Sv. Rita, patrónka nemožného

Svätá Rita z Cascie bola pokorná a svätá žena, ktorá žila v 15. storočí. Počas života i po smrti sa silnou príhovornou modlitbou prihovárala za tých, ktorí to najviac potrebovali.

Po smrti na tuberkulózu spájali sv. Ritu takmer okamžite s viacerými zázrakmi. Spisovateľ Bert Gezzi napísal: „Tri dni po jej smrti Doménico Angeli, notár z Cascie, zaznamenal hneď jedenásť zázrakov. Odvtedy je všeobecne známa ako zázračná príhovorkyňa s nespočetnými zázrakmi, ktoré sa dejú na jej príhovor, najmä vo veľmi ťažkých, zvláštnych a dokonca nemožných situáciách. Napriek tomu bola Rita oficiálne kanonizovaná až v roku 1900. Udiali sa tri úžasné zázraky, ktoré pripravili cestu pre jej kanonizáciu, dokazujúc, že ​​veriaci sa bez pochybností môžu modliť k tejto mocnej svätici. Tu sú spomínané tri zázraky, tak ako sú uvedené v oficiálnom dekréte o kanonizácii.

Prvý zázrak hovorí o príjemnej vôni vychádzajúcej z ostatkov svätice. Tento jav potvrdili mnohí svedkovia a tiež dôveryhodná tradícia, takže pochybnosti o tejto skutočnosti by boli absurdné. Navyše nie je možné uviesť prirodzenú príčinu vône vychádzajúcej z jej tela. Tento zázrak je doložený výskumom, ktorý spracovali tí najkvalifikovanejší odborníci. Okrem toho sa táto vôňa rozptyľuje spôsobom, ktorý presahuje bežné zákony prírody. Preto sme presvedčení, že vôňa má pôvod v božskej intervencii.

Ďalším zázrakom sa stala Elizabeth Bergaminiová, mladá dievčina, ktorej hrozila strata zraku kvôli kiahňam. Lekári skonštatovali, že stav dieťaťa je tak závažný, že lekárska veda nemá naň žiaden prostriedok. Rozhodli sa vziať ju preto do augustiniánskeho kláštora v Cascii a v bolesti a žiali prosili svätú Ritu za svoju dcéru, ktorej slepota sa medzitým vážne rozvinula. Po príchode do kláštora bolo dieťa oblečené v šatách rehole na počesť sv. Rity. O štyri mesiace neskôr vykríkla Elizabeth, že vidí. Spolu so sestrami okamžite začala ďakovať Bohu, ktorý vykonal zázrak skrze sv. Ritu.

Tretí zázrak sa stal Cosimo Pelligrinimu, trpiacemu chronickou katarálnou gastroenteritídou a hemoroidným postihnutím v takom rozsahu, že neexistovala žiadna nádej na uzdravenie. Vrátil sa v jeden deň z kostola, a bol tak oslabený svojou neznesiteľnou chorobou, že sa ocitol blízko smrti. Lekári, ktorí boli k nemu privolaní, mu nariadili, aby prijal posledné pomazanie. A to aj prijal. Keď ležal v posteli v agónii smrti, zrazu sa mu zazdalo, že vidí svätú Ritu, ako ho pozdravuje. Následne po tomto videní sa mu vrátila sila a chuť do jedla a vo veľmi krátkom čase dokázal robiť prácu s mladíckou silou, hoci bol už niekoľko rokov dôchodcom. Mal totiž 70 rokov.

 

Tu je tradičná modlitba k svätej Rite za príhovor v nemožných situáciách

Ó, svätá patrónka núdznych, svätá Rita, ktorej prosby Boh takmer nikdy neodmietne. On ťa vďaka tvojmu vnútornému bohatstvu obdaroval mnohými milosťami a preto ťa nazývame Pomocníčkou v bezradnosti a v neriešiteľných situáciách. Svätá Rita, tak pokorná, čistá, ponižovaná, trpezlivá, ty si tak plná útrpnej lásky k ukrižovanému Ježišovi, ktorý ti dopraje všetko, čo od neho žiadaš, a kvôli ktorému sa všetci s istotou obraciame na teba. Skloň sa k našej prosbe a v mene tvojho ctiteľa a prosebníka ju predostri pred Boží majestát. Buď k nám štedrá tak, ako si aj vždy bola v toľkých nádherných prípadoch. Pre väčšiu slávu Boha, pre šírenie úcty k Tebe a pre útechu tých, ktorí ti dôverujú.

Sľubujeme ti, že ak nám Boh udelí tú milosť, o ktorú tu prosíme, budeme ti preukazovať svoju priazeň, budeme ťa  chváliť a navždy ti spievať piesne chvál. Spoliehajúc sa na tvoje zásluhy a mocný príhovor pred Ježišovým Najsvätejším Srdcom ťa prosíme, aby si nám vyprosila tieto milosti [tu povedzte, o čo prosíte]. Oroduj za nás, svätá Rita, aby sme sa stali hodnými Kristových prisľúbení.

 

Prečo sa svätia ruže sv. Rity?

Jedna z legiend hovorí, že v treskúcej zime roku 1457, už ako ťažko chorá, sv. Rita poprosila spolusestru o ruže a figy. Tá sa na prekvapenie všetkých vrátila s kvitnúcimi ružami a zrelými figami. V augustiniánskych komunitách sa vždy na jej sviatok, 22. mája, svätia Ruže svätej Rity.

Daľšia legenda dopĺňa informácie, že onou spolusestrou bola príbuzná sv. Rity, ktorú poprosila, aby zo záhrady jej domu priniesla ruže a figy. Príbuzná skutočne v strašnej zime našla v záhrade dve rozkvitnuté ruže a jednu zrelú figu. Figa bola symbolom jej manžela a dve ruže symbolom ich dvoch synov.

 

61 thoughts on “Sv. Rita, patrónka nemožného

 • 13. októbra 2019 at 10:49
  Permalink

  Sv. Rita, pomocnica v nemoznych situaciach, prosim ta o uzdravenie mojej duse a zdravie. Viem, ze ak ty poprosis Boha Otca o cokolvek, on ti to splni. Ja ta prosim o sprostredkovanie mojej prosby. Slubujem, ze navzdy ta budem chvalit. Velakrat si mi uz pomohla a preto viem, ze ty mi moju prosbu vyprosis u nasho Otca. Dakujem ti za vsetko, co pre mna robis. Amen

  Reply
 • 9. septembra 2019 at 19:09
  Permalink

  O sv. Rita pomôž mi nájsť dobrú manželku. A tiež pomôž mi v práci to všetko zvládať. Ďakujem Ti.

  Reply
 • 21. augusta 2019 at 8:58
  Permalink

  Sv. Rita, prosím ťa o uzdravenie tela aj duše môjho manžela,aby mi znova začal dôverovať, aby zabudol akú bolesť som mu spôsobila,nech si neublíži ani nikonu,nech máme šťastné manželstvo,daj mu silu žiť ,aby nemusel ísť na operáciu,prosím aj za otca a krstnú mamu našich detí,aby sa vyliečili. Prosím z celého srdca,oroduj za nás…ďakujem za všetko…

  Reply
  • 5. septembra 2019 at 13:52
   Permalink

   Sv. Rita prosim pomoz mi v mojom trapeni. Daj nech prekonam vsetky skusky a nesklamem rodinu a dokaze sa o nu postarat. Popros nasho pana nech sa zmiluje nad mojim suzenim. Uz nevladzem niest to bremeno. Prisim ho ako dieta prosi otca. Dakujem sv. Rita a sv. Juda Tadeas. Orodujte za mna.

   Reply
 • 4. augusta 2019 at 23:35
  Permalink

  Sv. Rita, úpenlivo Ťa prosím za svojho syna, aby sa opäť vrátil k Bohu, našiel sám seba a správnu cestu. Nech sa vzdá všetkých závislosti a nájde zmysel v rodine a v Bohu. Sv. Rita,Ty vieš,aká som zúfalá,prosím Ťa, vypočuj moju modlitbu. Verím a ďakujem

  Reply
 • 18. júla 2019 at 10:35
  Permalink

  Prosím ťa Sv. Rita o uzdravenie krstnej mamy mojich detí z ťažkej choroby .oroduj za ňu
  Zbav bolesti na tele, na duši môjho manžela, nech máme šťastné manželstvo. Oroduj za nás, chválim a velebím Ťa Sv. Rita Ďakujem ti za všetko

  Reply
  • 29. júla 2019 at 8:21
   Permalink

   Sv. Rita, prosím ťa o uzdravenie duše mojho otca a manžela,nech už netrpia a netrápia sa pre mňa ani pre nič iné. Nech nás obchádza všetko zlé,aby sme už boli len šťastní. Oroduj za nás prosím ťa z celého srdca.

   Reply
 • 16. júla 2019 at 22:40
  Permalink

  Sv.Rita prosim Ťa osloboď ma zo zúfalstva…

  Reply
 • 15. júla 2019 at 7:24
  Permalink

  Sv. Rita, prosím ťa o uzdravenie našej krstnej mamy z ťažkej choroby, aby mohla ešte tu byť dlho s nami, rodina ju potrebuje. Oroduj za ňu, pomôž jej…. prosím ťa

  Reply
 • 8. júla 2019 at 8:05
  Permalink

  Sv. Rita, prosim ta o pokoj v mojej rodine, nech clovek, s ktorym zijem nepozna viac zlost a nenavist, pretoze to nici celu moju rodinu. Dakujem.

  Reply
 • 2. júla 2019 at 13:20
  Permalink

  sv.Rita, patronka nemožného, upenlivo Ťa prosím Ťa o Tvoj mocný príhovor za vhodné a stále zamestnanie pre mna.Tiež Ťa prosím sv.Rita o uzdravenie z myomu.Ďakujem Ti sv.Rita,že nám pomáhaš,pomôž mi teraz prosím,a pomôž všetkým,ktorí v Tvoju pomoc dúfaju.Nech je oslávené Tvoje meno naveky.Vdaka Ježišovi a Márii.Vdaka.

  Reply
 • 2. júla 2019 at 2:28
  Permalink

  Ludia radsej sa usilovne modlite

  Reply
 • 26. júna 2019 at 12:23
  Permalink

  Svätá Rita,

  Prosím Ťa úpenlivo o pomoc pre môjho syna, ktorého čaká zajtra ťažká skúška. Prosím Ťa o jeho zdravie psychické aj fyzické, pretože v posledných dňoch má problémy, ktorých príčinu nevieme.Ty, ktorá dokážeš pomôcť v neriešiteľných situáciách a si patrónkou študentov, pomôž mu a prihovor sa za neho u Nášho Nebeského Otca.
  Nech je zvelebené Tvoje meno naveky.
  Ďakujem

  Reply
 • 18. júna 2019 at 14:43
  Permalink

  Sv. Rita prosím ťa, nech sme znova šťastná rodina, aby mi manžel znova dôveroval, miloval ma, nech zabudne na bolesť čo som mu spôsobila,nech mi odpustí, nech nás to posilní. Oroduj za nás sv. Rita

  Reply
  • 20. júna 2019 at 8:24
   Permalink

   Prosím sv. Rita, zachráň moje manželstvo,nech mi manžel odpustí,znova začne dôverovať,nech ma neopustí, nech sa nám vráti život čo sme mali pred tým. Aby sme boli znova šťástná rodina,aby naše deti netrpeli. ˇÓ sv. Rita prosím ťa o tento zázrak, daj nám silu bojovať .Oroduj za nás S. Rita

   Reply
  • 25. júna 2019 at 13:36
   Permalink

   Ďakujem sv. Rita za Tvoje orodovanie,dúfam, že sa všetko na dobré obráti. pros za nás u Najsvätejšieho Boha aj Ježiša Krista nech mi manžel odpustí, znova dôveruje a miluje ma. Ó patronka moja som ti za všetko vďačná a velebím tvoje meno. Oroduj za nás stále

   Reply
 • 18. júna 2019 at 14:20
  Permalink

  Sv.Rita, už toľkokrát si mi pomohla, prosím vypočuj i teraz moju prosbu, vrúcne Ťa prosím ty patrónka nemožných vecí zachráň moje manželstvo a rodinu, vypros mi uzdravenie manžela, nech sa lieči z ťažkej choroby, nech si uvedomí čo by v nás ako rodine stratil. Pomôž nám prosím sv.Rita. Pán Boh zaplať

  Reply
 • 13. júna 2019 at 13:55
  Permalink

  Prosim Ta sv. Rita oroduj za moje manzelstvo,nech Pan obrati mojho manžela,nech nepije,nenadava,neni agresivny,uzdrav jeho dusu,daruj mu pokoj,nech sa stane ako ty chces,nie tak ako ja,ja uz ozaj nevladzem,prosi ta oroduj za moju rodinu,

  Reply
 • 7. júna 2019 at 9:59
  Permalink

  Sv. Rita, prosím ťa, zachráň naše manželstvo, nech sme zase rodina, aby mi manžel odpustil moje zlyhanie. Oroduj za nás

  Reply
 • 29. mája 2019 at 11:21
  Permalink

  Sv. Rita, pomocnica študentov, prosím Ťa úpenlivo o pomoc pre môjho syna, ktorého čaká zajtra ťažká skúška. Prosím aj o jeho fyzický aj duchovný pokoj a rozvahu na skúške. Bohu vďaka za Tvoju pomoc.
  Nech je zvelebené Tvoje meno naveky.
  Ďakujem

  Reply
 • 26. mája 2019 at 13:13
  Permalink

  Sväta Rita. S pokorou v srdci mojou Ta prosim popros nášho pána, prihovor sa za moje dieťa, za mojich rodičov, za mňa. Som v ťažkej bezvýchodiskovej situácii. Strácam vieru v Boha, strácam vieru v dobro. Trpím duševne a fyzicky, mám veľký strach o svojich blízkych. Stratila som zamestnanie. Nesiem zodpovednosť za svoje dieťa, ktoré milujem. Cítim strach a obavy z budúcnosti. Stratila som nádej. Vytratila sa mi všetka energia a nádej. Svätá Rita pokorne prosím oroduj za mňa nech dokážem ďalej niesť svoje bremeno. Ty vieš o čom píšem. Prosím.

  Reply
 • 23. mája 2019 at 17:02
  Permalink

  Sv.Rita veľmi pokorne prosím o záchranu manželstva môjho syna a dar dieťatka po ktorom tak veľmi túžia. Veľmi prosím.

  Reply
 • 3. mája 2019 at 9:06
  Permalink

  Sväta Rita Ty vieš o našich ťažkostiach, o našich trápeniach a problémoch, popros Boha a Matinku Božiu na nebesiach, ak je to na spásu duši mojej rodiny, nech nám pomôže. Nech je oslávené tvoje meno naveky.

  Reply
 • 28. apríla 2019 at 17:18
  Permalink

  Sv. Rita prosím o príhovor u BOHA a pomoc v rodine v ťažkej situácii pri chorobe manžela.

  Reply
 • 2. apríla 2019 at 14:17
  Permalink

  Sv.Rita,prosim pozehnaj novy zivot v mojom lone;uchran ho od potratu alebo zleho vyvoja.Prosim,nech sa nam toto dietatko zdrave narodi napriek vsetkym diagnozam,ktore mam.

  Reply
 • 31. marca 2019 at 22:15
  Permalink

  Svätá Rita,pomôž prosim našej rodine,aby sa obnovil vztah mezi nama v našom manželstve, kez dokazame odpustat a aby zvíťazilo Ježišovo srdce.

  Reply
 • 29. marca 2019 at 20:59
  Permalink

  Sv.Rita prosim ta upenlivo daj aby sa zlepsila chodza nasho synceka a uzdravili sa mu nozky.

  Reply
 • 9. marca 2019 at 21:08
  Permalink

  sv.Rita prosim prednes moju prosbu za zlepsenie a obnovenie vztahu s nevestou a vypros milost krstu pre vnucika

  Reply
 • 8. marca 2019 at 7:51
  Permalink

  Svätá Rita, prosím o pomoc a uzdravenie zo závislosti na alkohole a psychických ťažkostí pre Jozefa, taktiež za jeho príbuzných, aby trpezlivo zvládli tento stav.

  Reply
 • 17. februára 2019 at 18:02
  Permalink

  Svätá Rita, prosím Ťa o príhovor u Boha za moje uzdravenie z ťažkej cukrovky a za nájdenie vhodného zamestnania. Prosím aj za dobré vzťahy v rodine a požehnanie pre môjho lekára. PBZ za Tvoj príhovor a vyslyšanie mojich prosieb. Sv. Rita oroduj za nás.

  Reply
 • 10. februára 2019 at 0:55
  Permalink

  Sv.Rita, utecha nemozneho, s velkou pokorou a uctou k tebe, prosim Ta za uzdravenie mojho manzela

  Reply
 • 1. februára 2019 at 18:49
  Permalink

  Sv.Rita,prosim Ta vypros u nasho nebeskeho otca uzdravenie mojej dcery z alkoholu a psychickych problemov.Dakujem.

  Reply
 • 14. januára 2019 at 22:42
  Permalink

  Svata Rita, najpokornejsie prosim o moje uzdravenie duse aj tela, vypros u Boha zmilovanie sa nado mnou, aby som dokazala vykonat este vela dobra v Tvojom mene Boze a podla Tvojho posolstva Jezisu…

  Reply
 • 19. decembra 2018 at 5:54
  Permalink

  O Svätá Rita,prosim Ťa o uzdravenie mohej dcery Anny z psychickej I fyzickej choroby,prodim o pokoj v rodine,o utriedenie mojich myšienok,o zabudnutie na človeka ,ktory nebol ferovy ku mne../Ka/prosim oroduj u nášho Pana za mojho muža,aby sa stal tolerantnym ku všetkym doma..Dakujem

  Reply
 • 9. decembra 2018 at 9:35
  Permalink

  Sv. Rita, prosím ťa o orodovanie za milosť obrátenia pre môjho muža, ktorý ma celé naše manželstvo psychicky týra.
  Prosím ťa, oroduj aj za mňa, aby som našla vnútorný pokoj a dôveru v Boha, lebo žijem celý svoj manželský život ako úbohá ponižovaná žena, ktorá nepoznala, ako má vyzerať normálny vzťah.
  Svätica, oroduj za našu rozbitú rodinu.
  Nech sa na nás Boh oslávi!

  Reply
 • 6. decembra 2018 at 9:57
  Permalink

  Sv. Rita z celeho srdca ta prosim o dar uzdravenia mojej krstnej mamy z jej tazkej choroby, bolaveho klbu, za dobre vysledky v krvi a za dar zdravia na tele aj dusi.Modlim sa k tebe sv.Rita a viem , ze aj mna hriesnicu na tvoj prihovor vyslysi nas Pan Jezis, ktoreho Milosrdenstvo je nekonecne. Chvala Panu a Panne Marii. Sv. Rita z celeho srdca dakujem za tvoj prihovor a modlidby.Chvalim ta Jezisu, velebim ta Jezisu, aleluja, aleluja,aleluja.

  Reply
 • 26. novembra 2018 at 11:18
  Permalink

  Sv. Rita prosím Ta, o pomoc pri hľadaní prace aj za ľudí,ktorí potrebujú Tvoju pomoc, keď sú v zložitej situácie.

  Nech je oslávené tvoje meno.

  Reply
 • 13. novembra 2018 at 21:26
  Permalink

  Svätá Rita,prosím ťa za orodovanie u Boha za môjho manžela,aby sa mu vyliečili oči a ďalšie zdr.problémy…Po celý život Ti budem vďačná..Ďakujem Ti z celého srdca..Aj za moje detičky…

  Reply
 • 2. novembra 2018 at 8:21
  Permalink

  Svätá Rita, patrónka v nemožných veciach,prosím Ťa o pozitívne riešenie v mojom probléme v práci.

  Reply
 • 1. októbra 2018 at 21:17
  Permalink

  Sv.Rita prihovor sa za ťažko choreho stryka,,aby nepadol do zúfalstva a bezdnadeji .Nech je chválene tvoje meno naveky

  Reply
  • 3. novembra 2018 at 17:14
   Permalink

   Svätá Rita,prosím ťa o uzdravenie zo zavislosti od cigariet ,alkoholu a drog,pre členov našej rodiny. Vďaka za Tvoje orodovanie.

   Reply
 • 26. augusta 2018 at 22:22
  Permalink

  Svätá Rita pomocnica v beznadeji,pomož nám pri hladani internatu.Sv.Rita oroduj za nas a prednes našu prosbu

  Reply
 • 8. augusta 2018 at 13:13
  Permalink

  Pozdravujem ťa svätá Rita ,dnes som objavila túto stránku,pomohla si už veľakrát prosím pomôž aj mne .prosím pomôž môjmu kamarátovi,oslobod ho od nenávisti voči mne a mojej rodine,vyhraza sa mne manželovi a dcéram,daj prosím aby naša rodina držala spolu,aby nás nerozdelíla kamarátova nenávisť.pan Boh zaplať za tvoje vyprosenie milostí pokoja a lásky,nech je oslavene tvoje meno.

  Reply
 • 20. júna 2018 at 15:22
  Permalink

  Sv.Rita, vkladam sa Tvojich modlitieb a s velkou pokorou ta prosim o pomoc v tazkej zivotnej situacii. Prosim Ta o obratenie mojho manzela a o zachranu nasho rozpadajuceho sa manzelstva. Vypros mi navrat manzela k svojej rodine,ak je to v sulade s Bozou volou. Sv.Rita,oroduj za nas. Prosim, prid mi na pomoc v tejto tazkej situacii.

  Reply
  • 9. apríla 2019 at 12:45
   Permalink

   Zdravim Vás Mariana…zaujali ste Ma,lebo teraz ja prežívam to isté čo vy min. rok…obrátil som sa k Bohu a k sv. Rite o záchranu manželstva pred rozvodom,aby sa mi manželka vrátila späť..ako je to teraz s Vami??? pekný deň .

   Reply
 • 18. júna 2018 at 10:52
  Permalink

  O sv. Rita prosím ťa o zdravie a vyprosenie milosti celej mojej rodine. Synovi šťastie v rodinnom živote, zdravie všetkým jeho deťom, aby vyrastali v božej milosti, aby spoznali Božiu lásku a boli poslušnými bohumilými deťmi svojich rodičov. Za nevestu prosím, aby v donosila pod srdcom, dúfam, že syna, zdravé dieťa pre oslavu nášho Pána a radosť celej rodiny. Prosím aj o pomoc pri mladšom synovi, nech nájde si slušné katolícke dievča, pracovité a láskavé, s ktorým by si rozumel a mali sa po celý život radi. Prosím o tvoj príhovor aj o pomoc pri rekonštrukcií jeho domu, o finančnú zábezpeku. Lebo máme založený dom a už mu viac nemáme z čoho dať. Vypros aj mne a môjmu manželovi zdravia, aby sme mohli byť nápomocní svojim deťom, vnúčatám a mojej chorej mamke. Ďakujem Ti

  Reply
 • 15. júna 2018 at 3:28
  Permalink

  Buď pozdravena sv. Rita. Chcem ťa poprosiť za zdravie a Božie požehnanie pre mojich rodičov. Za vďaku a lásku či obetu s ktorou nás 6 deti vychovali. Prosím keď príde ich čas o šťastnú cestu do neba.
  Prosím aj za brata Vratka za jeho povolanie. Aby sa slobodne otvoril.Boziemu plánu. A ak sa má oženiť tak prosím ťa sv. Rita o skore zoznámenie s dobrým slušným veriacim dievčaťom ktoré by mal rád a ona jeho. Aj za sestru Števku aby sa uzdravila na srdci.
  Za každého súrodenca prosím aby im Pán pomáhal a viedol ich.
  Aj za drobca ktorý dúfam je už v nebi.
  Sv. Rita vďaka za príhovor a pomoc.

  Reply
 • 15. júna 2018 at 3:07
  Permalink

  Bud pozdravena sv. Rita. Vkladám sa do tvojich modlitieb. Ja so svojím zdravím životom a manželstvom. Prosím za svoju dcérku ktorá je v rozpuku mladosti . Za dobrú výchovu ochotu učiť sa a pomáhať a milovat Jezisa nadovšetko. Za jej budúcnosť a zdravie. Aby sa vyhla zlým nástrahám sveta a z úctou nás rodičov doopatrovala a dala vsetko do poriadku. Prosím za ňu aj z nás z manželom o múdrosť a silu plniť si svoje povinnosti a byť vďační za tvoj príhovor. Aj za manžela prosím aby mu Pán pomáhal vytrvať vo viere nádeji a láske. Aby sme skôr ako dokoname vrátili všetky dlhy a dali do poriadku svoje bývanie a šťastné sa pripravili na cestu do večnosti. A ešte predtým s láskou doopatrovali moju svokru. Pbz sv. Rita.

  Reply
 • 5. júna 2018 at 14:08
  Permalink

  Svätá Rita,prosím ťa vlej do srdca mojho muža lásku k blížnemu,oslobod ho od nenávisti,daj aby spoznal Boha,pre moje deti zdravie ,pomoc v ťažkých situáciách a pre mna pokoj na duši i na tele .Nech je oslávené tvoje meno naveky.

  Reply
  • 13. júna 2018 at 2:31
   Permalink

   Svätá Rita s veĺkou pokorou Ťa prosím za priateľa ,ktorý je alkoholik,verím v tvoju pomoc ,lebo si mi bola vždy útechov v mojich trápeniach.Ďakujem velmi pekne za vypočutie.

   Reply
 • 3. júna 2018 at 9:02
  Permalink

  Sv Rita prosím ťa o pomoc pre moju dcéru Mirku pomôž jej aby mohla počať a porodiť zdrave dieťatko. Pomôž jej ostatnych problemoch v osobnom živote aj v präci.Už vopred ti ďakujem za vyslysanie mojej prosby.

  Reply
 • 28. mája 2018 at 9:18
  Permalink

  Svata Rita pomoz duchovnej sestre Ludmile a manzelovi, aby spoznali ze ziju v hriechu, onje otcom inej rodiny, ako ich zranuju svojim pocinanim.
  Vypros im spoznanie ze zranuju a falosne stastie je obera vsetkych radozti Bozieho dietata.
  Vypros Ludmile aby sa nebala kracat s detmi po ceste svatosti a dovere Pana ze sa o nich postara, prosim pre nas vsetkych o svetost a obnovu, amen.

  Reply
 • 27. mája 2018 at 21:38
  Permalink

  Prosim o zdravie pre pani riaditelku.

  Reply
 • 27. mája 2018 at 21:36
  Permalink

  Sv.Rita prosim o pokoj a lasku a pre syna Boziu milost na ceste zivotom.

  Reply
 • 27. mája 2018 at 21:28
  Permalink

  Svätá Rita. Pomôž mi zapadnúť do kolektívu v práci, rozumieť jej a robiť ju najlepšie ako viem. Prosím aj o príhovor za môjho budúceho manžela, lebo láska je to, po čom najviac túžim – rozdávať i prijímať. Amen!

  Reply
 • 25. mája 2018 at 22:14
  Permalink

  Sveta Rita prosim vypros zdravie mojmu muzovi aj mne Ty najlepsie vies ake mame zdravotne problemy.Vrucne prosim o Tvoj prihovor nasho Nebeskeho otca.Sveta Rita prosim oroduj za nas aj za vsetkych,ktori Ta prosia o pomoc.

  Reply
 • 25. mája 2018 at 18:51
  Permalink

  Svätá Rita, prihovor sa u nášho Nebeského Otca za uzdravenie môjho manžela z ťažkej choroby. Nech sa Boh oslávi v manželovom uzdravení.

  Reply
 • 25. mája 2018 at 8:18
  Permalink

  Svätá Rita, prosím Ťa o uzdravenie mojej vnučky Evičky od diabetes, môjho vnuka Milana z hiperkinézy, oslabenia mozgu a nevesty Zlatice od mánie depresie. Bohu vďaka za Tvoje vyslišania, buˇpožehnané Tvoje meno na veky.Amen

  Reply
 • 25. mája 2018 at 6:42
  Permalink

  Svätá Rita,pomocníka v suzeniach, pomôž našej rodine,aby sa obnovili vztahy, aby sme všetci nastúpili cestu pokory ,lasky,aby v našom manželstve zvíťazilo Ježišovo víťazstvo.

  Reply
 • 24. mája 2018 at 16:28
  Permalink

  Sv Rita prosím o uzdravenie mojej sestry Márie z agresívneho nádoru prsníka veríme že nám vyprosis čo potrebujeme pbz

  Reply
 • 24. mája 2018 at 12:45
  Permalink

  Svätá Rita prosím ťa pomôž mojej dcérke Márii oslobodiť sa z duševnej a fyzickej choroby . Nech je oslávené tvoje meno naveky.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *