Zázračne uzdravený Kevin mal víziu bl. Pier Giorgia Frassatiho

Nevysvetliteľnosť uzdravenia mladého muža sa môže ukázať ako zázrak potrebný pre kanonizáciu blahoslaveného Turínčana.

V roku 2011, američan Kevin Becker, vysokoškolský študent, spadol z druhého poschodia domu, ktorý si prenajal s niekoľkými priateľmi. Pád spôsobil, že jeho lebka sa zlomila na piatich miestach a poškodila mozog.

Po operácii bol pacient v stabilizovanom stave, ale nereagoval na žiadne stimuly počas celých deviatich dní. Prognóza lekárov bola veľmi nepriaznivá – pochybovali, že Kevin prežije, a ak áno, mali strach z vážneho poškodenia kognitívnych funkcií.

A napriek tomu, menej ako tri týždne po nehode, bol Kevin vezený na invalidnom vozíku ku vchodu do nemocnice, kde sa sám postavil, hodil si batoh cez plece a odišiel na nemocničné parkovisko, hrajúc sa so svojím bratom po ceste …

Znie to ako príbeh z inej planéty – po týždni od nehody lekári hovorili o uvedení pacienta do umelého spánku, ktorý vnímali ako poslednú možnosť. O niekoľko dní neskôr Kevin otvoril oči a vo veľmi krátkom čase mohol normálne hovoriť, stáť a chodiť.

Potom, čo bol prepustený z nemocnice, Kevin išiel na fyzioterapiu, kde zistil, že jeho stav je omnoho lepší ako stav iných pacientov, vrátane tých, ktorí utrpeli zranenie ešte pred rokom. Absolvoval celý rad vyšetrení kognitívnych porúch. Dokončil vyšetrenie za dve hodiny, aj keď to zvyčajne pacientom trvá v priemere šesť hodín.

Po mesiaci sa lekár spýtal Kevina, ako si myslí, že testy zvládol. Odpovedal rovnako ako pri tejto otázke o školských testoch: „Nebolo to zlé.“ Potom mu lekár povedal, že nielenže „nebolo to zlé“, ale tiež, že testy vôbec nevykazujú žiadne známky následkov jeho zranenia. Mohol by sa vrátiť na univerzitu a absolvovať. V súčasnosti Kevin pracuje v úverovej spoločnosti pre malé podniky.

Kevinovo svedectvo

Mal som to potešenie počuť svedectvo Kevina Beckera 29. októbra 2016 počas osláv 800. výročia Rádu kazateľov. Zdieľal svoj príbeh takto: ležal v kóme, zrazu sa zobudil v dome, ktorý si prenajal s priateľmi a na prízemí niekoho počul. Zdalo sa mu to čudné, pretože vždy bol prvý, kto v dome vstával. Keď prišiel dole, narazil na mladého muža, ktorého v živote nevidel.

– Kto si? Spýtal sa.

„Ja som George, tvoj nový spolubývajúci,“ odpovedal cudzinec.

– Čo? Už tu mám dvoch priateľov, “povedal Kevin.

– Ešte tu nie sú – prišla odpoveď.

„Áno, áno,“ povedal zdesený študent.

Po tomto dialógu strávil Kevin s Georgom veľmi dlhý deň. Ako športový fanúšik a vášnivý futbalista sa Kevin snažil presvedčiť svojho nového priateľa, aby išiel von, ale nenechal ho. Dokonca začali bratsky zápasiť, tak veľmi Kevin chcel opustiť dom, ale George sa nevzdal, odporúčajúc trpezlivosť.

Kevin si spomína, že potom začal s prípravou a úlohami súvisiacimi s jeho štúdiom, čo – ako povedal – prekvapí každého, kto ho dovtedy poznal. Spolu s Georgom hrali aj videohru s názvom FIFA. Nakoniec sa ocitol v nemocnici.

Neskôr Kevin spomenul svojho nového spolubývajúceho svojej matke, a nazval ho „dobrým duchom“. Po presnom opise cudzinca mu matka ukázala fotku mladého muža, v ktorom okamžite poznal Georgea.

Obraz, na ktorom sa nachádzal blahoslavený Pier Giorgio Frassati Kevinova matka dostala od svojho bratranca, ktorý jej odporučil modlitbu prosiacu o jeho príhovor. Bl. Pier miloval horolezectvo, bol priateľom mnohých chudobných Turínčanov, ktorých finančne podporoval.

Kevinova matka sa modlila k blahoslavenému a položila jeho obrázok pod vankúš, na ktorom ležal jej syn v bezvedomí nemocnici. Nasledujúci deň sa Kevin zobudil z kómy. Pred nehodou ani jeden z nich nikdy nepočul o Pier Giorgiovi Frassatim.

Stretnutie so svätým

Hovorí sa, že stretnutie svätca dokáže zmeniť niečí život. Stretnutie určite zmenilo Kevinov život. Nielenže bol úplne vyliečený, ale – ako pripúšťa – cíti sa oveľa lepšie ako pred nehodou.

V škole bol vždy triednym klaunom, ktorý hlasne, ale nie veľmi múdrym komentárom z poslednej lavice dával najavo, že sa o učivo nezaujíma. Od chvíle prebudenia z kómy sa začal zaujímať o učenie, ktoré sa premietlo do jeho hodnotenia.

Kevinova zdravotná dokumentácia bola zaslaná do Vatikánu. Možno, že práve jeho uzdravenie sa ukáže ako zázrak potrebný na svätorečenie Frassatiho. Kevin sám hovorí, že sa o to nestará. Nevie, prečo ho Boh uzdravil, ale má silnú motiváciu, aby tento zázrak nebol zbytočný. Je tiež presvedčený, že George je s ním vždy prítomný a niekedy dokonca počuje jeho jemný šepot.

Zdroj: Aleteia.pl, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *