Vzduch naplnila krásna vôňa ruží

Začiatkom roku 2000 som mala veľmi silnú túžbu cestovať do svätyne Pátra Pia v San Giovanni Rotondo. Túžba podniknúť výlet bola v mojich myšlienkach neustále, takže som si nakoniec naplánovala, že pôjdem koncom októbra toho roku. Stále som nechápala, prečo som cítila taký silný ťah tam ísť. Začiatkom septembra toho istého roku môjmu vnukovi diagnostikovali neuroblastóm štvrtého štádia rakoviny. Išlo o veľmi agresívnu formu rakoviny bez známej liečby. Mal vtedy tri a pol roka. Z tejto správy sme boli úplne zničení.

Môj vnuk žil v Anglicku, ja v Dubline v Írsku. Odletela som do Anglicka, aby som sa pomohla postarať sa o jeho staršiu sestru a byť s rodinou. Skontaktovala som sa s Cathy Kellyovou, ktorá vedie Informačné centrum Pátra Pio vo Victorii v Londýne, a veľmi láskavo mi dovolila zobrať rukavice Pátra Pia môjmu vnukovi do nemocnice. Dala som Cathy svoj pas v dobrej viere s tým, že mi ho vráti, keď jej rukavice vrátim. Rukavicu sme mali na hlave môjho vnuka celú noc a ja som prosil Pátra Pia, aby zachránil toto dieťa.

Môj vnuk bol operovaný v Royal Marsden Cancer Hospital v Londýne. Z jeho mozgu bol odstránený rakovinový nádor, ktorý mal veľkosť golfovej loptičky a zostali mu len štyri mesiace života. Dostal aj chemoterapiu a ožarovanie mozgu a chrbtice. Doktor povedal, že ak by mal prežiť, ako vedľajší účinok tejto terapie by sa zabrzdil rast. Lekár ale neveril, že by mohol prežiť. Nasledujúci deň, keď som rukavice vrátila do kancelárie Cathy Kellyovej, úplne ma premohla veľmi silná vôňa krásnych ruží, ktorá akoby trvala veky. Bola som emotívna, plakala som a premýšľala som, o čom to celé je. Cathy povedala, že to bolo znamenie, že páter Pio počul moju modlitbu. Vtedy som pochopila, že Páter Pio sa bude starať o toto dieťa. Teraz som mala dôvod dostať sa do San Giovanni Rotondo, a keď som tam bola pri dverách kaplnky o 5:00, keď sa otvorili, zostala som pri hrobke Pátra Pia až do 8:00, rozprávala som sa s ním, modlila som sa a prosila ho, aby uzdravil naše vnúča.

Povedala som pátrovi Piovi, že ak sa náš vnuk uzdraví, niečo pre neho urobím. Vtedy som naozaj nevedela, ako pomôžem pátrovi Piovi, ale nájdem spôsob. Keď som sa vrátila zo San Giovanni Rotondo, začala som organiozovať pobožnosti k Pátrovi Piovi v Malahide v Dubline, keďže som sľúbila, že pre neho niečo urobím. Najprv sme konali pobožnosti v karmelitánskom kláštore v Seaparku v Malahide, ale po šiestich rokoch sme sa museli presťahovať do väčšieho kostola, pretože sa ich zúčastňovalo veľké množstvo ľudí.

Teraz sme v kostole Sacred Heart Church, Seabury, Malahide, Dublin. Stretávame sa každý prvý piatok v mesiaci. Máme organistu a zbor a začíname eucharistickou adoráciou, po ktorej nasleduje omša, ktorú celebruje o. Angelus, kapucínsky kňaz, ktorý po omši požehnáva ľud rukavicou Pátra Pia. Vždy máme preplnený kostol s účasťou 300 až 400 ľudí a o. Angelus nám počas homílie rozpráva krásne príbehy Pátra Pia. Minulý rok v septembri si členovia našej Modlitebnej skupiny kúpili krásnu sochu Pátra Pia v San Giovanni Rotondo. Bola odoslaná do Dublinu na naše pobožnosti k Pátrovi Piovi, ktoré trvajú už štrnásť rokov. Každý rok v septembri organizujem púť do Talianska. Robím to každoročne posledných štrnásť rokov. Počas našich výletov sme navštívili Rím, Assisi, Casciu, Svätý dom v Lorete, Lanciano, aby sme videli prvý eucharistický zázrak, horu kde sa zjavil sv. Michal Archanjel, San Giovanni Rotondo a ďalšie. Každý rok máme zvyčajne skupinu okolo 50 ľudí.

V San Giovanni Rotondo navštívime všetky miesta spojené s Pátrom Piom, jeho celu, jeho starú hrobku, krásnu novú hrobku, kde je možné vidieť jeho telo, kláštor, nemocnicu a anglickú kanceláriu, kde vidíme video Pátra Pia a dostaneme požehnanie s niektorými z jeho relikvií. Navštívime aj Manopello, svätyňu Svätej Tváre. Náš vnuk má teraz devätnásť rokov a meria 5 stôp a 11 palcov a je vo veľmi dobrom zdravotnom stave. Sme navždy vďační Pátrovi Piovi za túto priazeň a za toľké ďalšie priazne, ktoré sme členom našej modlitebnej skupiny v priebehu rokov vyprosili. Je úžasné, ako sa vás Páter Pio zmocní toľkými spôsobmi a prinúti vás pracovať pre neho. Najprv ma chytil, keď som mala silnú túžbu navštíviť San Giovanni Rotondo, ešte predtým, ako som vedela, že môj vnuk je chorý.

Nikdy sa mi nesnívalo, že budem organizovať pobožnosti Pátra Pia v Dubline alebo púte do Talianska, ale naozaj to robím rada. Páter Pio vás núti tvrdo pre neho pracovať. Je to náš veľký priateľ!

Zdroj: Modlitba.sk, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať