Prečo so mnou vždy cestuje svätená voda, nech idem kamkoľvek?

Otec Edward Looney vysvetľuje, prečo so sebou prináša svätú vodu do každej hotelovej izby a zdieľa modlitby, ktoré sa modlí.
Tu a tam mám príležitosť cestovať a hovoriť na konferenciách, prednášať o význame Panny Márie v duchovnom živote. Keď tak urobím, zvyčajne musím stráviť noc v hotelovej izbe. Jednou zo základných vecí, ktoré zabalím (alebo preto, že som kňaz, môžem si „vyrobiť“), je malá fľaštička svätenej vody.

Prečo? Tri slová: ZLO JE SKUTOČNÉ. Prítomnosť zla môže zostať v miestnosti dlho potom, čo sa v nej mohlo stať. Neviete, kto bol predchádzajúcim obyvateľom Vašej hotelovej izby a aký druh batožiny si so sebou priniesol. Neviete, čo sa stalo vo Vašej izbe. Svätená voda je mocným nástrojom na ochranu pred zlom a môže pomôcť rozptýliť akýkoľvek zvyšok zla.
Nabudúce, keď budete cestovať, môžem vám navrhnúť pribalenie si malej fľaštičky svätenej vody? Keď prídete do svojej izby, pokropte ju svätenou vodou. Ak nemáte svätenú vodu, miestna katolícka farnosť by mala mať dávkovač svätenej vody v kostole.

Po pokropení miestnosti sa pomodlite modlitbu a poproste Boha, aby poslal svoju ochranu do Vašej izby a tiež požiadajte o odpustenie všetkého zla, ktoré sa tam mohlo stať. Modlite sa za obrátenie tých, ktorí boli predchádzajúcimi hosťami a modlite sa za tých, ktorí prídu po Vás.

Tu je modlitba, ktorú som napísal pri tejto príležitosti:
Všemohúci Bože, prosím ťa, pošli svojich anjelov, aby boli so mnou na tomto mieste a chránili ma pred všetkými útokmi Zlého. Odpusť, prosím, akékoľvek zlo, ktoré sa v tejto miestnosti stalo a udeľ tým, ktorí ťa urážajú, milosť obrátenia. Rozptýľ sily temnoty, ktoré môžu byť v tejto miestnosti, a ochráň ma túto noc i tých, ktorí tu budú spať v nadchádzajúcich nociach. Ježišu, dôverujem v teba!

Nie je to zlý nápad modliť sa aj za pracovníkov hotelov, ktorí sa sťahujú z jednej miestnosti do druhej a sú vystavení nadprirodzenu, kto vie akému.
Ďalšia krásna a mocná modlitba, ktorú by ste mohli povedať, pochádza z modlitby liturgie hodín pri zvláštnych slávnostiach. V týchto situáciách sa ju často modlím:

Pane, prosíme ťa, aby si navštívil tento dom a zbavil ho všetkej smrtiacej sily nepriateľa. Nech tu bývajú tvoji svätí anjeli, aby nás udržali v pokoji, a nech tvoje požehnania vždy spočívajú na nás. Prosíme ťa, skrze Krista, nášho Pána. Amen. 

Okrem toho si možno spomeniete na príhovor sv. Michala archanjela alebo svojho strážneho anjela. S modlitbou a svätenou vodou budete chránení pred zlom a pripravení, ak dôjde k duchovnému boju.

Zdroj: aleteia. org, obrázok: Tamtiež

Zdieľať

One thought on “Prečo so mnou vždy cestuje svätená voda, nech idem kamkoľvek?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *