Zatknutý františkán

Polícia vo Washingtone zatkla štvoricu ochrancov života – informuje poľské Radio Maryja. Previnenie týchto prolife aktivistov bolo, že vošli do potratovej kliniky a chceli ženy odradiť od zamýšľaného ukončenia tehotenstva.

K incidentu došlo v sobotu 26. mája 2018 ráno o 9.00 hod. Do potratovej kliniky Capital Women’s Services, nachádzajúcej sa na  6323 Georgia Ave, NW, Washington, DC, vošlo štvoro pokojných ochrancov života – páter Fidelis Moscinski a tri ženy Lauren Handy, Adele Gilhooly a Baby Jane Doe. Chceli sa rozprávať s matkami, ktoré tam prišli, aby ukončili životy svojim nenarodeným deťom.

Aktivisti sa pokúsili dať ženám kvety. Na červených ružiach boli pripevnené kartičky s kontaktom na stredisko, ktoré pomáha matkám v ťažkej situácii. Vonku sa modlilo 15 ľudí a držali transparenty

Tento skutok sa nepáčil personálu potratovej kliniky. Zavolali políciu, ktorá požiadala aktivistov, aby opustili budovu. Keď odmietli, boli zatknutí.

“Títo naši kolegovia tam potichu a pokojne rozprávali s matkami a tými, ktorí ich tam priviedli a ponúkli im ruže, ako symbol života,” vysvetľuje kňaz Stephen Imbarrato, ktorý je v organizácii Priests for Life /Kňazi za život/ a bol už predtým zatknutý za taký istý skutok vo februári 2018 a uznaný súdom ako nevinný.

Zadržané ženy neskôr prepustili na slobodu; nebolo proti nim vznesené obvinenie. No františkán páter Moscinski však bude musieť ísť pred súd.

Títo prolife aktivisti svedčia, že jedna žena si zrejme rozmyslela v ten deň zamýšlaný potrat.

Projekt Red Rose Rescues je podľa vzoru svetoznámej kanadskej aktivistky Mary Wagnerovej, ktorá strávila skoro 5 rokov života vo väzeniach za pokojné pokusy zachrániť ženy a ich deti od násilného potratu.

Wagnerová, ktorá nie je momentálne vo väzení, má za svoje snahy súdne pojednávanie 12. júla 2018 v Toronte.

Zdroj: TVP info a LifeNews

4 thoughts on “Zatknutý františkán

 • 28. decembra 2018 at 19:32
  Permalink

  Ako môžete na jednej strane hovoriť o Bohu Stvoriteľovi, a na druhej strane veriť satanistickým dogmám o prežití silnejšieho? Aj slabí chcú žiť. Majú nato právo Rovnako ako aj tí silní a draví, kzorí si všrtky práva uzurpujú pre seba.

  Reply
 • 4. júna 2018 at 15:12
  Permalink

  Je to velmi smutne, ale je potrebne si uvedomit jednu velku pravdu. Krestania svoje deti nikdy nezabiju a nekrestania zabijaju iba svoje geny – svoje potomstvo. Ano, je potrebne im povedat, ze pachaju vrazdu, ale pokial su taki hlupi, ze zabijaju svoje vlastne potomstvo, tak im nikto zo svojho rozumu nemoze dat, aby to pochopili a prestali s tym. Je to selekcia, kde mudrejsi prezije. A kedze tito nekrestania mudri niesu, ich geny jednoducho nepreziju. Medzi zvieratmi je to o silnejsom jedincovi. Je to krute, ale v prirode je to tak. S tym nikto nic nespravi, ustanovil to tak sam stvoritel tohto sveta.

  Reply
  • 13. júna 2018 at 11:14
   Permalink

   ale Stvoritel im nekazal vlastne deti zabijat.

   Reply
   • 16. júna 2018 at 14:53
    Permalink

    Mylis sa Peter, v zivocisnej risi stvoritel naozaj „naprogramoval“ niektore zvierata tak, ze jednoducho zabiju svoje mladata. Ci uz slabsie mlada vyhodia z hniezda, alebo udusia… Clovek ma rozum avsak u nekrestanov akokeby fungovalo iba to zivocisne a v tomto pripade niektore svoje potomstvo jednoducho zabiju – ako zvierata. Pre nekrestanov to jednoducho nic neznamena… Ani nas pan Jezis Kristus nezmenil vsetkych pohanov a zidov na krestanov, ked chodil po tomto svete. Ani my to nedokazeme, mozeme byt iba svedkami svojim zivotom a vysvetlovanim.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *