Korunka Pátra Pia

Modlitba na krížiku:

Ó, Ježišu, plný milosrdenstva a lásky, obeta za hriešnikov, ty si tak zapálený láskou k nám, že zomieraš na kríži za nás. Pokorne Ťa prosíme, aby si oslávil na nebesiach i na zemi svojho služobníka Pátra Pia z Pietrelciny, ktorý veľkoryso prijal tvoje utrpenia, a ktorý Ťa tak veľmi miloval. Pracoval pre slávu svojho nebeského Otca a pre dobro duší. S dôverou Ťa prosím, na jeho príhovor vyslyš moju prosbu, o ktorú touto korunkou prosím  (tu vyslovte prosbu).

Na každej trojici korálok sa modlí Otče náš… , Zdravas’ Mária… a Sláva Otcu…

Záverečná modlitba na medaile:

Zostaň so mnou, Pane, lebo Ťa potrebujem mať pri sebe, aby som na Teba nezabudol. Ty vieš, ako ľahko Ťa opúšťam.

Zostaň so mnou, Pane, pretože som slabý a potrebujem Tvoju silu, aby som tak často nepadal .

Zostaň so mnou, Pane, pretože si moje svetlo a bez Teba blúdim v tme.

Zostaň so mnou, Pane, aby si mi ukázal svoju vôľu.

Zostaň so mnou, Pane, aby som počul Tvoj hlas a nasledoval Ťa.

Zostaň so mnou, Pane, pretože Ťa túžim veľmi milovať a vždy byť v Tvojej blízkosti.

Zostaň so mnou, Pane, ak chceš, aby som Ti bol verný.

Zostaň so mnou, Pane, lebo moja chudobná duša chce byť útulným miestom a hniezdom lásky pre Teba.

Zostaň so mnou, Ježišu, lebo už je neskoro. Deň sa pomaly končí a život mi prechádza pomedzi prsty. Smrť, posledný súd a večnosť sa približujú. Potrebujem obnoviť svoju silu, aby som sa nezastavil na ceste za Tebou a preto Ťa, Pane, potrebujem. Smrť sa blíži. Obávam sa temnoty, pokušenia, suchopárnosti, kríža i bolesti. Ó, ako Ťa potrebujem, Ježiš môj, v tejto noci vyhnanstva!

Zostaň so mnou dnes večer, Ježišu. Potrebujem Ťa v mojom živote plnom nebezpečenstiev. Dovoľ, aby som Ťa spoznával, ako Ťa poznávali Tvoji učeníci pri lámaní chleba, tak sa eucharistické spoločenstvo stalo pre nás Svetlom, ktoré rozptýli tmu a aby bolo silou, ktorá ma bude držať, a aby bolo jedinou radosťou môjho srdca.

Zostaň so mnou, Pane, pretože v hodine mojej smrti chcem zostať zjednotený s Tebou, ak nie vo svätom prijímaní tak aspoň v milosti a láske.

Zostaň so mnou, Pane, pretože hľadám len Teba, Tvoju lásku, Tvoju milosť, Tvoju vôľu, Tvoje srdce, Tvojho Ducha. Pretože Ťa milujem a nežiadam inú odmenu ako Ťa milovať viac a viac.

Budem Ťa milovať v pevnej láske celým svojím srdcom, kým budem tu na zemi. A až keď prídem do večnosti, budem Ťa milovať dokonale. Amen.

 

 

Modlitba za príhovor sv. Pátra Pia z Pietrelciny

Drahý Bože, Ty si hojnosťou darov Ducha Svätého požehnal svojho služobníka svätého Pia z Pietrelciny. Jeho telo si poznačil piatimi ranami ukrižovaného Krista ako silné svedectvo spásonosného utrpenia a smrti svojho Syna. Obdarený darom rozlišovania pracoval sv. Pio v spovednici na záchrane duší nekonečné hodiny. S úctou a intenzívnou oddanosťou pri slávení omše vyzýval nespočetné množstvo mužov a žien k väčšiemu spojeniu sa s Ježišom Kristom v Eucharistii. Prostredníctvom príhovoru sv. Pia z Pietrelciny Ťa s dôverou prosím, aby si mi daroval milosť, o ktorú teraz prosím (tu uveďte svoj úmysel). Amen.

Sláva Otcu… 3-krát

 

9 thoughts on “Korunka Pátra Pia

 • 1. októbra 2020 at 19:15
  Permalink

  Pater Pio, z celeho srdca ta prosim, som v bezvychodiskovej situacii, po mesiaci psychicky narocnej prace mi nechcu vyplatit slubenu mzdu… prosim ta, pomoz mi. Velka vdaka.Margarita

  Reply
 • 3. júna 2020 at 16:24
  Permalink

  Sv. Páter PIO, prosím ťa o mocný príhovor u nášho Pána Ježiša Krista za zázračné uzdravenie môjho psychicky ťažko chorého syna Róberta, ktorý má 4 deti a skvelú manželku, Amen ❤️

  Reply
  • 24. augusta 2020 at 20:24
   Permalink

   Sv.pater Pio prosim o zazracne uzdravenie mojej mamy Justiny,o zdrave nozky pre Filipka,o zdravie a pozehnanie celej nasej rodiny, o vzajomnu lasku a porozumenie v rodine, o navrat mojich 3 deti k sviatostiam,k modlitbe a ucasti na svatych omsiach.Dakujem Ti za vypocutie prosby.Marta

   Reply
 • 3. júna 2020 at 16:20
  Permalink

  Sv. Páter PIO, prosím ta o mocný príhovor u nášho Pána Ježiša Krista za zázračné uzdravenie môjho psychicky ťažko chorého syna Róberta, ktorý má 4 deti a skvelú manželku, Amen❤️

  Reply
 • 10. septembra 2019 at 22:09
  Permalink

  Prosím vás pošlite my taky ruženec 2 ks budem vám veľmi vďačná mam sestru chorú ma rakovinu žalúdka aj ja som chorá. Nech vám Pan vynahradí vašu obetavost

  Reply
 • 27. marca 2019 at 7:32
  Permalink

  Nikde, ani v San Giovani Rotondo, ani v Pietrelcine ani nikde v Taliansku nepoznali takyto ruzencek. Kupila som si krasny desiatkovy s patrom Piom a modlim sa po svojom. Dakujem za zverejnenie.

  Reply
 • 25. februára 2019 at 16:50
  Permalink

  Sv.Pater Pio z celeho srdca ta prosim o tvoj prihovor u nasho Pana Jezisa Krista za dar zazraku uzdravenia tazko choreho Mareka.Chvalim ta Jezisu, klaniam sa ti Jezisu, oslavujem ta Jezisu.Bohu vdaka.

  Reply
 • 6. marca 2018 at 15:20
  Permalink

  Kde by som moha kupit ruzenec, na ktorom by som mohla modlit korunku Patra Pia

  Reply
  • 10. marca 2018 at 0:29
   Permalink

   U nás zatiaľ ešte nie je, Emília. Pozriem Vám ho v San Giovanni Rotondo a pošlem poštou. Do správy na našom FB nám napíšte adresu ak chcete

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *