Svätý Šarbel a moje depresie

Ako 30-ročná pracovala vo veľkej korporácii v Londýne, mala dobré postavenie, priateľov a lásku. Z ľudského hľadiska mala všetko. Boh ju však viedol inou cestou.
Mladá, atraktívna žena, ktorá si robí kariéru v zahraničí … Čo viac si priať? Basia chcela viac a našla toto niečo, lepšie povedané toho niekoho.

Sv. Šarbel prichádza sám
Basia začala svoje svedectvo slovami: „Počula som, že sv. Šarbel si vyberá ľudí, ktorým chce pomôcť sám. Takto cítim, že sv. Šarbel vstúpil do môjho života sám. Dlžím mu veľa, a preto sa cítim povinná povedať, ako mi pomohol.“

Vždy som bola prítomná v Cirkvi, bola som vychovávaná katolíckym spôsobom, prijímala som všetky sviatosti. Snažila sa žiť podľa viery, aj keď som sa občas od nej odklonila. Súviselo to okrem iného s kariérnym rastom a zvyšovaním zostatku na mojom účte.

Otázka v mojej hlave
Basia pracovala v jednom okamihu, vo veku 30 rokov, vo veľkej korporácii v Londýne, mala dobré postavenie, priateľov a lásku. Po ľudskej stránke jej nič nechýbalo a brala to ako výherný žreb. No jedného dňa, keď kráčala po Oxford Street, hlavnej ulici v Londýne, vracala sa z nákupov, išla do svojej obľúbenej thajskej reštaurácie, aby si dala kari a červené víno zo Shirazu, zrazu v dave ľudí začula otázku: „Je to všetko? Takto by mal vyzerať môj život? Medzi reštauráciami, cestovaním a nakupovaním?“

Sen o Jánovi Pavlovi II.
Túto otázku nebolo možné ignorovať, vracala sa k Basii ako bumerang a pomaly jej začala uberať z chuti tohto života. V tom čase mladá žena nevedela, že to bol Boh, ktorý jej klopal na srdce. Neotvorila mu, ale čoskoro po návrate do Poľska sa jej snívalo o sv. Jánovi Pavlovi II. Neskôr sa dočítala, že poľský pápež priviedol mnoho ľudí k sv. Šarbelovi, a tí, ktorí sa venujú Šarbelovi, skôr či neskôr, tiež padajú do objatia sv. Jána Pavla II.

Vo sne bola Basia na veľkom námestí s davom ľudí a uvidela sv. Jána Pavla II., ktorý kráča a usmieva sa na ľudí okolo. Basia sa ho snažila lepšie vidieť a nakoniec uvidela, ako od seba ľudí tlačí a prichádza ju pobozkať na čelo. Basia vykríkla a cítila veľkú lásku s vedomím, že si to nezaslúži.

Premena počas svätej omše
Basia sa presťahovala do Poľska – najskôr do Krakova a potom do Varšavy. Tam cestou do práce stretla veriacu ženu, s ktorou sa spriatelila. Ukázala jej Ježiša Krista – a to svojím životom. Vďaka nej sa ocitla na omši za uzdravenie oslobodenie, počas ktorej zrazu videla celý svoj život a cítila, že ju Duch Svätý premieňa.

Akcia sv. Šarbel
Prvýkrát som o Šarbelovi počula v roku 2014, v decembri – hovorí Basia – keď moje spoločenstvo oznámilo, že na duchovných cvičeniach budeme pomazaní olejom sv. Šarbela. Spočiatku som mala pochybnosti, prečo by sa nám práve tento konkrétny svätý mal stať blízkym. Keď som však o ňom sledovala film, rozplakala som sa a začala som ho prosiť o pokoru, ktorú mal, pretože som mala neodbytný pocit, že som nesmierne pyšná. Keď som bola na služobnej ceste, sníval sa mi sen, v ktorom som sa spovedala práve pre svoj nedostatok pokory. Spovedník vyšiel zo spovednice a podal mi obrázok sv. Šarbela a povedal mi, aby som sa k nemu modlila, pretože mi pomôže.

Keď sa Basia prebudila, bola presvedčená, že sv. Šarbel jej skutočne pomôže. V tomto období ju sprevádzali záchvaty úzkosti. Hľadala riešenie. Strach ju veľmi oslabil, dokonca znemožnil normálne fungovanie a dostavili sa depresie a ťažké lieky. Basia kvôli nim nepracovala 1,5 roka. Blokovali ju strašidelné obavy.

Medzitým sa sv. Šarbel k nej neustále vracal. Našla napríklad kdekoľvek obrázok sv. Šarbela. Na jednom z nich bolo telefónne číslo. Ukázalo sa, že to bol pútnický úrad, ktorý organizuje výlety do Libanonu, do svätyne sv. Šarbela. Basia sa rozhodla neodísť, ale neskôr zas „náhodne“ vo svojom e-maily našla reklamu na púť do Libanonu.

Nakoniec Basia skončila v Libanone a modlila sa pri hrobe sv. Šarbela a táto modlitba ju uzdravila a umožnila jej vymaniť sa z obáv a depresií. Odvtedy je ochotná podeliť sa o túto skúsenosť a vyzýva všetkých, aby sa obrátili o pomoc u tohto veľkého príhovorcu.

Zdroj: Aleteia, Obrázok: Tamtiež

12 thoughts on “Svätý Šarbel a moje depresie

 • 16. novembra 2022 at 20:59
  Permalink

  Drahý sv. Charbel vyber si aj mňa a prosím o uzdravenie z tetánie, úzkostí a depresie. Za tvoju pomoc ti budem celý svoj život povďačná. Amen

  Reply
 • 6. marca 2022 at 22:50
  Permalink

  Svätý charbel prosím ťa o moje uzdraveniie ďakujem pekne.

  Reply
 • 22. decembra 2021 at 23:03
  Permalink

  Sv. Charbel vrúcne z celého srdca a duše ťa pokorne prosím vysliš moju prosbu. Za moje uzdravenie. Prihovor sa za mňa u Nebeského otca. Ľúbim ťa zo❤️

  Reply
 • 7. novembra 2021 at 10:11
  Permalink

  Prosím o zdravie pre Petru

  Reply
  • 21. júna 2023 at 13:15
   Permalink

   Sv.šarbel prosím ťa za uzdravenie mojej dcéry, ktorá trpí chorobou, prijímania potravy, ďakujem za uzdravenie

   Reply
 • 9. júla 2021 at 14:03
  Permalink

  Sv. Charbel obraciam sa na teba s prosbou pre moju rodinu, uzdravenie manžela a syna, priveď ich k viere a daj nám silu, aby sme dokázali zdolávať životné prekážky. Pomôž mi prekonať všetky príkoria, ktoré mi prichádzajú do cesty.

  Reply
 • 30. mája 2021 at 16:14
  Permalink

  Svätý Šarbel, vrúcne prosím o príhovor za odpustenie, oslobodenie a uzdravenie rodových koreňov z oboch strán a uzdravenie vzťahov v rodine.
  PBZ

  Reply
 • 29. mája 2021 at 0:20
  Permalink

  sv.Charbel prosim ta oroduj za moju rodinu moju manželku,dcéru,syna a mna vypros pre nas zdravie u ježiša tebe neodoprie nic oco ho poziadas prosim o lepsi zivot pre nas aby uz skončilo moje a manželkine trapenie prosim ta oto.dakujem sv.Sarbel

  Reply
 • 28. mája 2021 at 14:53
  Permalink

  Sv. Šarbeli, prosím za vnuka Michala, který půjde k 1.sv. přijímání, ale nemá zatím vztah k Bohu. Prosím, aby si ho Pán přitáhl a proměnil, aby měl touhu k modlitbě a ke mše sv. Také prosím i za jeho maminku.
  Děkuji za přímluvy.

  Reply
 • 28. mája 2021 at 10:20
  Permalink

  Sv. Charbel si vybera sam. Ja som ziskala vatovy tampon s olejom Sv. Charbela, ale nepomohlo to. Jednej pani som darovala tuto vzacnost, umierala na rakovinu, zial trapila sa cely mesiac pod silnymi liekmi v krutych bolestiach kym zomrela – kruta dlha smrt. Druhy tampon som pouzila pri mojej mamine no ta mi umrela do par mesiacov, hoci nemala ziadne tazke choroby – na mozgovy infarkt. Potom som pouzila pre moju dcerku, ktora ma problem s rastom – nerastie, no nic, tak sme zacali jej podavat injekcie kazdy den s rastovym hormonom, co je u malych deti velmi bolestive-tiez nepomohol. Prosila som ho potom o pomoc s mojim zamestnavatelom, a ten ma akurat tak vyhodil z prace, uz som 1.5 bez prace a este tento byvaly zamestnavatel vedie proti mne 4 nezavisle sudne konania. Takze ak si vas sv Charbel nevyberie tak jednoducho mate smolu a prijmite to ze na Vas kasle, tak ako na mna. Akurat tak vam stupne level depresie z toho, ze ho prosite a on si Vas nevybral….

  Reply
 • 27. mája 2021 at 13:59
  Permalink

  Ach môj milovaný sv.Charbel,vyber si aj mňa a môjho chorého manžela Petra a uzdrav ho.S pokorou prosíme príď s uzdravením.Ty si mocny orodovník, tebe Ježiš nič neodoprie i keby to vyžadovalo zázrak.Precitni v svojom srdci nad nami prosím,prosím srdcom❤❤❤Za tvoju pomoc a uzdravenie ti budeme do konca nasich zžvotov ďakovať,to sľubujem. Amen

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *