Ruženec k Božiemu milosrdenstvu („Korunka“)

Na obyčajnom ruženci sa modlí takto:

Pri krížiku sa pomodlí jeden Otčenáš Zdravas Mária Verím v Boha .

Na zrnkách Otcenáša sa modlíme text, ktorý zanechal Pán Ježiš sv. Faustíne Kowalskej:
„Večný Otče, obetujem Ti telo a krv, dušu i božstvo Tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta.“ 

Na zrnkách Zdravasov sa treba modliť:
„Pre jeho bolestné umučenie maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.“ 

Na zakončenie celého ruženca sa treba pomodliť tri krát toto zvolanie:
„Svätý Bože, svätý Mocný, svätý Nesmrteľný – zmiluj sa nad nami i nad celým svetom.“

26 thoughts on “Ruženec k Božiemu milosrdenstvu („Korunka“)

 • 26. apríla 2022 at 7:12
  Permalink

  Všemohúci Bože prosím v mene tvojho syna Ježiša Krista, ktorý sa za nás obetoval za pokoj a zdravie
  mojej rodiny, za oslobodenie od depresie, alkoholizmu. Prosím požehnaj moje deti a veď ich správnou cestou. Pane vyslyš moje prosby. Amen.

  Reply
 • 17. augusta 2021 at 8:26
  Permalink

  Za obrátenie, duchovnú obnovu, zdravie a pomoc pre rodinu Jána. Pane daj nám silnú vieru a nedovoľ, aby sme sa vzdialili od Teba.
  Vďaka Pane za Tvoje veľké milosrdenstvo.

  Reply
  • 27. augusta 2021 at 15:30
   Permalink

   Bože, ďakujem za ľudí, ktorých mi privádzaš do života, buď k nim milostivý. Prosím a múdrosť a silu ducha pre zachovanie rodiny Jána, jeho telesné a duchovné zdravie a zachovanie manželských sľubov. Ježišu dôverujem Ti. Amen

   Reply
 • 20. decembra 2020 at 15:27
  Permalink

  Pane Ježišu prosim ťa o tvoje dokonalé milosrdenstvo za tragicky zomrelých dvoch mladých ľudí Petra D. a Kristiána K. Prosím ťa náš spasiteľ, zmiluj sa nad ich hriechmi a príjmi ich duše do svojho nebeského kráľovstva a pomôž ich rodinám vyrovnať sa s touto ťažkou stratou. Odpočinutie večné daj im pane a svetlo večné nech im svieti. Amen

  Reply
 • 4. mája 2020 at 14:02
  Permalink

  Pane Ježišu Kriste. Prosím Ťa o uzdravenie mojej drahej mamky Aničky. Za seba prosím Pane aby si mi odpustil moje hriechy ktorými som Ťa urazil, znečistil som si dušu a vzdialil som sa od Teba. Taktiež Ťa prosím o ochranu mojej rodiny syna Petra a manželky Gabriely. Ďakujem Ti pane Ježišu a dôverujem Ti. Amen.

  Reply
 • 10. augusta 2019 at 10:07
  Permalink

  Prosba bozieho milosrdenstva za zdravie mojho syna Marcela a pevnu vieru a tiez za zdravie a obratenie mojej dcery Bronislavy. Dakujem

  V

  ´

  Reply
 • 19. februára 2019 at 15:50
  Permalink

  Ježiš buď nám milosrdný.
  A tiež chcem povzbudiť a pozvať na miesto Litmanová. Miesto, kde doslova čaká Mária, aby si sa jej zdôveril, povedal všetko a nechal u nej všetko. Ona sa naozaj postará, Ona sa určite prihovorí, Ona Ťa spomenie pri orodovaní. Vždy keď som odtiaľ odchádzala, bola som naplnená ľahkosťou. A vždy bola moja ťažkosť, problém vyriešený. Ďakujem Ti Pane.

  Reply
 • 24. novembra 2018 at 22:37
  Permalink

  Pochválený buď „Pán Ježiš Kristus“!Ďakujem ti za všetko a prosím o zmilovanie nad nami,odpustenie hriechov,za zdravie rodičov,obzvlášť brata,starkej,Vanesky aj seba,a tiež prosím aby si nás,aj náš dom ochraňoval a oslobodil od všetkého zla a naďalej nás posilňoval vo viere.Ďakujem zo srdca.

  Reply
 • 23. novembra 2018 at 12:25
  Permalink

  Drahý bože milosrdný, úpenlivo prosím za svojho syna, aby mu dobre dopadol súd čo spôsobil autonehodu, aby mal zas robotu a aby sa mu darilo, aby zarábal a aby si ku mne zas našiel cestu, aby bol zdravý, ďakujem Amen

  Reply
 • 25. mája 2018 at 8:44
  Permalink

  Pane Jezisu, prosim o uzdravenie mojho manzelstva. Nech manzel zanecha svoju milenku a vrati sa spat k nasej dcere a ku mne. A hoci mi velmi ublizuje, prosim o jeho zdravie. Dakujem Ti.

  Reply
 • 31. marca 2018 at 8:47
  Permalink

  Nebeský Otče, s dôverou a vďakou hľadím na Tvoju veľkú lásku ku mne. Pane, velmi ma mrzia všetky moje previnenia, všetky hriechy, ktoré ubližujú Tvojmu srdcu. Prosím Ťa, zachráň ma, milujem Ťa Ježiš, odpusť mi prosím. Ochraňuj od zlého mojich rodičov, sestru a brata, priveď ich k Tebe, Pane, preukáž im svoje velké milosrdenstvo, daj aby pocítili Tvoju velkú lásku k nim. Sláva Ti Bože.

  Reply
 • 15. februára 2018 at 12:37
  Permalink

  Drahý Ježíš prosím Ta uzdrav moju manželku ktorá je po ťažkej operacii aby sa mohla skoro vrátiť do kruhu rodiny.

  Reply
  • 9. apríla 2018 at 5:18
   Permalink

   Drahý Ježišu, ďakujem za všetko čo mám. Prosím o odpustenie hriechov a ochranu mojej rodiny od všetkého zlého, od zákerných chorôb, ochranu vodičov na cestách a prosím priveď ku sebe moje deti.

   Reply
 • 29. januára 2018 at 20:45
  Permalink

  Drahý Bože prosím o zdravie vyliečenie môjho manžela z ťažkej choroby je po operácii čaká ho náročná liečba teraz je v tvojich rukách stoj pri ňom, daj mi silu . amen

  Reply
 • 29. januára 2018 at 20:42
  Permalink

  Pane prosím o zdravie vyliečenie môjho manžela z ťažkej choroby

  Reply
 • 27. novembra 2017 at 8:46
  Permalink

  Dobry den, chcem sa spytat… tuto modlitbu sa ma modlit o 15.00 hod. Co ak sa, ale modlit presne vten cas nemozem? Ked sa pomodlim v inu hodinu, bude to aj tak platne? Ďakujem.

  Reply
 • 26. septembra 2017 at 19:34
  Permalink

  Ďakujem za všetko čo mám a prosím Ťa pane Ježišu za uzdravenie manžela,za odvrátenie syna od všetkého zlého,za pomoc božiu a ochranu od nebezpečenstva pre moju rodinu. Pane vysliš prosby moje.

  Reply
 • 2. septembra 2017 at 21:06
  Permalink

  Prisim ta pane jezisu primi mamickinu dusu k sebe odpus jej vsetky chriechy nech odpociva v pokoji a prosim ta urob zazrak a by uz oco nepil a prived ho na spravnu cestu o pane prosim

  Reply
 • 28. júla 2017 at 13:52
  Permalink

  Drahý Jezis Kristus Dakujem ti za všetko čo. Máme prosím ťa ochraňuj moju celú rodinu syna manželku zbav nas zlého a odpusť. Nám nase hriechy ktoré sme previnily prosím ťa zbav nás chorvób Dakujem ti

  Reply
 • 21. júla 2017 at 14:44
  Permalink

  Prosba k Božiemu milosrdenstvu za dcéru, zaťa, milované vnúčatá a manžela. Prosím o pokoj a lásku v rodine, nech Ježiš Kristus požehnáva ich kroky a rozhodnutia a nech ich vedie správnou cestou.

  Reply
 • 15. júla 2017 at 23:28
  Permalink

  Pane Ježišu dakujem Ti za všetko a pros zmiluj sa nadomnou aj nad celou našou rodinou a uzdrav nas,naše vztahy aby sme mohli všetci raz prebyvat v tvojom kralovstve a tesit sa s Tebou:-)
  Vladimir.

  Reply
 • 16. júna 2017 at 22:26
  Permalink

  Pane Bože, v mene Ježiša Krista, ktorý zomrel za naše hriechy, prosím za seba a svoju rodinu, odpusť nám naše hriechy.Prosím za svoju dcéru Dominiku a syna Mareka priveď ich k sebe Pane Bože, ochraňuj ich od zlého. Prosím za seba aj môjho manžela, odpusť nám ťažké previnenia. Ďakujem.

  Reply
 • 1. mája 2017 at 8:18
  Permalink

  prosba Božieho milosrdenstva za zdravie nenarodeného dieťatka a jeho rodičov,

  Reply
 • 14. februára 2017 at 21:02
  Permalink

  Drahy Jezisu..milosrdenstvo Bozie prosim ta zlutuj sa nad mojou dcerkou Radkou , uzdrav mi ju prosim ta. Nech vsetko dobre dopadne. Dakujem ti Jezisu a doverujem v Teba Amen.

  Reply
 • 13. decembra 2016 at 21:33
  Permalink

  Drahy Boze milosrdny, prosim upenlivo za svoju mamicku, ktoru caka dlha liecba a zacina zajtra radioterapiu, aby sa podarilo lekarom uspesne zastavit proces a mohla byt operovana…prosim za nu, je silna a vrucna veriaca..Ty mozes pomoct, ochranuj ju, doverujeme Ti…Dakujem amen

  Reply
 • 20. októbra 2016 at 11:43
  Permalink

  Prosba božiemu milosrdenstvu za zdravie nenarodeného dieťatka aj jeho rodičov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.