Blahoslavená, ktorá ovplyvnila pápeža, aby počas 2. svetovej vojny zasvätil svet Márii

Blahoslavená Alexandrina z Balazaru alebo tiež známa ako Alexandrina Maria da Costa, ovplyvnila ctihodného Pia XII., aby v roku 1942 zasvätil svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Pápež František 25. marca zasvätí Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie na žiadosť biskupov latinského obradu Ukrajiny v dôsledku ruskej invázie do krajiny 24. februára.

Úryvok z knihy „Blahoslavená Alexandrina, živý zázrak Eucharistie“ od Kevina Rowlesa hovorí, že blahoslavená bola jednou z „veľkých katolíckych mystičiek modernej doby.“

Alexandrina sa narodila v Balazare, necelých 20 míľ juhozápadne od Bragy, 30. marca 1904 a bola vychovaná v katolíckej viere. Vo svojich 20 rokoch zostala pripútaná na lôžko po zranení pri úteku pred útočníkom. 14. apríla 1925 bola Alexandrina uložená do postele, úplne paralyzovaná, aby nevstala počas zostávajúcich 30 rokov svojho života.

Hneď ako si uvedomila, že utrpenie je jej povolaním, prijala ho. Povedala: „Naša Pani mi udelila ešte väčšiu milosť. Najprv rezignácia, potom úplná prispôsobivosť Božej vôli a nakoniec túžba trpieť.“

V roku 1936 na žiadosť Krista požiadala rímskeho veľkňaza prostredníctvom svojho duchovného vodcu pátra Mariana Pinha, aby zasvätil svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Táto prosba bola niekoľkokrát obnovená a opakovaná až do roku 1941, čo spôsobilo, že Vatikán sa pýtal arcibiskupa z Bragy na Alexandrinu pri troch príležitostiach.

31. októbra 1942 ctihodný Pius XII. zasvätil svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie posolstvom odovzdaným vo Fatime v portugalčine. Tento akt bol obnovený v Ríme v Bazilike svätého Petra 8. decembra toho roku.

Alexandrinin život má veľa súvislostí s udalosťami Panny Márie Fatimskej a v Portugalsku je známa ako „štvrtá vizionárka z Fatimy“. Pri viacerých príležitostiach každého vyzvala, aby „robil pokánie, nehrešil, modlil sa ruženec, prijímal Eucharistiu“.

Od piatku 3. októbra 1938 do 24. marca 1942 prežívala každý piatok utrpenie Pána na krížovej ceste.

Od 27. marca 1942 Alexandrina prestala jesť a posledných 13 rokov svojho života žila len z Eucharistie. V roku 1943 počas 40 dní a 40 nocí lekári v nemocnici Foz do Douro neďaleko Porta prísne kontrolovali jej celkový pôst.

V roku 1944 jej nový duchovný vodca, otec Umberto Pasquale, povzbudil Alexandrinu, aby sa pripojila k Združeniu saleziánskych spolupracovníkov. 12. októbra 1955 prijala pomazanie chorých a zomrela o 19:30 hod nasledujúci deň.

Alexandrina bola blahorečená svätým Jánom Pavlom II. 25. apríla 2004 a Cirkev ju navrhla ako „vzor čistoty a vytrvalosti vo viere pre dnešnú mládež.“

Zdroj: CNA, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *