Lunárny kalendár

Otázka:

Dobrý deň.
Neviem, či aj riadenie sa  podľa lunárneho kalendára, či  už v oblasti zdravia, krásy, záhrady   a pod.,  patrí do oblasti okultizmu ?
Za odpoveď a objasnenie ďakujem.

 

Odpoveď:

Mesiac má určite istý prirodzený vplyv, napr. na príliv a odliv, na rast húb, pri splne môže rušivo pôsobiť na senzitívnych ľudí a pod., ale lunárny kalendár ide do krajnosti, takže sa stáva obmenou horoskopov a znamení. Neviem, či je to okultizmus, ale v každom prípade je zmesou povier. Zabúda sa na to, že človek je korunou tvorstva, má od Boha autoritu nad zemou i nad všetkým, čo je na nej (s čím lunárny kalendár ani trochu neráta), má ľudského ducha, ktorý je aj nad vplyvmi mesiaca. Neodporúčam sa ním riadiť. Radšej sa riaďte Božím slovom. Lunárny kalendár je písaný tak, akoby mesiac bolo božstvo a všetko sa malo konať podľa neho.
Pán Vám žehnaj!
Pavol Hucík

4 thoughts on “Lunárny kalendár

 • 21. decembra 2017 at 17:51
  Permalink

  Dosť často sa rozprávam s inovercami a tí majú zväčša vznešené plány a v ich zápale nemajú čas, a ani chuť sa venovať pre nich nepodstatnými záležitosťami svetskými, politickými, či žabomyšími starosťami, strachmi, obavami a neprestarávajú sa tými druhými a kdesi tam…
  Keď pred >100 rokmi prichádzala do života elektrina, tak bolo veľmi veľa strašiakov, aký démon skrytý v drôtoch nám bude v domácnostiach vyskakovať, iskriť, triasť, podpaľovať, i zabíjať! Tak sme si zvykli, že dnes škodlivé mikrovlny z diaľkových ovládačov, mikrovlniek, mobilov, rôznych detektorov pohybu, sledovania, kamier… nám už vôbec nevadia.
  Kresťania v pýche nechcú prijať dnes už tak samozrejmý technický pokrok. Spolok svätého Vojtecha v Trnave založený v roku 1870 Andrejom Radlinským sa od začiatku riadi heslom Fidei et scientiae – Viere a vede.
  Mám veľké podozrenie, že kresťania majú málo svojich tém a okolo seba hľadajú rôznych strašiakov. Keď duchovný človek vo videu rozpráva o niekom ako o psychotronikovi, je to veľké nedorozumenie, pretože taká profesia na svete neexistuje. A psychotronika je vedný odbor skúmajúci interaktívne (pre)javy našim zmyslom skryté rovnako, ako elektrický prúd v spomenutých „drôtoch“, ktorý vieme vyrobiť, distribuovať, udržiavať bezpečne k úžitku, kontrolovať, merať a transformovať do rôznych osožných činností, o čom už dnes nepochybujeme, však?
  Predpokladám, že skúsenosti našich dávnych generácií netreba kvalifikovať za šarlatánske, ale ich napríklad skúmať, overovať, ak sú osožné používať, odporúčať ap. Jeden starý rómsky recept súvisiaci s Mesiacom a jeho vplyvom používaným v rómskom liečiteľstve na ochorenia pľúc a priedušiek Vám ponúkam:
  Ak v deň prvého jarného splnu Mesiaca (po ktorom býva záhadným spôsobom aj Veľká noc) do zeme vložíme, zasadíme cesnak, vyrastie cibuľový s výbornými účinkami vyššie spomenutými.
  Už dávno som si tento fenomén chcel overiť v kvetináčoch na balkóne a 80 % cesnaku spĺňalo cibuľový tvar, teda, cesnak nevyrástol strúčikový. Účinky som neoveroval, jednoducho som ho postupne skonzumoval.
  Nie je nevyhnutné odporovať, ale skúsiť a tešiť sa z Božích darov. Iste nás nezabijú. V horšom prípade sa možno iba usmejeme nad márnosťami nášho snaženia v Láske ku svetským veciam, posudzovaniu, či odsudzovaniu. 🙂
  Želám Vám veľa Lásky a Božej ochrany v každom čase!
  Trnava 21.12.2017 17:50

  Reply
 • 17. novembra 2016 at 17:28
  Permalink

  Pochvaleny bud jezis kristus .chcela by som sa spytat ci mozem masirovat .,ci nerobim nieco zle,..asi pred 20rokmi som zistila ,ze ked prilozim ruky na bolave miesto atrosku ho pomasirujem tak bolest ustupi.prosim poradte mi ci mozem dalej pomahat,a ci nerobim nieco zle proti panu bohu .s panom bohom.

  Reply
 • 24. októbra 2016 at 12:16
  Permalink

  Dobrý deň Eva, aj ja občas“kuknem“ do knihy o lunárnych vplyvoch, teda vplyvoch mesiaca na živú prírodu, ale je to výlučne o prírode,alebo o určitom upozornení napr. na nevhodný čas operácií počas splnu, ale nie je tam a ani by som sa nezaoberala horoskopmi a čarami.A ani si vobec nemyslím, že by to bol hriech, vidieť fyzikálne zákonitosti prírody, ktorú stvoril Boh . Veď všetkým je zo školy známe, že počas splnu Mesiaca je najvyšší príliv mora a že gravitácia ovplyvňuje aj ľudí a všetko živé. Problém je, že k tomuto sa pod vplyvom zlého pridávajú mágie,lebo…peniaze.A ľudia sú zvedaví.Ale myslím si , keďže Bohu nič nie je nemožné, že aj to, čo zasadíme neskoršie , dá dodrú úrodu, ak prácu spojíme s modlitbou.Pekný deň prajem Daniela.
  P.S. Poznám aj časť diela sv. Hildegardy .

  Reply
 • 18. októbra 2016 at 13:30
  Permalink

  Milí moji, stránka aj pisateľka, aj ja sama som dlho váhala, či si všímať a zohľadňovať v prácach v záhrade lunárny kalendár, až som pred asi mesiacom videla, že s jeho vplyvom počíta vo svojich knihách aj sv. Hildegarda z Bingen, pred 4rokmi vzhlásená za učiteľku Cirkvi. Pozrite si v jej dielach! Eva Kumová

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *