5 modlitieb zjavených vo Fatime, ktoré by každý katolík mal vedieť

Zjavenie anjela a Panny Márie trom chudobným deťom vo Fatime v Portugalsku na začiatku 20. storočia sú jedným z najznámejších zázrakov v katolíckom svete. Deti dostali veľa správ, ktoré väčšinou vyžadovali ich osobnú konverziu a modlitbu, ako aj slová 5 nových modlitieb. Prvá modlitba je pravdepodobne známa viacerým ľuďom, ale ostatné 4 modlitby nie sú pre mnohých tak známe. Tu je 5 modlitieb, ktoré dostali deti vo Fatime:

1) Fatimská modlitba

Ó, Ježišu, odpusť nám naše hriechy, zachráň nás od pekelného ohňa, priveď do neba všetky duše, najmä
tie, ktoré najviac potrebujú tvoje milosrdenstvo. Amen.

Mária povedala deťom, aby  ľudia  túto modlitbu pridali na záver  každého desiatku ruženca.
2) Modlitba o milosť

Ó, môj Bože, verím v Teba, klaniam sa Ti, dúfam v Teba a milujem Ťa. Prosím o odpustenie pre tých, ktorí neveria v Teba, neklaňajú sa Ti, nedúfajú v Teba a nemilujú Ťa.

Táto modlitba bola daná deťom anjelom, ktorý ich navštívil v roku 1916, rok pred tým, než sa im zjavila samotná Panna Mária.

 

3) Modlitba anjela

Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, s hlbokou úctou sa Ti klaniam a obetujem Ti Najsvätejšie Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na odprosenie všetkých urážok, ktoré sa Ti dostávajú. Prosím Ťa, obráť úbohých hriešnikov, pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a na orodovanie Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Amen.

Toto je ďalšia modlitba, ktorú deťom odovzdal anjel. Anjel povedal deťom, aby si pokľakli a modlili sa túto modlitbu, zatiaľ čo sa vo vzduchu vznášala najsvätejšia hostia a kalich.

 

4) Modlitba k ucteniu Eucharistie

Najsvätejšia Trojica, zbožňujem Ťa! Môj Bože, môj Bože, milujem ťa v Najsvätejšej sviatosti.

Keď sa Mária zjavila prvýkrát deťom 13. mája 1917, povedala: „Budete musieť veľa trpieť, ale milosť Božia bude vašou útechou.“ Podľa Lucie, jednej z detí, jasné  svetlo svietilo všade okolo nich a bez toho, aby o tom premýšľali, všetci začali recitovať túto modlitbu.

 

5) Modlitba obetovania

O, Ježišu, toto je z lásky k Tebe, za obrátenie hriešnikov a na nápravu hriechov vykonaných proti Máriinmu Nepoškvrnenému Srdcu.

Mária dala túto modlitbu deťom 13. júna 1917. Modlitba má byť prednášaná, keď ponúknete svoje utrpenie Bohu a obetujete sa za hriešnikov, vždy zvlášť keď prinášate nejakú obetu.

Tak sa modlime!

20 thoughts on “5 modlitieb zjavených vo Fatime, ktoré by každý katolík mal vedieť

 • 14. mája 2019 at 7:42
  Permalink

  Moja najdrahšia a srdcu najmilšia Panna Mária Fatimska obraciam svoje hriešne oči k Tebe aby si orodovala u svojho Syna Panna Ježiša za mňa,za moju rodinu,za moje detí, manžela,zatov, vnukov a vnučiek.Prosim ta z celého srdca zachraň nas od vecneho zatratenia.Stoj pri nas pri poslednej hodine nasho života, neopust nas.Milujem ta a s laskou ta objimam,skry nas pod svoj plášť.Kráľovná pokoja ved nas a ochraňuj nas.Ďakujem ti.

  Reply
 • 13. januára 2019 at 4:07
  Permalink

  Fatimska Panna Mária, naša drahá mama, prosim ťa za obrátenie mojich deti , aby pocítili Božiu lásku a spoznali Boziu pritomnost a pomoc vo svojich životoch a aby sa vrátili do náručia Tvojho milovaného syna Ježiša Krista. Ochranuj ich na všetkých ich cestách. Ďakujem že nám stále pomáhaš. Mária

  Reply
 • 11. januára 2019 at 5:59
  Permalink

  Ďakujem za celu svoju rodinu a prosím o zdravie

  Reply
  • 17. mája 2020 at 7:53
   Permalink

   Prosím ochraňuj moje deti a vnúčatá. Ďakujem ti.

   Reply
 • 23. októbra 2018 at 21:59
  Permalink

  Fatimske Panna Mária, prosím Ťa, vypočuj moju prosbu a uzdrav môjho syna na tele aj duší. L

  Reply
  • 25. januára 2023 at 15:02
   Permalink

   Panna Mária Fatimska, prosím o uzdravenie mojej dcéry a navrátenie mojich detí k viere. Ochraňuj ich, prosím. Ďakujem ti za všetko.

   Reply
 • 4. júna 2018 at 7:37
  Permalink

  Fatimska Panna Mária, naša drahá mama, prosim ťa za obrátenie mojich deti a vnúčat, aby pocítili Božiu lásku a spoznali Boziu pritomnost a pomoc vo svojich životoch a aby sa vrátili do náručia Tvojho milovaného syna Ježiša Krista. Ochranuj ich na všetkých ich cestách. Ďakujem že nám stále pomáhaš. Daniela

  Reply
 • 24. januára 2018 at 22:34
  Permalink

  Fatimská Panna Mária, prosím Ťa o uzdravenie mojej maminky Emílie. Ďakujem

  Reply
 • 7. januára 2018 at 1:55
  Permalink

  FATIMSKA PANNA MARIA NASA VERNA MATICKA Z CELEHO SRDCA TA PROSIM UZDRAV MI MOJE CHORE DIETA JEJ CHORU KRVICKU VELMI TA LUB IM A VELMI TA PROSIM POMOZ JEJ NEOPUSTAJ JU V TYCHTO TAZKYCH CHVILACH DAKUJEM AMEN

  Reply
 • 20. novembra 2017 at 23:02
  Permalink

  Fatimska Pana Maria pomož mojej rodine a visliš my moju prosbu Dakujem Amen.

  Reply
 • 2. septembra 2017 at 20:00
  Permalink

  Matka drahá Fatimská, prosím za našu rodinu, za zvládnutie tak ťažkej životnej situácie. Budem sa usilovať ísť cestou k Tvojmu Synovi, ktorú žiadaš.

  Reply
 • 13. augusta 2017 at 19:42
  Permalink

  Fatimská Panna Maria prosím ta o uzdravenie môjho manželského vztahu a o návrat manžela do rodiny. Matička pomôž nám prosím.

  Reply
 • 13. augusta 2017 at 19:37
  Permalink

  Prosím o modlitbu za uzdravenie môjho manželstva, aby sa manžel vrátil do rodiny k nám aby netrpeli deti.

  Reply
 • 9. augusta 2017 at 14:35
  Permalink

  Prosim Pannu Mariu fatimsku o orodovanie za moju rozbitu rodinu, odpustenie pre mňa, že som neviedla deti dostatočne po ceste k Bohu, a pre môjho manžela, ktorý žije v cudzoložstve aj za jeho priateľku, a za moje zbludile deti aj krstné deti. Dôverujem ti draha Matka.

  Reply
 • 9. augusta 2017 at 6:28
  Permalink

  FATIMSKÁ PANNA MÁRIA, PROSÍM ŤA, POMÔŽ nám v rodine urovnať všetky choré a rozbitè vzťahy, pomôž manželovi nájsť cestu späť k rodine ktorú si založil teda k manželke, dcére a vnučke, pomôž mi prosím vyriešiť zdravotné a pracovné problémy, prosím za Tvoju ochranu pre svojich blízkych a za svojich rodičov. Zo srdca, úprimné PÁN BOH ZAPLAŤ.

  Reply
 • 9. augusta 2017 at 6:24
  Permalink

  FATIMSKÁ PANNA MÁRIA, PROSÍM ŤA, POMÔŽ nám v rodine urovnať všetky choré a rozbitè vzťahy, pomôž manželovi nájsť cestu späť k rodine ktorú si založil teda k manželke, dcére a vnučke, pomôž mi prosím vyriešiť zdravotné a praovné problémy, prosím za Tvoju ochranu svojich blízkych a zasvojich rodičov. úprimné PÁN BOH ZAPLAŤ.

  Reply
 • 15. júla 2017 at 15:19
  Permalink

  Pana maria fatimska prosim ta spravodlivost zdravie lasku uspech prosperitu.Dakujem.Jano.

  Reply
 • 3. júla 2017 at 11:06
  Permalink

  Prosim Pannu Mariu fatimsku o orodovanie za moju rozbitu rodinu a za moje zbludile deti aj krsne a birmovne deti. Dvoverujem ti draha Matka.

  Reply
 • 5. júna 2017 at 6:24
  Permalink

  Fatimská panna Mária prosím pomôz mojej rodine, aby sa uzdravila na tele i na duši. Ďakuje ti, že nám pomáhaš. Daniela.

  Reply
 • 14. mája 2017 at 21:51
  Permalink

  Fatimska Panna Maria prosim ta ako matka za mojho syna Juraja ktory je vo velkom nebezpeci prisim ta Maticka pomoz mu dakujem ti za vsetko mama Helena

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.