá sa používa na navodenie stavu zmeneného vedomia.

Jonas Clark z Holy Spirit Ministry Training opisuje túto hudbu ako „forma elektronickej hudby charakterizovaná hypnotickým usporiadaním syntetických rytmov a komplexným navrstevnením melódii vytvorených za vysokého tempa riffov/riff je v populárnej a jazzovej hudbe krátka opakovaná fráza často hraná cez meniace sa akordy a harmónie, alebo používaná ako pozadie na sólové improvizácie/. Pôvodným cieľom tejto hudby bolo napomáhať tanečníkom v prežívaní stavu kolektívnej  telesnej transcendencie, podobný tomu z dávnych šamanských tanečných rituálov, skrze hypnotické, pulzujúce melódie a rytmy.“

Trance hudba má 110-145 bubnových úderov za minútu a ezoteristi veria, že toto je jeden skôsob ako otvoriť sedem čakier (energetické centrá alebo brány). Tiež veria, že je to spôsob ako prebudiť  kundalini, ktorá je údajne božská energia zvinutá v spodnej časti chrbtice – v kostrči. Jogíni veria, že keď sa Kundalini prebudí, dvere Sušumny (energetické potrubie) sa otvorí a Kundalini stúpa cez šesť čakier (energetických centier ), až kým nedosiahne korunnej čakry na temene hlavy. Keď dosiahne tejto výšky, to oslobodí z reťaze Šivu (hinduistický boh ničenia), ktorého manželka je Shakti. Tento zväzok vraj prináša radosť „Dokonalého šťastia blahoslavenstva.“

 

Existuje mnoho nebezpečenstiev spojených s takzvaným prebudením kundalini. V modernej americkej psychológii sa už zaviedol termín Kundalini syndróm  – šialenstvo, z ktorého je postihnutá osoba hospitalizovaná na dlhé roky.

Výskumníci  hľadajúc originalitu – pôvodné miesto trance hudby udávajú na  začiatku 90-tych rokov miesto udomácnenia Nemecko, ale táto hudba bola zrodená v štáte Goa v Indii v roku 1960. Doteraz sa na známych Sunburn Music Festivals v Goi zhromažduje každoročne 30.000 ľudí, ako to tvrdí štatistika z  roku 2010.

Techno a trance sa tiež snažia vstúpiť do kresťanského hudobného žánru. Je to práve preto, lebo tento druh hudby podporuje vyprázdňovanie mysle a následné zmenené stavy, takže mladí poslucháči , ktorí sú hladní po duchovných „zážitkoch “ stávajú sa zraniteľnými a náchylnými na diablov vplyv. Diabol môže voľne pracovať, zatiaľ čo oni vedome „zaspali“.

 

Hudba bola definitívne používaná silami temnoty ako sonda do života netušiacich – hovorí  najznámejší exorcista Gabriele Amorth a varuje ľudí opisujúc túto problematiku vo svojich knihách. Naša rada teda je: Drže sa čo najďalej od tejto hudby.

 

okultizmus hudba

24 thoughts on “Je trance a techno hudba nebezbečná?

 • 31. decembra 2019 at 10:14
  Permalink

  Vypadá to, že většina lidí, co tady hájí trance, techno a podobnou hudbu, si všelijak snaží ospravedlnit její poslouchání. Předem upozorňuju, že se vůbec nedá říct, že bych neznal o co se jedná, protože jsem takovou hudbu poslouchal nějakých patnáct let, (poslouchal jsem rovněž brutal death metal) a fascinuje mě, jak může někdo by tak naivní, že řekne: „zlý člověk by nemohl poslouchat trance“, anebo že si někdo myslí, že protože ho to uklidňuje, tak je to dobré. On člověka uklidní jistě i takový heroin. Ona vás tato hudba uklidňuje, ale dokud vám jí nikdo nezačne kritizovat, to se pak projeví vaše pravá tvář. Přestože jsem podobnou hudbu poslouchal, a přiznám se, že něco si občas ještě i nyní poslechnu ze zvědavosti, musím souhlasit s názorem, že taková hudba není úplně v pořádku, natož pro znovuzrozeného křesťana, obsazeného Duchem svatým. Argumentovat jaksi tím, že to uklidňuje, že se tam zpívá nebo hraje o lásce, o nebi apod. může jenom člověk, který nezná Bibli, protože je jasně psáno, že i satan se převleká za anděla světla (2.Kor 11:14) a dokonce je v tom velice úspěšný. Vždyť kdo byl satan, ďábel byl Lucifer a to je cherub – nositel světla, světlonoš. Vy, co považujete za chytré, moudré, jisté ve svých názorech, takové snadno ďábel oklame. Jestliže někteří lidé žijí v pohodlné lži, která jim vyhovuje, tak jim pravda nemusí být zrovna po chuti, což se projevuje i ve zdejší diskuzi.

  Reply
 • 30. marca 2017 at 22:01
  Permalink

  Na úvod by som rád poopravil niektoré veci. Zvuk je šírenie vĺn a teda fyzikálny jav. Melódia je zase pekná vtedy, ak je tam harmónia. Harmónia je poriadok. A poriadok je opak chaosu. Kresťanstvo je vždy za poriadok a proti chaosu. Takže tuto to už nesedí, ak by niekto považoval hudbu za dielo satana. Po ďalšie – existujú kresťanskí katolícky DJi, ktorí robia trance a púšťajú to na kresťanských akciách – napríklad kapela EsPé má tiež trance skladby. Takže odteraz ich nebudeme počúvať pretože sú to satanisti?! Ďalší argument je že v celej biblii sa píše o hudbe ako na oslavu Boha. Áno – aj pohania poznali hudbu. Ale bubon sa používal aj používa dodnes. Takže každý hudobný žáner kde je bubon je satanistický? Metodisti sú takto extrémni, že nepočúvajú rádio aby sa „nepoškrvnili“. Ale ja by som si to dovolil parafrázovať Ježiša keď poviem, nie to čo vchádza do ucha je nečisté, ale to čo vychádza z úst človeka. Vo väčšine trance hudbe sa nespieva. Takže žiadne rúhavé texty tu nenájdete. Trance má väčšinu texty o láske. Tóny nie sú monotónne, ale tvoria harmóniu. Prirovnávať túto hudbu ku šamanom je tiež nezmysel. Šamani sa dostávajú do tranzu pomocou drog, hudba je pre nich len kulisa a nie nástroj. I keď ten názov trance – tranzm,vie u evokovať u niekoho práve túto súvislosť. Po ďalšie. Do tranzu sa predsa dá dostať aj inak hypnoticky, aj keby sa počúvala príliš pomalá (ezoterická) hudba. Tak prečo „len“ 110-140 BPM je to najhoršie? Ak považujem hudbu za škodlivú , tak najmä text ktorý počúvajú dnešní mladí. T.j hiphop, pop, rock…. ale nie hudba ako taká, ale text ľudí mení. A vzťadom že dnes v kostoloch sú už gitary, čo bolo pred 50 rokmi absolútne vylúčené, verím že mladým ľuďom je možné zvestovať evanjelium aj takouto cestou. Len to chce odvážnych autorov ktorí sa nebudú báť vkladať do svojej tvorby pozitívne posolstvo.

  Reply
 • 30. marca 2017 at 17:14
  Permalink

  Trance je práve že nebeská hudba a to v boha neverím a ani nebudem

  Reply
 • 17. augusta 2016 at 17:28
  Permalink

  Pozri si toto čo je trance ty vzdelanec: https://youtu.be/f8N1F5soElI
  A ak mi chce niekto aj naďalej tvrdiť, že trance pochádza z temnoty zla a diabla, alebo že ju tvoria satanisti. Tak to si ho pekne podám!!!!

  Reply
 • 16. augusta 2016 at 20:47
  Permalink

  Trance je najkrajšia hudba!!!

  Reply
 • 16. augusta 2016 at 7:53
  Permalink

  Trance je najkrajšia hudba aká existuje. A tieto bludy a výplody fantázie si nechaj pre seba, mam 33rokov a tento štýl počúvam od svojich 13tich rokoch a este nikdy mi ta hudba neublížila prave naopak naučila ma pekným pocitom a to láske k blížnym a láske k prírode atď. a to sa Bohu urcite páči. Bohužiaľ mas veľké medzery co sa týka hudobných štýlov, pozri si nejaké trance video odporúčam: upliftig trance a pochopíš o čom je trance … v trance sa často spieva o pekných veciach vela sa spomína slovo „Heaven“ o láske a vsetko v pozitívnom spojení a video klipy ked uvidis kde je príroda a vsetky pekne veci ktore nás obklopujú. Sam pochopíš ze si tento članok prestrelil!!!! Proste je to tvoja nevedomosť a nič ine!!! Zlý človek si trance proste nepustí! Nehovorím o hudbe heavy metal alebo death metal, tam samozrejme ide o spojenie so zlými silami a diablom a ktoreho aj často ospevujú. Ale nieco take o trance moze povedat len debilny magor! Nevedomosť človeka to je ta najhoršia pliaga ktoru šíri clovek okolo seba!!!!

  Reply
 • 8. decembra 2015 at 14:25
  Permalink

  GoGo3, vidno ze Ta techno naplna pokojom a laskou k bliznym, ktory potom siris okolo seba. Co potvrdzuje ze ta hudba urcite nie je nebezpecna. „Teda po ich ovocí ich poznáte.“ Matus 7,20

  Reply
 • 25. júna 2015 at 10:55
  Permalink

  Autor clanku asi nikdy necital Bibliu. Doma ju ma iba na okrasu. Ozajstny uprimne veriaci krestan, ktory aj cital Bibliu, by nidky nenapisal taketo bludy. Budem sa modlit za uzdravenie jeho mysle a ducha, nech uzrie Bozie svetlo a pravdu.

  Reply
 • 8. júna 2015 at 13:58
  Permalink

  Ano, článek píše přesně pravý opak, než je realita. Sám žiju pure trancem už asi 4 roky. Tahle hudba mi v životě srovnala spousty věcí. Vim, že to je jedna z mála „inteligentních“ žánrů. Myslím ti, že to není žádná tzv. „bzukavka“ co se dneska poslouchá na diskotékách, ale hudba, která má hloubku. Když se na ni podivám z vyššího hlediska, citlivý člověk se v něm může najít přesně, jak potřebuje. Trance uklidňuje. A trance mě taky naučil mít rád a umět zažít hluboké emoce. Díky němu se mi v podstatě hrozně moc líbí písničky z Taizé – trance má podobný základ, jako moderní křesťanské písničky používají. A je spousta dalších pozitivních věcí. Nevim, jak tohle může někdo vyslovit. To je buď člověk zabedněný nebo vůbec neví, o čem mluví.

  Reply
 • 27. apríla 2015 at 18:14
  Permalink

  Ale ko..t konský, hudba sama o sebe „techno“ nie je nebezpečná to ten tvoj retardovaný farár alebo čo je to za ko..ta. Techno nám hovorí akí je svet s technologiou. Ked sa to nepáči farárovi tak mu rozbi mobil a PC s jeho pornom o stenu.

  Reply
 • 21. januára 2015 at 14:48
  Permalink

  Ahojte,

  rada by som sa k tomu vyjadrila – nevidela by som to tak čiernobielo. Fakt je ten, že aj ja som počula, že trebárs vyslovene satanistické kapely púšťajú okrem textu do hudby aj rôzne odriekania odzadu na veľmi nízkej frekvencii alebo ako by som to nazvala, čiže poslocháč to nemusí zaznamenať, no pôsobí to na jeho podvedomie.

  Na podvedomie človeka však pôsobí úplne všetko, takže takisto hudba s pozitívnym odkazom mu dáva do srdca pokoj a radosť.

  Každý máme iné prežívanie a človek sám pochopí, či mu daná hudba prináša pokoj, radosť a trvalé šťastie alebo ho vnútorne rozbíja.

  Reply
 • 11. septembra 2014 at 16:36
  Permalink

  To je parodia či naozaj??

  Reply
 • 11. septembra 2014 at 12:24
  Permalink

  Je mi ľúto autora článku …. Kresťania sa modlia ruženec … to nieje o tom dostať sa do tranzu? Či kresťanský tranz je fajn a tranz spojený s inými kultúrami už fajn nieje? Je mi na grc z toho čo si tu napísal a ničím nepodložil. O iných náboženstvách vieš h … Berieš si do úst Shakti, Shivu? To je akokeby som si vytrhol z biblie príbeh o Abrahámovi a jeho synovi Izákovi a na základe toho tvrdil že celé náboženstvo je choré, lebo čo už je to za Boh, čo prikáže človeku zabiť svojho vlastného syna? WTF???? Choď sa niekam zabaviť, neseď doma a venuj energiu zmysluplným veciam ( Okop babke záhradku, nájdi si normálnu babu atď. … ) lebo z toho zcvokneš … Vyzerá že už si na pol cesty, pekný deň …

  Reply
 • 9. septembra 2014 at 17:24
  Permalink

  ako producent trance, techno, IDM a chilloutovej ambientnej hudby som sa na tomto vyplode vesmirnych jasterov dobre pobavil a zasmial ale teraz spat do reality ludia … Clovek co tomuto veri je podla mojho nazoru to nebezpecne v spolocnosti cize autor tohto clanku ak fakt existuje tak to musi byt velmi zaostala bytost s nulovou logikou bez relanych zivotnych skusenosti pravdepodobne prezil cely zivot v nejakom zajati na retazi a jedine co dostaval do hlavy boli taketo kraviny. Inak si neviem vysvetlit ako realne moze vzniknut takyto grc.. Nehovorim uz vobec a stylistike ktora je na urovni mentala ale to sa na jasterov hodi. Gratulujem clanku lebo leti netom ako vtip a roznasa dobru naladu 😀 peace a pocuvajte trance – jediny hudobny zaner ktory ma naplna pozitivnou energiou chutou zit a milovat .. 😉 asi vam ta podstata unikla ale nedivim sa ked je autor mental.

  Reply
  • 16. augusta 2016 at 20:41
   Permalink

   Haha Takaaki Ihot …. yes jedna pecka!! 😉 😉

   Reply
 • 8. septembra 2014 at 20:31
  Permalink

  Stíš si basy nebudeš cítieť mravčenie a pusť si radšeh gorgoroth

  Reply
 • 8. septembra 2014 at 5:18
  Permalink

  Ja sa cítim podobne vyprázdňovaný keď počúvam kresťanský poprock. Divné mravenčenie v podbrušku spojený s pocitom na vracanie. Zakázať hudbu úplne! Boh si v Biblii tiež nikdy nespieval pokiaľ viem!!!1!

  Reply
 • 6. septembra 2014 at 15:01
  Permalink

  Ahojte s tymto clankom vobec nesuhlasim. Praveze tvrdim opak aj tanecna hudba sluzi na chvalu Pana , a nie na ruhanie sa ten kto tvrdi opak sa ruha. Je vela dobrej tanecnej muziky ktora sluzi na chvalu, evanjelizaciu,… tak tu netrepte somariny 😀

  Reply
 • 22. augusta 2014 at 12:12
  Permalink

  aj terajší pápež František varuje pred počúvaním týchto hudobných štýlov, zrušil aj niektoré koncerty, ktoré sa mali konať vo Vatikáne

  Reply
 • 16. júla 2014 at 21:49
  Permalink

  Peter, z teba priam srsi nevedomost. Prepac ale hudba ma velmi velky vplyv na ludsku psychiku a podvedomie. POznam osobne ludi, ktori maju skusenost s pocuvanim satanskych kapiel a vplyv na nich rozhodne nebol ukludnujuci. Depresivne stavy, nervozita, stres a dalsie faktory zmizli po tom, co tuto hudbu prestali pocuvat. skus si pozriet toto video http://www.youtube.com/results?search_query=odhalenie+hudobneho+priemyslu

  Reply
 • 15. júla 2014 at 10:17
  Permalink

  Veľmi zle napísaný článok. Mnoho gramatických chýb, veľmi slabá štylistika a veľmi, ale naozaj veľmi zlé preklady. Navyše má článok nulovú vypovedaciu hodnotu, nikde nie sú uvedené dôveryhodné zdroje, čiže článok je takmer bezcenný. Navyše aj úsmevný 🙂 Je hudba nebezpečná? To nemôže autor hádam ani myslieť vážne…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *