Adela Banášová o Bohu

„Podľa výskumu britského psychológa Richarda Lynna vraj v Boha veria menej inteligentní ľudia. Nikdy som si nemerala IQ, ale vďaka tomuto prieskumu aspoň viem, kam patrím, a som vďačná, že aj napriek môjmu hendikepu s IQ sem môžem prispievať.

Najčastejšie argumenty ateistov sú tie, že keby Boh existoval, tak nedopustí to a ono… Najmä všetko to utrpenie. Je skutočne vysoko „inteligentné“ si myslieť, že Boh je niečo medzi Džinom vo fľaši a Vilom Rozborilom, ktorý vám splní všetky želania a nechá vás žiť v Miami bez zubného kazu. Pretože „inteligentní“ ľudia si myslia, že dobré je to, čo im neurobí „bobo“. Inteligentní ľudia sú totiž takí inteligentní, že to vedia lepšie než Boh. Inteligentný človek verí iba tomu, čo videl svojím zrakom, ktorý je taký nedokonalý, že si nevšimne ani známeho na chodníku a nerozlíši Pyca od Sajfu. Inteligentný človek sa spolieha na svoj mozog s kapacitou využitia poťažmo päť percent. Inteligentný človek využíva takzvané kritické uvažovanie, čiže aplikuje kritériá, ktoré si vyskladal z milizlomku skúseností a vedomostí a celé to riadi tým istým už spomínaným mozgom. Inteligentný človek sa spolieha sám na seba, čím opäť naznačuje, že skutočne „pochopil“ zmysel Boha ako asistenta na dosiahnutie cieľov.

Z výskumu ďalej vyšlo, že deti prirodzene veria v Boha, kým nenastane akt dospievania. Alebo inými slovami – akt programovania sa na dospelácku kritickú myseľ podľa nespočetných a veľmi rôznych vzorov v okolí. Ako už aj starý dobrý Jung povedal – všetci ľudia majú v sebe zakódovanú túžbu nájsť Boha.

Vôbec sa nechcem dotknúť ľudí, ktorí neveria v Boha, pretože je to každého slobodné rozhodnutie, či verí, alebo nie. Či verí v existenciu, alebo neexistenciu, stále aj tak ide o vieru v niečo. Vysvetliť človeku Boha je ako pokúsiť sa rybe vysvetliť, čo je voda. A na to fakt nemám. Mojím skromným IQ si však dovolím domnievať sa, že medzi inteligenciou a múdrosťou je priepastný rozdiel v takej mierke, ktorá sa „inteligentovi“ logicky vysvetliť nedá. Ale zas sa možno veľmi mýlim… Boh vie.“

Adela Banášová

Zdroj: hnonline.sk

48 thoughts on “Adela Banášová o Bohu

 • 15. apríla 2020 at 8:47
  Permalink

  Chlapci moji aj dievčatá,
  veď sa tu toľko „nerubajme“.Každý človek má svoju jedinečnú životnú skúsenosť.Aj veriaci aj neveriaci.Chce to len trochu viac rešpektu a empatie k osobe toho druhého.Všeci hľadáme.Kto stále hľadá-hurá!….Kto našiel-sláva! Zmenilo to môj život? Som lepší, radostnejší,úslužnejší,ústretovejší?!!…..Ty veriaci !?……aj Ty neveriaci !?. Ak nie….o čom tu je reč ?!!! (Niekde v tej Biblii som čítal,že….VIERA BEZ SKUTKOV JE MŔTVA !)

  Reply
 • 30. mája 2019 at 9:30
  Permalink

  Lynn je šarlatán a podvodník. Keď už človek chce argumetovať vedou tak by si o tom mal zistit aspon zakladne veci…

  Reply
 • 27. januára 2019 at 10:19
  Permalink

  vsetkym neveriacim tomasom,:sudruhovia,-obratte sa na exorcistu,-že by vam ukazal pri svojej praci,-moci temnej strany,-ta ktora existuje a vy o nej pochybujete,-O tom ze nie ste Boži,-ale zlého,-vas nebudem presviedčat.Majte vsak na pameti,-že len dve Moci su na tekto zemi.Je moc Boha,-a moc zleho.A je vaša Slobodna vôľa..to že si vyberate apostaziu od Boha,-automaticky idete pod správu zleho..Neexistuje uzemie Nikoho,váženy súdruhovia,-Neexistuje miesto,duchovne miesto pre Ateistov…bud ste Boži,-alebo ste zleho,-a jemu patrite.Vo svojej pyche mnohy Pravdu nechcu vidiet,nechcu pocut,-pretoze zlý ich oslepil,a bludia tmou,kym nezvedu mnohych,a kym sami nespadnu do priepasti večneho zatratenia.Mnohy,vlastnou rukou,a vlastnou hlúpostou.

  Reply
 • 12. januára 2019 at 23:13
  Permalink

  Adela, máte moje sympatie, ale žiaľ máte humor ktorí je postavený na zosmiešňovani druhých. Nie vždy je to ale humorné.

  Reply
 • 30. marca 2017 at 11:06
  Permalink

  Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

  Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
  Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
  Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
  Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
  Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
  Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálne konanie sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.

  Reply
  • 30. marca 2017 at 22:25
   Permalink

   Takato dualisticko linearna odpoved nic neriesi iba vytvára dalsie problemy. Je to pochopitelne. Cista demagogia, bez sebareflexie, papagajovanie prijatych vedeckych dogiem bez vlastneho hlbsieho pochopenia. Priciny su v nelinearite mimo dualitu. Kazdy pokial chce sermovat argumentami zalozenymi na terminologii musi si sam pre seba skrz vlastne uvedomenie komplexnosti vsetkeho voci vsetkemu redefinovat principy existencie, reality a objektivity. Co je Pravda? Kto som Ja? Co je zmysel Života?……….. aky je rozdiel medzi individualitou a personalitou? Aky je rozdiel medzi dualitou a nedualitou?…….. vsetko dobre a drzim palce.

   Reply
 • 17. februára 2017 at 0:19
  Permalink

  akonáhle píšeš o svojom IQ handikepe, tak v skutočnosti si myslíš, že Tvoje IQ je ďaleko prevyšujúce (ostatných), pre mňa viera v boha je nedospelosť, snaha hľadať otca, ktorý môže pomáhať a učiť, keď má človek byť dávno samostatný. A úplne najhoršie je spájať vieru v Boha s náboženstvom, ktoré má každé svojho vlastného a jediného správneho. Už len to musí naznačiť, kto vlastne boh je. Zámienka na ovládanie más. A kto tvrdí niečo iné tak to nemôžem komentovať. Pretože títo ľudia (veriaci) zariadili, že ich názor je chránený zákonom. O koráne, ktorý nabáda k porušovaniu základných ľudských práv ani nehovoriac. A my naňho zároveň chceme aplikovať právo na slobodu vierovyznania. Je to celé zvrátené s bohom aj s vierou. Najvyšší čas prebudiť sa!!! Hmmm, nehovoria to isté aj veriaci? ….

  Reply
 • 12. februára 2017 at 12:39
  Permalink

  Dobrý deň, Adelka,

  dobrý článok. Už aj na pozadí Fann – ka, tam presakovala Vaša inteligencia. A za tie roky sme Vás videli už v rôznych situáciach. Podľa môjho názoru je to u Vás stále len príprava, na niečo oveľa dôležitejšie. Tak spoznávajte svet a národ z každej strany a stránky aby ste to v budúcnosti, ktorá Vás čaká čo najlepšie využili na prospech všetkých tých na ktorých Vám záleží a bude záležať. Prajem všetko dobré.

  Reply
 • 12. februára 2017 at 10:02
  Permalink

  Adelka je uplne jedno co si myslia ostatny,dolezite je to co si myslis ty.Kazdy ma ine a rozdielne skusenosti z bohom,nech ho nazyvaju ako kolvek,svedci to o urovni a vyske myslenia.Podstata vsak ostane zachovana bez ohladu na to co si kto mysli.Totiz podstatou bozskosti je nezasahovanie,neublizovanie.

  Reply
 • 11. februára 2017 at 21:11
  Permalink

  Adelka, spojenie slov „veriť v kresťanského Boha“ v sebe zahŕňa aj toto: prijať trojjediného Boha ako svojho jediného Pána, vzdať sa vlastnej vôle a nasledovať Božiu vôľu, a nechať sa ňou viesť, naučiť sa vycítiť, čo odo mňa Boh chce a konať jeho vôľu a prijať všetko, čo mi daruje….všetky dobrá, ale aj utrpenie a choroby a to s tým presvedčením a vierou, že Boh jediný vie , čo je pre mňa najlepšie. Pre mňa ako človeka počas môjho života tu na zemi a pre spásu mojej duše pre večný život. Tým chcem zdôrazniť, že veriť v kresťanského Boha je veľmi náročné a ťažké. Boh v Biblii zjavil/predstavil/ Seba . Človeku ukázal cestu spásy jeho nesmrteľnej duše. Nikoho nenúti veriť v Jeho existenciu. Boh čaká, ako sa človek rozhodne. Ponúka večný život v Jeho kráľovstve. Vyžaduje LÁSKU, tú najsilnejšiu a bezpodmienečnú. Ak sa raz do Boha zaľúbiš, nedokážeš mu odolať a splníš každé Jeho prianie, či zákaz, či obetu. Až tak, že dokážeš odpúšťať a nepoznáš závisť ani žiarlivosť a hnev len ten kratučký-spravodlivý a chápeš, že si nič, ale v Bohu si všetko. Toto dokážu svätí. Zvládnu to však aj „blázni“ a blahoslavení chudobní v duchu atď, no a potom tí menej inteligentní, ku ktorým sa skromne pridávam.

  Reply
 • 11. februára 2017 at 14:38
  Permalink

  Adela, vdaka za tento nadhlad. Nielen inteligentny, ale mudry. Paci sa mi, ze nepodsuvas, len davas priesor k zamysleniu. Mne sa paci tvrdenie, ze Boh je laska. Alebo teda laska je Boh. Naplnujuca. Ta tvoriva cinoroda laska k sebe, druhym, zivotu. Precitena a bezdovodna, nie premyslena a pricinna. Kazdy z nas mame svojho vnutorneho Boha. Najviac ho vidno v detoch. Akurat su mudri ludia, ktori myslia, citia a konaju srdcom – tak, ze to bozske v nich rastie a potom taki, ktori to bozske dusia svojim inteligentnym Egom.

  Reply
   • 11. februára 2017 at 19:55
    Permalink

    takych uz tu bolo… 😀

    Reply
  • 31. marca 2017 at 8:51
   Permalink

   No tak to je cista demagogia a zmes polopravd. Lzive vyvody z nepochopenia a nevedomia. Snazi sa to vyvolat vinu v cloveku teda stav viny co je druhy najnizsi stav vedomia uz horsia je len hanba. Takze ten vyrok hovory, ze stav Krista je najvyssi stav a sucasne cieľ a sucasne cesta Človeka. Za druhé iba skrz tento stav dosahuje clovek trvalu blaženosť a sucasne je to trvala blaženosť. Kristus povedal aj to ze je To vo Vás a to preto ze iba v sebe to clovek moze zažiť a uvedomiť si. Ono Je To tu a teraz a vždy a všade. Ale preto ze sa To nevnucuje do pozornosti je mozne to vnímať a zažiť v sebe iba cielene a nepodmienene. Vsetky ostatne vnemy a zazitky su podmienene posobeniu duality. Takze cielom ke hladat v sebe to co nie je skryte a sucasne nedualne.

   Reply
 • 11. februára 2017 at 11:08
  Permalink

  Adelka,ale veriť v Jeho existenciu je málo,“lebo to veria aj diabli a trasú sa hrôzou“. Okrem toho veriť v Boha je tak široký pojem,že tam sa vojde kadečo čo si kto pod tým predstaví. V akého Boha ty veríš Adelka? Veríš v Ježiša Krista,jediného Pána a Boha ? https://www.youtube.com/watch?v=CMyaFOZBM_E

  Reply
  • 11. februára 2017 at 14:43
   Permalink

   Verit staci. Verit znamena mysliet, citit a konat v tom najuprimnejsom presvedceni v dobro.

   Reply
  • 11. februára 2017 at 14:58
   Permalink

   ako vies, ze JK je jediny a pravy? vies to objektivne dokazat? lebo ak nie, tak tvoje tvrdenie nie je fakt, ale iba tvoj osobny nazor, ktory je sice zhodny s nazorom ostatnych krestanov, ale objektivny fakt to nie je. ked jedna miliarda ludi niecomu veri, neznamena to, ze sa nemylia. o jedinecnosti a pravosti svojho boha je presvedcene vlastne kazde jedno nabozenstvo. preco by krestanstvo a obzvlast katolicizmus malo byt nieco extra, ked na svoju „pravdu“ poukazuje rovnako ako ine nabozenstva. vies o tom, ze lietajuce spagetove monstrum tu bolo ako prve a je tym pravym stvoritelom? lebo fusilli boli zakladom/predlohou pri stvoreni DNA vsetkeho ziveho. absurdne? ano, ale myslene zo srandy. nabozenstva vratane krestanstva vsak pouzivaju podobne absurdnosti – len krajsie zaobalene a vo vsetkej vaznosti.

   Reply
 • 11. februára 2017 at 10:15
  Permalink

  Nie Adela, neveriť v boha nie je viera, rovnako ako nezbierať známky nie je hobby. A veriaci vyzerajú pre ateistov rovnako smiešne, ako keď ti niekto povie že blesky z nebies na ľudí hádže Zeus. Akurát ta vaša rozprávka je o niečo sofistikovanejšia, aby vám sedela do moderného sveta. Už zrejme len málokto verí že zem je plochá. Verte si čomu chcete, ale všetko okolo vás je postavene na fyzike a chémií a nie viere.

  Reply
 • 11. februára 2017 at 2:34
  Permalink

  absolvoval som 1. sv. prijimanie + birmovka v dospelom veku a bol som 8 rokov „poctivy“ krestan-katolik. z nejakej vnutornej pohnutky som zacal intenzivne citat bibliu (katolicku, JKV, rohacka, grecke texty) a pytat sa, kde to ma povod, ci to dava zmysel, ci to ma logiku, ci to do seba zapada, skratka, ci to moze byt pravda, alebo naopak, je to uplna sprostost. nakoniec som katolicizmus a neskor aj cele krestanstvo poslal niekam. nie som ateista. ale nevyznavam ziadne nabozenstvo. pre moj duchovny rozvoj bolo oslobodenie od nabozenstva klucove (inac to bolo mentalne velmi tazke). pri spatnom pohlade na seba ako krestana som si uvedomil, ze som fungoval podla isteho vzorca (a to co nasleduje teraz je nic ine ako „obycajna“ veda):
  ked ste sa niekedy cudovali, preco napr. ludia volia do politiky vysloveneho klamara a podvodnika a su ochotni sa kvoli jeho obhajobe pohadat na krv aj s vlastnou rodinou, tak je to kvoli… mozgu. kvoli tomu ako funguje.
  ked zahltite neokortex (najdokonalejsia cast mozgu, ktora je zodpovedna za logiku, analyticke myslenie, velke myslienky, napady) mnozstvom protikladnych informacii (napr. co politik slubuje a co realne robi) a neokortex v tom nie je v stave najst suvis, logiku, vzorku, tak sa… vypne. a zacne sa tomu venovat limbicky mozog (ktory riesi emocie, udrzuje zabehnute veci a teda odporuje zmenam). preto s volicmi takeho politika nie je rozumna rec. pre takych ludi ziadny logicky argument neexistuje (lebo maju vypnuty neokortex). limbicky mozog ich drzi v ich presvedceni a v dosledku emocii (ked sa im snazite ich presvedcenie naburat) sa im vsak moze nastartovat tzv plazi mozog a potom taki ludia zacnu s vami bojovat, alebo sa s hnevom odmietnu o comkolvek bavit, resp. nebudu mat co povedat.
  toto vsak funguje vlastne vo vsetkom. a co je hlavne, tak aj v nabozenstve a take krestanstvo nie je ziadnou vynimkou. ten vzorec spravania som zazil ako krestan na vlastnej kozi a potom, ked som presiel „na druhu stranu“, tak som ho videl v podstate na kazdom krestanovi. stalo sa mi, ze jeden knaz mi fakt hnusne vynadal (riadne vytoceny plazi mozog), lebo moje otazky a argumenty nebol v stave zodpovedat (logika/analytika nefungovala) a vazne som mu narusal jeho presvedcenie. s mojou manzelkou sa o veciach viery v podstate uz nebavime, lebo hoci ona bola vo viere vychovavana, tak na moje otazky (vo viere neskusenejsieho cloveka) nevie odpovedat. svokra by rovno podrazdene prestala komunikovat (co ju teda realne nabozenstvo naucilo za cely zivot? nic. len visi na zopar dogmach.)
  ci to, ze clovek veri alebo nie ma nejaky suvis s inteligenciou – tazko povedat. lebo aj inteligentnym ludom sa neokortex moze vypnut a uroven kedy sa tak stane je asi nemozne urcit. cisto podla mojho osobneho nazoru ide skor o otvorenost mysle, schopnost zdraveho kritickeho myslenia a ochotu a schopnost pytat sa a prijimat odpovede, nech su akokolvek neprijemne – teda schopnost pochovat svoje presvedcenie, ked jednoducho neobstoji a posunut sa niekam inam.
  a ked sa tu bavime o fungovani mozgu, tak vam poviem este jednu vec: preco ziadne nabozenstvo nemoze cloveku povedat pravdu. lebo ked clovek o sebe povie „som krestan/moslim/budhista/atd…“ tak jeho mozog zacne vnimat realitu z fixnej perspektivy. a skutocna, objektivna pravda je nezavisla od perspektivy (vidite 3d svet lepsie dvoma alebo jednym okom, resp. s oboma ocami zavretymi?). btw, zamysleli ste sa nad tym, preco je tolko nabozenstiev a aj v samotnom krestanstve toko denominacii a nazorovych smerov. a na druhej strane je napr. len „jedna“ gravitacia. nie je ziadna krestanska alebo moslimska gravitacia…
  PS: po precitani tohto prispevku, ktory mozog u vas vyhral? plazi, limbicky alebo neokortex (mimochodom, ked vsetko stvoril boh, tak ludsky neokortex je jeho vrcholne dielo a bolo by hanbou ho nepouzivat).

  Reply
  • 13. februára 2017 at 3:58
   Permalink

   Zaujimave citanie… wdaka

   Reply
  • 13. septembra 2019 at 8:50
   Permalink

   Odrazím sa od neokortexu a gravitácie. Pochopil už neokortex napr. aj tvoj čo je to gravitácia, ako funguje, akým spôsom prebieha jej pôsobenie na vzdialenosti v sfátisícoch svetelných rokov, a čo tmavá hmota, tmavá energia, antihmota? Kde sú ? Alebo duálny vesmír či multi vesmir? Sú ? Nie sú? Na čo sú? Toória relativity spomaľovanie času, či cestovanie v čase, nekonečnosť či konečnost vedmíru či vesmirov. Už v tom máš jasno? Alebo sa ti už vypína najiteligentnejší závit? Vypol sa neokortex aj Einsteinovi či iným vedcom, keď uznali existenciu boha? Nie je vypnutie neokortexu znakom vyšieho poznania? Ja napr. NEVIEM. A veľmirád by som vedel. Jedno viem isto, Každý neokortex sa pri hľadaní pravdy musí raz zahltiť pretože má obmedzenú kapacitu. Skús ešte popracovať sj na tom tvojom.

   Reply
 • 10. februára 2017 at 23:49
  Permalink

  Adela, nestačí len veriť v Boha. Viera bez skutkov je mŕtva. Treba sa aj držať aspoň desatoro. A nemeniť partnerov ako košele pred celým Slovenskom. To je ďaleko od viery. Takže ak máš vyššie IQ, tak rozmýšľaj a pokiaľ ide o vieru, tak treba zatiahnuť na hlbinu….

  Reply
  • 11. februára 2017 at 1:23
   Permalink

   …zatiahnuť na Hlbinu, nie na Blbinu (showbiznisu…)

   Reply
  • 11. februára 2017 at 8:05
   Permalink

   Čo to tu píšeš? To máš odkiaľ, že ona vedome chce striedať partnerov? Nebude to tak, že im to nevyšlo, tak sa inteligentne rozišli? Však hádam počas svojich vzťahov nerobila milenku niekomu inému. Porozmýšľaj.

   Reply
  • 11. februára 2017 at 8:58
   Permalink

   Tak tento komentar nema chybu…je prejavom najvyssieho IQ…pred celym Slovenskom…tí co IQ mame podpriemer vieme o čim pišem…apropo škoda ze nenosim košele

   Reply
 • 10. februára 2017 at 23:47
  Permalink

  Napísala si to fakt krásne a inteligentne. Ale asi až príliš, keďže mnohí, čo tu komentovali, bud nepochopili, alebo už ozaj neviem.
  A čo je vlastne inteligencia ??? Boh miluje každého a každý mu môže uveriť. Otázka je, či chceme trochu potlačiť svoju hrdosť a vidieť skutočnú pravdu. Pravda je len jedna, všetko ostatné sú klamstvá.

  Reply
 • 10. februára 2017 at 23:21
  Permalink

  ADELKA, výborne napísala všeobecne filozofický o viere v Boha. Sama o sebe nepovedala, či verí alebo nie, ale navodila atmosféru zamyslieť sa. Neviem, či som inteligentná alebo múdra, ale ja som to tak pochopila. Deti neporovnávajme s rodičmi.Každý je sám osobnosťou s vlastným duchovným a fyzickým potenciálom, a to čo prežívame každým okamihom nás formuje a prežitá skúsenosť nás ovplyvňuje buď pozitívne alebo negatívne a robí z nás takého človeka, aký sme. Správne ste napísali, že všetci prezidenti, predsedovia vlád, parlamentov, senátori a tí, ktorí rozhodujú o osude ľudí by sa mali s pokorou modliť, aby nerobili také rozhodnutia, že vojenský napadnú krajiny, spôsobia ľuďom utrpenie aj materiálne škody. Viď Ukrajina, blízky východ a iné. Nebol by problém utečencov!

  Reply
 • 10. februára 2017 at 18:50
  Permalink

  No Adela, pravdupovediac nebola si mi nikdy moc sympatická, ale teraz si si získala moje sympatie.

  Reply
 • 10. februára 2017 at 16:28
  Permalink

  Televízia a jej aktéry sú pre mňa značne okrajová záležitosť ,ale i tak som si stihol všimnúť výnimočný morálny nadhľad Adely,jej správne reakcie aj pri značne provokatívno-nemorálnych situáciach,dosť som bol z jej moderatoských kvalít prekvapený ,v dobrom , najmä keď si uvedomíme aké výstupy v podobe absolventov dnešných komunikačných vysokých škôl sa uplatňujú v mediach, ale po tomto vyjadrení mi je všetko jasnešie a poznám aj dôvod prečo je tomu tak, je dobré keď máme na Slovensku takéto pozitívme príklady pre mladých.

  Reply
 • 10. februára 2017 at 14:52
  Permalink

  Zivotna cesta plna pochybnosti, nastane vtedy ked to spoznas, ked to uz vis…ked tomu celemu pochopis…je len na tebbe, ako to prijmes…vtedY hlava hore! Otvorit oci a vnimat svet, v ktorom byvas…mysliet pozitivne…zkamaratit sa s karmou, a konat co najspravnejsie..vyuzivat vedomie, posuvat ho dalej…pocuvat vnutorny hlas, a nepodlahnut ludskej zlobbe…spravit pokrokY…venovat sa sebbe…kreativite, oblohe a symbolom vyssich sil…dakovat za vsetko, a citit tu vdaku hlboko v srdci…rozdavat radost a lasku…oddat sa bezpodmienecnej laske, a prijat vsetko…zle vediet vstrebat v dobrote pomocou anjelov…pohopit este hlbsie podstatu vesmiru, a respektovat vlastny kruh…uvedomit si, ze je tu vesmirny sportovec a vila, ktora je na palube….ty si pilot vlastneho zivota…je to pravdivina….matka Zem je nasa orinalna mama a Boh je nas otec…DNA sa meni vtedy, ked dokonale zplyvas so Zemou a s Bohom…v tedy tvoja dusa sa nasobi… dosli zmeny a treba to prijat…mozog je sice zbran, ale srdce je kluc, lebo tam je laska a vecna dusa….ajked si spravil chyby, trebba verit, ze svetlo je blizko, a ty si jeho sucast….temnota je len hra a skuska…zlo neexistuje…len ludia ho sposobuju..hovor si, ze si BOJOVNIK SVETLA! KAZDA BOLEST A PAD JE NASOBOK SILY DO ZIVOTA…AJKED TO NAJVIAC BOLI….POSTAV SA A DAJ HLAVU HORE! KVET ZIVOTA NIKDY NEZVADNE….SVATA GEOMETRIA TI DA SMER…OSTATNE JE NA TEBBE A TVOJOM KONANI…. BOH JE VECNOST A SVETLO TVOJOM SRDCI, TAK MU OTVOR BRANU, ABY MOHLA TVOJA DUSA RAST A LASKA, ABY MOHLA DYCHAT, NAVZDY ZIARIT A BYT FREE. OSLOBODENIE SA ZO SYSTEMU JE TAZKE PRE TYCH, KTORY NEPOZNAJU VNUTORNU SILU A CELE TAJOMSTVO TEJTO VECI. ALE V SKUTOCNOSTI JE TO LAHKA A NAJSPRAVNEJSIA VOLBA, AKU MOZE CLOVEK SPRAVIT. ZACINA SA TO OTAZKOU, KTO SOM? A KED SPOZNAS SAM SEBBA, VTEDY ZACINA TA HRA, LEBO TY SI RIADIS SVOJ ZIVOT SAM. A V TEJ HRE VYHRAVA LEN TVOJA VYSSIA SILA, KTORA JE TU PRAVE NA TO, ABY SA POUZIVALA, ONA KRACA S NAMI CELY ZIVOT, DOKONCA TI POMAHA…TO JE TVOJ VNUTORNY BOH, TO SO VLASTNE TY. A DOJDE TA ZAZRACNA CHVILA, VTEDY S MOCNYM POCITOM PLNYM LASKY POVIES UPRIMNE TU ZAZRACNU  VETU „JA SOM“ ….
  NIC DOLEZITEJSIE NEEXISTUJE AKO TOTO. LEBO VTEDY ZACNE BYT ZIVOT DOVOLENKA ALEBO LEN JAZDA, KTORU SI NAPLNO UZIVAME. CAS NEEXISTUJE! ALE TOTO TIEZ POCHOPIS, LEN VTEDY KED …….
  GMG 🙂

  Reply
 • 10. februára 2017 at 13:48
  Permalink

  Viera nema nič spoločne s inteligenciov a so vzdelanim,ale zaleži na cite ako naša duša evolvuje,,Adelkine Ego Je enormné ked sa považuje za človeka s enormnou inteligenciov,Ako pozorujem svet nemyslym si že prezidenti v mnohych krajinach su menej inteligentni a menej vzdelani ako Adelka,a pred kazdym jednanim v parlamente sa modlia k Bohu ktoreho Adelka neveri,a takisto aj anglicka kralovna nie Je menej inteligentna a vzdelana ako Adelka .Ale na tom nezaleži či veruš alebo neveriš to je kazdeho sukromna vec,mne ide len o to aby nezhadzovala inych ktori vládnu svetom a nezhadzovala jednoduchich ludi ktori su vysoko inteligentni aj bez vzdelania,nie je moc inteligentne zhadzovat druhych a seba povyšovat,taki velmi často spadnu z koña

  Reply
 • 9. februára 2017 at 21:51
  Permalink

  Je to veľmi jednoducho vysvetlené, prečo ľudia, ktorí v boha neveria sú v omyle. Považujem za úplne normálne, že každý si bude obhajovať to, čomu verí, alebo neverí a také budú aj dôkazi. Každopádne ma zaráža viacero tvrdení z Vášho článku.
  Je vedecky dokázané, že ľudia využívajú viacej ako 5% mozgu. Rovnako ak dieťatu počas jeho detstva boha nespomeniete, tak sa nikdy o boha zaujímať nebude a už vôbec nebude v neho veriť. A ten príklad z rybou je tiež zmetočný. Ryby z čelade Gobiidae žijú bez problémov tak ako vo vode, tak aj na suchu. A vysvetliť tej rybe vodu by bol ozaj nadľudský výkon. Netvrdím, že boh nie je, ale ja v neho neverím. Nepotrebujem to ničím zargumentovať, lebo to je môj vnútorný pocit s ktorým som sa narodil. Píšem Vám to, aby ste spoznali aj iný pohľad ateistu a nie len ten, ktorý Vás primel napísať Váš článok. 🙂 Základ všetkého je, že je to moje vlastné rozhodnutie a nepotrebujem o jeho správnosti nikoho presviedčať.

  Reply
  • 10. februára 2017 at 1:29
   Permalink

   Ja s Vaším vysvetlením o neexistencii Bohu nesúhlasím. Moje skúsenosti z môjho života, sú podložené na skutočnosti že Boh stvoril tento svet a tiež všetko iba jemu patrí, ovšem ak sa my ľudia tak sami rozhodneme. Niektorí ľudia naozaj využívajú kapacitu mozgu iba na 5%, čoho je dôkaz zlá pamäť, alkoholizmus, drogy, stres a iné negatívne vplyvy. Som veľmi šťastná, že som si istá o bytí Boha a jeho pomoci, pretože mi ju každý deň dáva. Ďakujem zapochopenie!

   Reply
  • 10. februára 2017 at 1:38
   Permalink

   Pán Radoslav, odporúčam Vám si prečítať o mladej maliarke životopis, jej meno je Akiane Kramarik. Tam je tiež dôkaz, že ak je dieťa nikdy nepočulo o Bohu a nebolo vedené ku žiadnemu náboženatvu, Boh sám nám ukáže dôkaz! Ale ľudia sú nekonečne hlúpi, nehovorím že neinteligentní.

   Reply
  • 10. februára 2017 at 8:51
   Permalink

   Juuuuj, Roman, ved ty si z toho vobec nic nepochopil…. 🙂

   Reply
   • 10. februára 2017 at 8:53
    Permalink

    Prepac, vlastne Radoslav 🙂

    Reply
 • 9. februára 2017 at 21:45
  Permalink

  Adelka ku tomu netreba komentár, Tvoju odvahu obdivujem.Napisala si to perfektné.Ďakujem

  Reply
  • 11. februára 2017 at 6:00
   Permalink

   naivné trúby jak si ty fakt milujem. akú odvahu k tomu potrebovala prosim ta? aj rozni ezoterici a kadekto povedia že veria v Boha, usta im začne vykrivovať až ked počujú slovo Cirkev.

   Reply
 • 9. februára 2017 at 18:59
  Permalink

  Neviem ci je spravne pridavat clanok o Adele a jej svedectve o Bohu, zvlast ked vieme, ze jej otec to nema jasne: Jozef Banas -KOD1 Tajomstvo zazraku.

  O knihe: Nachádza sa hrob Ježiša Krista skutočne v Izraeli? Mohol Ježiš pôsobiť v Indii a v Kašmíre? Autor vo svojom novom románe opäť rúca zažité dogmy a piliere, na ktorých stojí katolícka cirkev. Prostredníctvom príbehu hlavných hrdinov Mariky a Michala odkrýva silu viery a zároveň prináša množstvo faktov a fotografií dokazujúcich pôsobenie Židov, kresťanov a pravdepodobne aj Ježiša Krista v krajinách, ktoré dnes vnímame výlučne cez prizmu orientálnych náboženstiev. Čo ak bolo všetko inak?

  http://m.gorila.sk/product/446905
  http://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/slovenska-beletria/kod-1-tajomstvo-zazraku.html?gclid=Cj0KEQiAw_DEBRChnYiQ_562gsEBEiQA4Lcssj01o8OiER6a7vz6N7QZ5O8rf2OPIN8iNK5QRNg8xAcaAjAi8P8HAQ

  Reply
  • 10. februára 2017 at 13:12
   Permalink

   Ja si myslim, ze Adela je uz davno samostatne mysliaca a konajuca osoba, s vlastnym rozumom a nazorom na vec. Ak niekto iny, hoci aj jej otec, v tom nema jasno, je to jeho vec a jej sa to netyka…

   Reply
 • 9. februára 2017 at 18:47
  Permalink

  Velmi si Ťa vážim Adelka ,za Tvoju odvahu…

  Reply
 • 9. februára 2017 at 18:44
  Permalink

  Adelka povedala si to velmi inteligentne a hlavne zrozumiteľne.Ešte viac si ťa vážim pre Tvoju odvahu.

  Reply
 • 9. februára 2017 at 17:14
  Permalink

  Adelka, tymto si u mna stupla o par schodikov vyssie, dakujem <3

  Reply
 • 9. februára 2017 at 15:10
  Permalink

  Krásne si to napísala, Adelka. Hlavne o tej inteligencii a múdrosti. Zaujímavé je aj to, že ak sa títo ľudia, ktorí boha neveria, dostanú do život ohrozujúcej situácie, kedy im ani lekári nedokážu pomôcť, zrazu sa utiekajú k tomu Bohu, v ktorého neveria.

  Reply
  • 9. februára 2017 at 18:19
   Permalink

   Nie všetko je to dobre zhodnotené. Adela,nie všetci inteligentní ľudia sú neveriaci, to nie je pravda. poznám veľa ľudí, ktorí sú inteligentní a sú aj veriaci, a nie farizeji. To je o precítení a čím je človek viac majetnejší, materiálne bohatý-tým menšia pravdepodobnosť je, že je skutočne veriaci…vieš prečo..? …lebo rozvíja len konto a nie svoju dušu…..

   Reply
   • 10. februára 2017 at 13:14
    Permalink

    Ale ved ten prispevok vobec nie je o tomto! 😉

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *