O prijímaní Eucharistie do ruky

Toto diabol hovorí o prijímaní Eucharistie do ruky.

Otec Gabriele Amorth pracoval ako oficiálny exorcista Svätej stolice po celé desaťročia až do svojej smrti v septembri roku 2016. V roku 2013 priznal, že sa zúčastnil približne 160 000 exorcizmov. A niektoré z jeho exorcizmov sa stali známymi vďaka knihe Spovede pekla exorcistovi o. Gabrielovi Amorthovi (Confessions of Hell to the exorcist Fr. Gabriele Amorth). 

A v tomto článku chceme zdieľať rozhovor z exorcizmu z roku 1975, v ktorom sa hovorí o prijímaní do ruky.

Gabriele: Povedz len a len pravdu v mene drahej krvi, Svätého Kríža, Nepoškvrneného počatia…

Démon: Pracovali sme dlho, tam dole (ukazuje do pekla), kým sme nedosiahli prijímanie do ruky. Prijímanie do ruky sa nám v pekle veľmi páči. Ver tomu!

Gabriele: Prikazujem ti v mene (…), aby si povedal len to, čo ti prikáže nebo! Hovor len pravdu, iba pravdu. Nemáš právo klamať. Vypadni z tohto tela! Choď!

Démon: Ona (Panna Mária) (ukazuje nahor do neba) chce, aby som ti povedal …

Gabriele: Povedz pravdu, v mene (…).

Démon – Ona chce, aby som ti to povedal, že … ak by ona, tá veľká pani, stále žila, prijímala by do úst a na kolenách a hlboko by sa uklonila (ukazuje, ako by Panna Mária prijímala).

Gabriele: V mene Panny Márie… povedz pravdu!

Démon: musím povedať, aby ste neprijímali prijímanie do ruky. Pápež sám prijíma do úst. Nebola to jeho vôľa prijímať do rúk. Ten nápad pochádza od vašich kardinálov.

Gabriele: V mene (…) povedz pravdu!

Démon: Od nich prešiel ten nápad na biskupov. Biskupi si mysleli, že šlo o záležitosť poslušnosti, keď museli poslúchnuť kardinálov. Preto táto myšlienka prešla na kňazov a tí si tiež mysleli, že sa musia podrobiť, pretože poslušnosť je napísaná veľkými písmenami.

Gabriele: Povedz pravdu. Nemáš právo klamať v mene (…).

Démon: Človek nie je povinný poslúchať tých zlých. Musíme poslúchať pápeža, Ježiša Krista a svätú Pannu. Prijímanie do ruky nie je v žiadnom prípade Bohu milé.

Zdroj: thecatholicherald.net/if-you-receive-communion-in-the-hand-the-devil-has-this-message-for-you/, Obrázok: Pinterest

7 thoughts on “O prijímaní Eucharistie do ruky

 • 10. mája 2020 at 9:13
  Permalink

  Boh hladí na srdce! Žil som roky v Anglicku, teraz žijem vo Viedni, v oboch krajinách sa prijíma do ruky a ako aj táto pandémia ukázala, má to hygienické opodstatnenie.
  Som sklamaný, modlitba.sk som rád čitaval, ale podobné články len navodzujú fanatizmus, tak vzdialený Božej láske…

  Reply
  • 10. mája 2020 at 9:24
   Permalink

   Nejde o žiadny fanatizmus. Rovnako, ako Vy si chcete udržať právo na Eucharistiu do rúk, prečo by ste upierali právo iným, ktorí prijímajú na jazyk? To by bol fanatizmus. A rozhodne nie je merítkom to, že iná krajina ma.. a iná nemá.. my tu nie sme na to, aby sme boli ako iní. Je dosť zdrojov, ktoré môžete čítať. My Vám rozhodne slobodu nechávame, nenútime nikoho: “keď nerobíš ako chceme, tak toto a tamto.. a ani nevyčítame a citovo nevydierame”
   Buďte spokojný, čítajte to, čo Vám robí radosť. Boh s Vami.

   Reply
   • 23. apríla 2021 at 9:46
    Permalink

    PBPJK! Vďka Vám pani Ivanka za všetko čo uverejňujete. O nevhodnosti prijímaní do rúk hovoria viaceré zdroje napr. v knihe Maria Simma Dostaňte nás odtiaľto hovoria duše z očistca, že hostie sa môžu dotýkať len posvätené ruky kňaza, Napomenutie z onoho sveta Bonaventura Mayer kde diabli pri exorcizmoch hovoria, že dosiahnutie podávania eucharistie je ich práca. Taktiež rôzne zjavenia, že laikom eucharistia do rúk nepatrí a nech sa od toho urýchlene upustí.
    Dali ste veľmi dobrú odpoveď disk. Vladimírovi. Ľudia chcú aby bolo podľa ich priania a nie to čo chce BOH.
    Nech dobrý Boh odmeňuje Vašu námahu v šírení Pravdy. Prajem Vám požehnaný deň

    Reply
  • 12. mája 2020 at 20:39
   Permalink

   Pri každej sv.omši slávime, tú nesmiernu chvíľu kedy sa z hostie stáva Božie Telo. Je to zázrak, Ježiš prítomný, celý v tomto kúsku chleba, dáva sa nám nevhodným.. Boh nám. ON nie je žiadny tovar, ktorý si len tak od niekoho, nezamyšlajuc sa, vezmeme…ON je Spasiteľ…Úcta je to, čo nás vedie k tomu, aby sme Pána prijímali ináč, pokornejšie. ON sa pre nás pokoril až na smrť..Požehnaný večer

   Reply
 • 10. marca 2020 at 19:38
  Permalink

  Prosím autora o stiahnutie klamlivého članku z podozrivým zdrojom a nesediacimi údajmi.

  Reply
  • 6. mája 2020 at 0:52
   Permalink

   aky podozrivy zdroj a udaje ?

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *