Štrnásť pomocníkov v núdzi

Svätí nás potešujú, pomáhajú nám a orodujú za nás u Boha. Nespočetné votívne dary v pútnických kostoloch rozprávajú o uzdraveniach a vyslyšaných modlitbách, ktoré sa udiali do určitej miery aj za pomoci svätých. Štrnásti známi pomocníci v núdzi sa uctievajú a prosia o pomoc od 9. storočia. Podľa legendy prosili pred svojou smrťou Boha o milosť príhovoru, ktorej sa im dostalo:

ACHACIUS …….. strach zo smrti a pochybnosti

ERAZMUS ……… telesné bolesti

EUSTACH ………. ťažké životné situácie

EGIDIUS ………… dobrá spoveď

JURAJ ………………nákazy domácich zvierat

BARBARA ……….. patrónka zomierajúcich

KATARÍNA ……… choroby jazyka a rečové problémy

BLAŽEJ…………….bolestí v krku, strach zo smrti

KRIŠTOF ………… proti nepripravenej smrti

MARGARÉTA…….ochrankyňa rodičiek

CYRIAK …………… proti útokom v hodine smrtí

PANTALEÓN …… patrón lekárov

DIONÝZ …………… bolesti hlavy

VÍT ………………….. epilepsia

 

 

Knihu 14 svätých pomocníkov, ktorá je zbierkou legiend a modlitieb k 14 výnimočným svätcom, nájdete na Zachej.sk.

33 thoughts on “Štrnásť pomocníkov v núdzi

 • 12. januára 2022 at 20:53
  Permalink

  Drahí pomocníci v núdzi a sv. Katarína z Alexandrie, patrónka mojej dcéry Kataríny. Z hĺbky mojej bolesti vás prosím, pomôžte ochrániť moju dcéru Katarínu pred vplyvom zlého ducha, ktorý sídli v starom mužovi, ktorý zničil mnoho žien a opustil svojich 6 detí, ktoré má so štyrmi ženami. Má za
  sebou aj sviatostné manželstvo aj civilné manželstvo a teraz si za svoju ďalšiu obeť vyhliadol moju krehkú dcéru, ktorá mu nedokáže vzdorovať. Láka ju na prísľub šťastného života, manželstva a detí
  a ohlupuje ju rečami o svojej veľkej a večnej láske, že ona je tá pravá, s ktorou mu to už vyjde.
  Očividne ju klame a podvádza. Je to muž, ktorý ženy len využíva a zneužíva, aby uspokojil svoje
  nizke chúťky. Splodil 6 detí, ale žiadnenu dieťaťu sa nestal otcom. Najmladšie z jeho detí – 10 ročná dcérka, žije so svojou matkou a staršou sestrou v núdzi. Keby bol dobrým človekom, ako sa sám neskromne nazýva, stal by sa zodpovedným otcom svojej dcére a vytvoril by s jej matkou šťastnú a fungujúcu rodinu pre ňu. On to však urobiť nemieni, ale chce rozosievať zlo a nešťastie ďalej. Nevie sa zastaviť. Prosím vás, drahí pomocníci v núdzi, proste Nebeského Otca, aby zvrhlíka zastavil, aby už nemohol konať zlo a ničiť ďalšie ženy a deti, aby ho pokoril a prinútil niesť následky za svoje činy. Nech sa stane milujúcim otcom dcérke, ktorá potrebuje jeho lásku a starostlivosť a dobrým manželom jej matke. A mojej dcére Kataríne nech dá pokoj, mohol by byť jej otcom. Ona si vhodného slobodného
  muža nájde. Má o ňu záujem mladý, Bohu oddaný muž a bezcitný starec mu k nej zahatal cestu. Proste Nebeského Otca, aby starca odstránil, aby stratil nad Katarínou svoju zlú moc a daroval ju mladému čestnému mužovi, ktorý sa snaží získať si srdce a priazeň svojej Kataríny.
  Zo srdca vám ďakujem.

  Reply
 • 14. marca 2021 at 21:35
  Permalink

  Prosím o uzdravenie nádoru v mozgu a uzdravenie môjho syna zo schyzofrenie a moje uzdravenie pohybu čriev momentalne som v nemocnici.Vsemohucni Bože otče vypocuj moju prosbu lebo tebe je všetko možné nech sa stane Tvoja vôľa.

  Reply
 • 31. augusta 2020 at 5:10
  Permalink

  Prosim za svoju tetu ktorej diagnostikovali rakovinu aby sa uzdravila aby rodina a deti pri nej stali Boze tebe nic nie je nemozne prosim ta z celeho srdca.

  Reply
 • 30. apríla 2020 at 22:43
  Permalink

  Prosím o modlitby za oslobodenie mojho syna od zlých a nečistých kamarátstiev a vzťahov a o požehnanie dobrých a čistých kamarátstiev a vzťahov pre neho Prosím o požehnanie dobru kresťansku manželku

  Reply
 • 19. apríla 2020 at 8:48
  Permalink

  S pokorou prosím svätého Charbela, aby orodoval za mňa v mojej bolestivej chorobe, ale aj mojom ťažkom probléme, ktorú môže vyriešiť iba pravda a spravodlivosť. A Boh je pravda a spravodlivosť. Prosím o Božie milosrdenstvo.
  Nedeľa 19.04.2020

  Reply
 • 13. apríla 2020 at 2:48
  Permalink

  Sv.Juda, vrucne ta prosim o uzdravenie mojho syna Andreja od epilepsie, z hlbky duse k tebe volam, pomoz mu,prosim.

  Reply
 • 10. marca 2020 at 4:11
  Permalink

  Ave Maria!Svati pomocnici v nudzi,zvlast sv Eustach a Cyriak,pomozte mi prosim s mojim ubolenym a zufalym zivotom.Vyproste mi milost stastneho manzelstva a rodiny v kruhu vlastnych zdravych a peknych deti,co miluju Boha i rodicov,ale este predtym milost skorej a plodonosnej zivnosti v mode,aby som uzivil seba i celu svoju rodinku vzdy a navzdy.Nech potom pomaham v nudzi i ja sam ,ako vy ste pomahali a pomahate.Nech uz moja Mirka pride domov ku mne a nech sa milujeme navzdy ako nerozlucna manzelska dvojica-vzor pre nase deti.Poproste s tymto orodovanim Pannu Mariu,Pomocnicu v kazdej nudzi a skor budete vypocutí.Vopred vam dakujem.

  Reply
 • 7. júla 2019 at 21:03
  Permalink

  Prosim o modlitby za zdravie môjho syna. Vrúcne ďakujem za každú modlitbu .PBZ

  Reply
 • 15. mája 2019 at 15:36
  Permalink

  S veľkou láskou vás prosím o modlitby za moje zázračné uzdravenie tela a duše, Pane prosím ťa zlutuj sa na do mnou, zastav prosím ťa Pane to búšenie srdca a oziev v mojom tele, to búchanie, Pane zmiluj sa a požehnaj mi aspoň nejakú stravu, ktorá by mi robila dobre a lieky, Pane prosím ťa vojdú do toho môjho tela, pošli i pomoc pre uzdravenie a stravu, veď aj chlieb náš každodenný si mi vzal, skús má mať rád. Veď ja už otca nemám a môj zosnulý otecbymi bol dal to posledné. Matka Božia prosím ťa nenechaj ma tak veľmi úpenlivo trpieť, vyslys moje prosbu, oroduj za mňa za moje zdravie, aspoň kvôli mojej mamke a sestre,ja už nemám zmysel života,lebo Simi hovzal.

  Reply
  • 15. mája 2019 at 20:33
   Permalink

   Draha Martinka, dufam, ze ti mozem tykat. Velmi ti rozumiem a neviem, kde si bola vsade u lekarov, pros o toho spravneho lekara, aj ja budem prosit. Ja som bola v takej istej situacii, skus navstivit psychiatra a zajdi si na generalnu sv. spoved. Aj ja stale bojujem, aj ked ja mam chapajuceho manzela. Neboj sa, vsetko bude dobre. Nas Pan nam neda taky kriz, ktory by sme nemohli uniest. Ak sa chces porozpravat, napis mi na moj Email. Nech Ta zehna Pan.Amen.

   Reply
  • 8. októbra 2019 at 5:28
   Permalink

   Drahá Martina, je to pôsobenie [obsesia] zlého ducha, odporúčam navštív exorcistu, aby sa modlil nad Tebou. Dovtedy odporúčam vysvetiť dom sv. vodou, môžeš ju aj piť, umývať sa ňou. Skús modlitbu oslobodenia od zlého, modlitbu sv. ruženca- Pompéjsku novénu. Hlavne častú sv. spoveď. Možno si bola za liečiteľmi , alebo máš v dome okultné predmety

   Reply
 • 4. januára 2019 at 13:38
  Permalink

  Pochvaleny bud Pan Jezis Kristus.
  Z celeho srdca vas prosim o modlidby za tazkochoru Klaru.Chvala Panu a Panne Marii.

  Reply
  • 10. mája 2019 at 7:52
   Permalink

   Prosím o modlitbu za mňa a moju dcéru PBZ.

   Reply
 • 22. novembra 2018 at 0:45
  Permalink

  prosim o uzdravenie mojej dcery z endokrinneho ochorenia,nervozity a nastolenie pokoja v jej rodine. Prosim o napravu vztahov a lasky a porozumenia v manzelskom zivote a schopnost jednoty vo vychove ich dvoch deti! Nech Bozia laska neopusti ich domov a nech su im svati pomocnici na blizku v ich terajsej krize!
  dakujem zo srdca, ostavam s vierou!

  Reply
 • 6. novembra 2018 at 0:33
  Permalink

  Prosim o pomoc pre mojho manzela v praci nech si ju moze udrzat a v zdravi nech zvladne tie utoky a ten neskutocny tlak na jeho osobu. Verim v silu modlidby a prosim o Boziu pomoc.
  Dakujem

  Reply
 • 19. augusta 2018 at 10:17
  Permalink

  Prosím o pokoj v rodine a odstránenie útokov kamaráta na moju osobu očistenie dobrého mena,dajte mi silu to všetko zvládnuť,uz som unavená z toho všetkého,nevladzem ďalej,pan boh zaplať

  Reply
 • 1. augusta 2018 at 17:32
  Permalink

  Prosím o pomoc celej našej rosiny v ťažkých životných skúškach, Ďakujem a prosím o vyslyšanie.

  Reply
 • 14. mája 2018 at 3:27
  Permalink

  Prosim o pokoj v rodine a očistenie mena .Prosim nech sa všetko dobre skonci aby sme našli pokoj a spravnu cestu životom. Prosim o odpustenie hriešnikom ved oni nevedia čo robia aby aj oni nasli cestu k tebe Pane nas. Prosim o duševne zdravie a zdravie pre vsetkych ludi dobrej vôle. Prosim o zdravie deti Pane nas .

  Reply
 • 13. mája 2018 at 21:50
  Permalink

  Prosim o pomoc pre moju nevestu, aby vynosila zdrave dietatko, aby ju neohrozili neziclive slova jej svokra. Prosim o obratenie mojho muza, ktory vsetko nenavidi, preklina, praje len zlo, nevie odpustat.

  Reply
 • 8. apríla 2018 at 22:59
  Permalink

  Pochváleny buď Ježiš Kristus prosím o modlitby za vyplatenie našich dlhov. Máme onkolicky choré dievčatko a liečba plus cestovanie za liečbou je veľmi finančné náročné. Máme stare auto ktoré sa v jednom kuse kazi a bez auta to bude celé úplne zle nakoľko s dcérkou musíme chodiť do Bratislavy na rôzne vyšetrenia, kontroly, hospitalizácie a štát Sabo onkologických pacientov nestará. Ja ako matka som s malou doma alebo v nemocnici a manžel keď nas ide zaviesť alebo pre nás tak musí brať neplatené voľno a náš príjem presahuje o dosť výdavky. Veľmi sme zúfalí najviac nám záleží aby sa naša dcérka uzdravila ale bojím sa že keď auto ostane nepojazdné tak ostaneme bezradný….
  Skúšali sme úver ale ten nám nedajú keďže ja som na opatrovateľskom a manžel pracuje za minimálnu mzdu. Veľmi vás prosím drahí veriaci modlite sa za našu rodinu aby sme nejakým spôsobom sa vedeli zbaviť dlhov a zabezpečiť dcérke všetko potrebné aby vyzdravela. Máme len ju stále sa modlím ale už som na pokraji zúfalstva. Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc. Ak by ste chceli vedieť prípade sa spýtať prikladám mail [email protected]. Pán Boh zaplať všetkým dobrým ľuďom a ženám vás verím že ešte dobrí ľudia exexistuju aby sme spoločne pomohli mojej jedinej dcérke. Pane nie moja ale tvoja vôľa nech sa stane. Ešte raz Pán Boh zaplať +++++

  Reply
 • 2. apríla 2018 at 15:12
  Permalink

  Prosím o pomoc pri hľadaní zamestnania môjho manžela Martina. Už piaty mesiac sa mu nedarí nájsť si prácu. Pane prosím vyslyš prosbu mojej rodiny. Ďakujem

  Reply
 • 6. marca 2018 at 16:12
  Permalink

  Prosim sv.pomocníkov o vyslysanie modlitby za dobrú prácu, uzdravenie dusevné a telesné,dakujem dakujem,dakujem prijimam pane tvoje dary.

  Reply
 • 24. februára 2018 at 11:07
  Permalink

  Prosím o modlitbu za ťažko chorú Máriu. Pán Boh zaplať.

  Reply
 • 30. januára 2018 at 8:00
  Permalink

  Prosim o zdravie mojej rodiny a vsetkych chorych a pomoc vmojej zlej financnej sitacie. Pan Boh zaplat

  Reply
 • 30. januára 2018 at 7:56
  Permalink

  Prosim o pokoj vrodine a pomoc vmoje zlej financnej situacie. Dakujem

  Reply
 • 11. novembra 2017 at 16:58
  Permalink

  PANE BOZE, PANNA MARIA A VSETCI SVATY CHRANTE MA OD CAR A OKULTIZMU KTORE ROBI MOJA SVOKRA.

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 5:09
  Permalink

  Prosim ta Boze pomoz mi dostat sa z dlhov.Dakuj

  Reply
 • 17. augusta 2017 at 22:28
  Permalink

  Prosim o telesne a dusevne zdravie, odstranenie zlych myslienok, prosim o pracu a financnu pomoc.Dakujem a verim

  Reply
 • 29. júna 2017 at 12:55
  Permalink

  Bože prosím ťa, pomôž mi to finančne zvládnuť do termínu určeného druhou stranou a tak zachovať prácu pre ľudí, ďakujem a ďakujem aj Vám všetkým

  Reply
 • 22. júna 2017 at 12:56
  Permalink

  Prosim o pomoc pri skuske z mediciny, hlavne silu, aby sa mi este dalo ucit a aby som neupadala na duchu… potrebujem silu, som velmi vycerpana a mam strach a viem, ze mi uz len Bozia pomoc pomoze….

  Reply
 • 31. mája 2017 at 14:19
  Permalink

  Prosim o pomoc pre moju dceru ktora ma maturity aby ich zvladla.

  Reply
 • 9. mája 2017 at 15:01
  Permalink

  Prosím o pomoc v jeho ťažkej životnej situácii pre synovca Michala ktorý je v zahraničí a má tam problém.

  Reply
 • 9. mája 2017 at 14:59
  Permalink

  Prosím o nájdenie správnej cesty životom a nasmerovanie na Boha a jeho vôľu pre mojich krsnych synov Robka a Lukáška po strate otca to má švagriná ťažké hlavne Robko je v puberte.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *