Humanitárna pracovníčka varuje pred moslimami

Rakúsko bude čoskoro patriť moslimom?

 Viedeň, 9.8.2017 (kath.net) 020 925 – „Náboženstvo je u moslimov jadrom každého rozhovoru.“ Povedala to iracká kresťanka, ktorá pomáhala pol roka vo viedenskej humanitárnej organizácii pre KRONE.TV. A jej posolstvo je znepokojujúce! Mária (pseudonym) totiž chce zostať v anonymite. Mnohí utečenci jej pre spoločný jazyk veľa zverili a tiež jej oznámili, čo si myslia o svojej hosťovskej krajine. Sama bola v Iraku prenasledovaná a bola diskriminovaná aj moslimkami, pretože otvorene nosí krížik.

„Islamská viera je v moslimských krajinách všade prítomná. Oni nič iné nepoznajú. Mnohí utečenci sú z liberálnosti a vládnucej náboženskej slobody v Rakúsku užasnutí,“ hovorí.

Pre ňu osobne zachádza náboženská sloboda v Rakúsku príliš ďaleko! Moslimských utečencov v Rakúsku prijímajú radikálne spolky, ktorým sú islamské hodnoty nado všetko.

„Rozprávajú im, že tu môžu v pokoji praktizovať svoje náboženstvo a že Rakúsko bude čoskoro patriť im!“

Iracká kresťanka zdôrazňuje, že mimoriadna doba si vyžaduje aj mimoriadne zákony, pretože pred 30-40 rokmi sa v Iraku, Sýrii, či Egypte žilo rovnako, ako teraz v Rakúsku:

Žili sme v liberálnej spoločnosti. Politici musia zasiahnuť, inak bude Rakúsko za maximálne 20 rokov také ako Afganistan dnes!“zg-

5 thoughts on “Humanitárna pracovníčka varuje pred moslimami

 • 10. októbra 2017 at 12:11
  Permalink

  Pani eM, napísali ste to veľmi pekne a hlavne z realistického pohľadu. Oceňujem, že niekto (Vy) sa na diskutovaný problém pozrel aj z „druhej strany“. Sme zvyknutí hovoriť len „my“ a pozerať sa na problematické otázky len z jednej -našej strany. Áno, je tu migračná kríza, položme si ale aj otázku: kto/čo za to môže, že tu zrazu máme toľko migrantov? A prečo uplatňujeme pri našom posudzovaní „tých druhých“ princíp „kolektívnej viny“. Nehádžte moslimov „do jedného vreca“, ako kresťanka som žila medzi nimi mnoho rokov – som tu živá a zdravá, obohatená o mnohé duchovné pozitíva. A dnes delím ľudí iba na tých, ktorí škodia a tých, ktorí pomáhajú, bez ohľadu na vyznanie. Nie som naivná ani tzv. slniečkarka, ale svet okolo nás nie je čiernobiely.

  Reply
 • 18. augusta 2017 at 14:33
  Permalink

  Sa zobuď divná osoba, komu máme pomáhať?!!!! Veď oni neutekaju pred vojnou. A keby aj, veď naši starý otcovia pred vojnou neutekali ale svoju domovinu bránili. A keď poskytovať pomoc, tak len prenasledovaným kresťanom!!! Milovať svojich nepriateľov je jedna vec a nechať si ničiť kresťanstvo násilnou islamizáciou je druhá vec!

  Reply
 • 15. augusta 2017 at 16:59
  Permalink

  mily eM,alebo mila eM „milujte svojich nepriatelov“. Kto viac pomohol utecencom -ta pani co pracovala v humanitarnej organizacii alebo Vy pisanim tohoto clanku?????Terorizmus je podla Vas iba nepokojna mysel???Prepacte ale z Vasho clanku necitim lasku.Beata

  Reply
 • 10. augusta 2017 at 11:22
  Permalink

  Ja viem, že dnes je doba ťažká, uvedomujem si, že celosvetovo rastie nebezpečenstvo terorizmu a najznámejšie teroristické útoky sú spojené s islamom.
  Treba si ale uvedomiť jedno: keď sa humanitárna pracovníčka sťažuje na to, že je vysmievaná, lebo nosí na krku krížik, ako je to v „modernej“ a rozvojovej krajine, akou je Slovensko? Žena zahalená v šatke, idúca na kúpalisko v celotelových plavkách – ako sa k nej správajú „uvedomelí, civilizovaní“ ľudia? Výsmechom, urážkami, hádzaním dlažobných kociek v súčasnosti členom NR SR. A my sa čudujeme, že sa toto deje? Veď v obyčajnej krásnej krajine si sami budujeme armádu hlupákov, ktorí za chvíľku budú spať s nožmi pod vankúšom a brokovnicou za dverami. Iných odsudzujeme, že tak žijú, a naše kresťanské „milujte svojich nepriateľov“ je kde? Oko za oko už dávno neplatí. Nevieme pomôcť ľuďom, ktorí od malička žijú medzi zahraničnými vojakmi, v strachu, biede – a čudujeme sa, že z nich vzišli teroristi, že si prekrútili korán podľa svojej nepokojnej mysle. Nevieme pomôcť s bojom proti vlastnej nenávisti, ako chceme poraziť terorizmus? Prispôsobili sme si Boha, tvrdíme, že miluje len nás a neverci nech zhoria v pekle. Nie sme o nič lepší, ako títo úbožiaci, pretože my žijeme v mieri, vieme, čo znamená zákon lásky a miesto pomoci zdvíhame päste a zbrane. Miesto toho, aby sme pomáhali….

  Reply
  • 8. októbra 2017 at 8:33
   Permalink

   Milá eM, a vy ste ako konkrétne pomocou, keď vám ich je tak ľúto? Zobrali ste si nejakú moslimskú rodinu domov? Ak nie, neviete conrozpravate. Pre takých ako vy raz budú naše deti zabijane. Aj babatka. Ano, milujte svojich blizych ale nienza cenu znicenia Krestanstva. To vy prekrucate a menite Boha. Nikde sa nehovori ze by krestan mal byt sprostý, ako to pozadujete vy. Prijatim migrantov nič nepomozeme. Prijať len prenasledovanych a ostatnym pomôcť v ich vlastnej krajine. Ostatne, co nam tu pretlacaju, sú len dobre premyslene kroky na zničenie Európy a aj Krestanstva. A nerozmyslajuce Slniecko im na to skoci.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *