Moc modlitby v jazykoch

Páter Gabriele Amorth S.S.P.

Keď som vykonal prvý exorcizmus, zlý duch mi povedal: „Buď prestaneš, alebo ju zabijem!“ Musel som prestať, pretože z úst dotyčného dievčaťa vychádzalo veľké množstvo krvi…
Existuje ešte jeden druh modlitby, ktorý znovu objavilo Hnutie za obnovu v Duchu Svätom. Je to veľmi starý spôsob modlitby, ktorá má nad nepriateľom veľkú moc. Jedná sa o modlitbu v jazykoch. Spomínam si na celý rad udalostí a oslobodení, ku ktorým došlo práve vďaka chválam a vďaka tejto modlitbe. Veľmi živo si spomínam na jednu udalosť, o ktorej som rozprával aj vo svojej knihe Modlitba za oslobodenie.

Mali sme pred sebou jedno sedemnásťročné dievča, ktoré bolo sužované veľkým množstvom zlých duchov. Keď som vykonal prvý exorcizmus, zlý duch mi povedal: „Buď prestaneš, alebo ju zabijem!“ Musel som prestať, pretože z úst dotyčného dievčaťa vychádzalo veľké množstvo krvi. Ešte raz som sa pokúsil o exorcizmus a počul som druhýkrát: „Dávaj si pozor! Zahubím ju tu pred tebou! Roztrhám jej pľúca na kusy!“ Znovu som musel prestať. Tretíkrát som skúšal vykonať exorcizmus, bolo to po výslovnom súhlase jej rodiny. Pokúšali sme sa o to v dome jej sestry. Vo vzdialenosti päť kilometrov som mal jednu malú skupinku modliacich sa osôb. Začal som s exorcizmom. Postupne všetci zlí duchovia odišli. Zostal len Satan, ktorý zreteľne hovoril: „Ja nezmiznem!“ Išiel som k telefónu a spojil som sa s modlitbovou skupinou. Povedal som im: „Zaútočte! Modlite sa v jazykoch!“ Akonáhle začali s touto modlitbou, démon bol veľmi znepokojený. „Čo sú to za ľudia, ktorí tam v diaľke spievajú?“ Potom sa dievča začalo na podlahe zvíjať, počuli sme ranu a satan zmizol. Dievča bolo vyslobodené. Bál som sa, že zomrela. Po chvíli sa ale prebrala, bola kľudná, usmievala sa. Bol to práve spev v jazykoch, ktorý Satan nemohol zniesť.

* * *

            Ešte raz som mal možnosť zakúsiť, akú silu má modlitba chvál a spev v jazykoch. Platí totiž, že pri speve v jazykoch je to sám Duch Svätý, kto sa modlí, a je to znovu Duch Svätý, kto bojuje priamo proti zlému duchu. To sú tie nevýslovné vzdychy, o ktorých hovorí svätý Pavol v liste Rimanom (porov. Rim 8,26). Tejto sile zlý duch nemôže žiadnym spôsobom vzdorovať. Jedná sa o zápas medzi Duchom Svätým a zlým duchom.
(z knihy Gabriele Amorth: Exorcisti a psychiatri)

Zdieľať

One thought on “Moc modlitby v jazykoch

  • 23. februára 2024 at 5:14
    Permalink

    Prečítané jedným dychom. Silné, pútavé svedectvo o Ježišovi, o jeho nemalom prínose v živote človeka minimálne na zamyslenie, či prehodnotenie postojov vo svojom živote a tak podobne… Určite odporúčam prečítať všetkým, ktorí majú vôľu a chuť ďalej sa niekam posúvať…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *