Dočítal som sa tu, že je zakázané počúvanie relaxačnej hudby

Dočítal som sa tu, že je zakázané počúvanie relaxačnej hudby. Na Lumene bola celá relácia o Enyi. Vtedy to nebolo zakázané?

Opäť chcem zdôrazniť, že zoznam okultných praktík nie je zoznamom toho, čo je zakázané. Áno, sú tam aj veci, ktoré Boh výslovne zakazuje, ale to nie je prvoradé kritérium výberu a pôsobí to dosť negativisticky. Ja nikomu nič nezakazujem, skôr hovorím z pozície výstrahy, aby sa ľudia vyhli škodám na úrovni ducha, psychiky, tela alebo spoločenských vzťahov a nemuseli sa učiť na vlastných chybách. Skôr sa prikláňam k tomu, čo píše sv. Pavol: „Slobodno všetko.“ Ale nie všetko osoží. „Slobodno všetko.“ Ale nie všetko buduje“ (1 Kor 10, 23). Konečné rozhodnutie je už na každom z nás.
Počúvanie relaxačnej hudby, samozrejme, nie je zakázané a nijako škodlivé, pokiaľ nevyjadruje alebo sa neviaže na niečo zlé. Hudba a život Enyi je spätý s hnutím New Age a s jej filozofiou. O tom, že toto hnutie a jeho praktiky sú v rozpore s kresťanstvom snáď nepochybujete. Hudba je reč, ktorej najmä naše podvedomie rozumie. Hudba New Age je bežne komponovaná v zmenených stavoch vedomia, pod domnelým telepatickým vplyvom duchovných učiteľov a vodcov, v špeciálnych meditáciach, kde však absentuje osobný biblický Boh. V jej pozadí je úplne iný duch, ako v kresťanstve. Jej cieľom je, aby sa človek naladil na „tú správnu frekvenciu“, aby sa dostal do harmónie s akýmisi neurčitými kozmickými energiami a vibráciami, ktoré sa pri dôkladnejšom skúmaní ukazujú ako okultné sily.
Počul som, že Enya ma údajne sestru, ktorá je kresťankou a tiež spieva, dokonca, že spievala aj pápežovi Jánovi Pavlovi II. Za svoju sestru sa vraj modlí, aby spoznala tú správnu cestu a zanechala New Age. Ale zatiaľ som nemal príležitosť overiť si túto správu.
Rádio Lumen nie je stanica neomylnosti. Niekedy sa tam môže nedopatrením dostať, čo nie je celkom v poriadku a inokedy z nevedomosti alebo z nedostatku úplných informácií. Myslím si však, že nepúšťajú do éteru niečo, o čom s istotou vedia, že je to skutočne zlé. Osobne však neviem, čo v spomínanej relácii zaznelo, takže nemôžem konkrétne zareagovať.

4 thoughts on “Dočítal som sa tu, že je zakázané počúvanie relaxačnej hudby

 • 19. februára 2019 at 17:57
  Permalink

  Netuším prečo je Enya v nemilosti, ale jej hudba sa mi páči a počúvať ju budem, nebude mi nikto diktovať a kecať ešte aj do toho, čo môžem počúvať… a čo taký Mozart…? ten je v poriadku…? Lebo aj toho milujem počúvať…

  Reply
  • 9. januára 2020 at 8:08
   Permalink

   Mila Silvia, nikto Ti nekeca tu do nicoho. Tato webstranka je o tom, aby sme videli sirsie suvislosti a boli obozretni. Ak sa apriori stavias negativne k tomu, ze Ti niekto chce pomoct, poradit, tak mas v sebe pychu a ta je definitivne od diabla. Raz na kazni knaz povedal, ze v nebi su duse, ktore mali mnoho zlyhani, ale v nebi nenajdes pychu a naopak v pekle su duse vsetkych dobrych vlastnosti, ale nenajdes tam pokoru. Aj Pan Boh ti keca do zivota svjimi prikazaniami, tak ako cestari s ich doprvnymi znackami aj preto sa rozculujes ? Lebo Ti niekto keca do zivota a nemozes si robit co chces? A vo svojom pysnom srdiecku odmietas vsetko a vsetkych, alebo uz chapes, ze su to dobre rady bezpecnosti do ciela cesty ci do ciela cesty zivota? Tato webstranka pomaha prist do neba a ver mi, ze stari ludia vedeli preco hovorili, ze Pycha peklom dycha, a sv. pismo jvovori, ze pysni ludia sa Bohu protivia, no P. Boh je milosrdny a urcite Ti da v zivote tolko vela utrpenia, aby Ta priviedol blizsie k sebe a nestratila si sa pysna v pekle. S tym nespravis nic, on je Boh a vsetko riadi. PS: mam to odskusane : )

   Reply
 • 27. decembra 2016 at 8:53
  Permalink

  Mozete mi prosim dat nejaky link alebo zdroj, kde je mozne jasne vidiet, ze Enya patri do New Age? Dakujem.

  Reply
 • 19. decembra 2016 at 15:31
  Permalink

  Sestra Enyi sa volá Marie Brennan a má tiež pekné piesne.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *