Päť Tibeťanov

Otázka: 
Dobrý deň, prosím Vás, je možné cvičiť cvičenie „Päť Tibeťanov“ len ako cvičenie pre telo? Ide len o „svojský názov“, alebo ide aj o nejaké duchovné prepojenie? Ďakujem za odpoveď.
Anna

Odpoveď: 
Milá Anna, momentálne mám len chvíľu času, tak odpoviem aspoň stručne, že neodporúčam cvičiť tieto cvičenia. Poznám viacero ľudí, ktorí ich cvičili,čítal som tú knihu. Je to podobne ako s jogou, sú tam duchovné prepojenia, „duchovné autorské práva“ a putá, ktoré korenia v joge a pohanských náboženstvách. Nájdite si iné cvičenia.
Pán Vám žehnaj!

7 thoughts on “Päť Tibeťanov

 • 25. apríla 2019 at 10:55
  Permalink

  Pozor !!! Každý cvik v joge a pohybových praktikách východných ideologií,či meditácií, je zasvatený falošnému božstvu, čiže demonickým bytostiam, ktoré sú realne a živé..Naozaj skryto posobia a ich účinky sa možu prejavit aj neskorších rokoch na detoch a dalsích generáciách, ku ktorým dostane diabol prístup cez rodovú identitu, ktorá otvorila branu vstupu temným silám cez praktiky magie rozneho druhu, včetne praktizovania jogy, Tibetanov, bojových východných umení a pod..Knaziaj Biblia pred týmto vsetkým spravne varuje, len my, ludia sme pyšní prijat náuku Bozích služobnikov a Božieho Slova. Potom upa-
  dame do vlažnosti ku sviatostnemu životu, pretože diabol nam vezme v prvom rade túžbu po sv.omši a sviatostiach..a pomaličky nas začina viestna svoju cestu klamstva, a zasahuje aj naše deti…vnukov, pravnukov a stale nove generacie, až kým niekto v rode nezlomí túto kliatbu posobenia temných síl. tým, že bude robit zástupne pokánie za hriechy mágie, ezoteriky a prijimanie cudzích božstiev cez cvičenie s duchovným pozadím východnej ideologie ! Mágia funguje skryto, ale vždy !

  Páter James: Prečo je joga nezlučiteľná s Kristom – Modlitba.sk
  modlitba.sk/?p=11622

  Reply
 • 25. apríla 2019 at 10:39
  Permalink

  Páter James: Prečo je joga nezlučiteľná s Kristom – Modlitba.sk
  modlitba.sk/?p=11622

  Reply
 • 24. apríla 2019 at 21:48
  Permalink

  Je to trápne ako manipulujete s ľuďmi, nejaký boh ,ktorý je sprostredkovaný bláznami, čo túžia po moci, nič viac!
  Cvičenie, nech je akékoľvek, je telu prospešné a nikdy nebude vyvolávať vo vás Satana, namiesto takýchto hlúpostí by ste sa mali venovať pomoci druhým, nie ich utláčaniu. To, že človek inklinuje k rovnakému pohlaviu nie je nič zlé. Vy prví by ste to mali zastávať, milovať svojho blížneho, aj keď bude mať len jednu ruku, tiež je to len porucha. Ako naozaj slušní by ste to mali akceptovať a nie oblbovať.
  Tibeťania sú veľmi prospešní pre ženy s problémovou menštruáciou, pre ľudí so zlou koncentráciou, sústredenosťou a neposlednom rade pre samotnú fyzickú činnosť tela. Spametajte sa!

  Reply
 • 24. apríla 2019 at 21:40
  Permalink

  Úprimne, toto cvičenie som sa naučila na základnej škole, som síce kresťanka, ale toto prehnané vyvyžovanie boha nad všetko, nemali by ste sa radšej zavrieť do knižnice a čítať hustóriu ,ako sa tu naprahovať nad úbohým cvičením, ktoré je prospešne telu v akejkoľvek forme? To aj bodybuilding je potom zlý, všetko ,čo má len trošku iný nádych a tradíciu je zlé? Presne ako písal pán predo mnou, koľko pohanských zvykov uctievate? Máte milovať svojho blížneho, ale robíte presný opak, mali by ste sa učiť a vyvíjať s človekom, nie tu zhadzovať ľudí inak orientovaných, keby ste naozaj takí, ako hovoril ježis, tak ich akceptujete. Ste úboha demagógia a populizmus…. Cirkev ako taká je len príšerná mafia, nič iné…
  Toto cvičenie je prospešné najmä ženám s problémovou menštruáciou a ľuďom s problémami koncentrácie, sústredenosti a upokojenia. Nie nejaké voodoo, čo vo vás prebudí diabla.

  Reply
 • 8. novembra 2017 at 9:02
  Permalink

  Cvičiť 5 Tibeťanov je úplne bezpečné, rovnako aj jogu. Je na človeku aký význam tomu dáva.
  Pohanské korene a súvislosti majú aj Vianoce a oslavujeme ich, lebo každý im dá presne taký význam aký chce.

  Reply
 • 7. novembra 2017 at 12:57
  Permalink

  Tréning 5 tibeťanov patrí k Jóge. Nie som na to odborník, ale som praktizujúci kresťan a tiež som mal v minulosti na toto mnoho otázok. Jógu používa budhizmus a džinizmus, či je to zlé to neviem, súdiť ich môže len Boh. Cieľom Jógy je nejaký spirituálny zážitok, meditácia, vyprázdnenie mysle, je to niečo s čím kresťanstvo nesúhlasí, bije sa to. Jednoducho ty si kresťanka a nechceš mať nič dočinenia s východnými náboženstvami, ale na druhej strane predpokladám, že si chcela 5 tibeťanov cvičiť na spevnenie chrbtice, tela, alebo proti bolesti chrbtice..je to tak? Ide o to, z akého uhla to berieš. Ak neveríš v nášho Boha a Jógu berieš ako kompletné náboženstvo, medituješ, robíš dychové cvičenia a bla bla – je to zlé. No pokiaľ ráno vstaneš, pomodlíš sa otčenáš a bla bla, potom si ponaťahuješ chrbticu nejakými „pilatesovými cvikmi“ na slávu boha, aby si bola zdravá a mohla pomáhať blížnemu, neni to nič proti kresťanstvu 🙂 Kukol som si tých 5 tibeťanov a nevidím na tom nič zlé.

  Reply
 • 5. novembra 2017 at 0:21
  Permalink

  PbJK!
  Téma ma zaujala. Prosím, ak Vám to čas dovolí, o podrobnejšie vysvetlenie. Ďakujem. Mária

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *