Dievčatko, ktoré objalo každého, kto stál v rade na sväté prijímanie

Aké správanie by sa malo očakávať od prítomných katolíkov na svätej omši? Že budú milí, dobre sa ovládajú, sú otvorení a rešpektujú sa navzájom? No, dievča z nasledujúceho videa má výnimočnú láskavosť v hojnosti.

Počas sv. omše v kostole Panny Márie Víťaznej v Oklahome (USA), malé dievčatko stálo na lavičke a nežne rozdávalo objatie ľuďom, ktorí stáli v rade na sväté prijímanie. A aj keď sa niekto zdal prekvapený alebo sa snažil obmedziť objatie na podanie ruky, dievčatko sa nevzdávalo.

Kto je majiteľom tejto mimoriadnej láskyplnosti a spontánnej lásky k blížnemu? Toto je Aubrey Hullová, malá obyvateľka Oklahomy na juhu Spojených štátov. Scénu zaznamenal otec dievčatka Tyler Hull. Takmer okamžite sa video stalo „vírusom.“ Do 12 dní si príspevok pozrelo 12 miliónov ľudí a 220 000 ľudí ho zdieľalo s ostatnými.

Na sociálnych sieťach boli katolíci s týmto spontánnym a skutočným gestom nadšení. Niektorí dokonca poznamenali, že to bolo objatie Krista. Myslíte si, že stojí za to napodobňovať takú láskavosť? Nechali by ste sa objať?

 

4 thoughts on “Dievčatko, ktoré objalo každého, kto stál v rade na sväté prijímanie

 • 1. novembra 2019 at 9:40
  Permalink

  Čistá láska…. Mala svätica. S môjho pohľadu sa cez dievčatko Ježiš pýta týmto spôsobom, kto ho ide skutočne prijať a kto ma zatvrdené srdce ešte.

  Reply
 • 24. júla 2018 at 16:48
  Permalink

  Objatie ma nekonečnú laskyplnu silu a nežnosť mozno chybajuceho objatia v nasom samotnom detstve…preto ja by som asi zotrvala este dlhsie v takomto objati,ktore daruvalo nevinne stvorenie všetkým vôkol prechádzajúcim a zrejme i so slzickou dojatia v očiach… koľko Lasky a Prijatia je v zdanlivom objati..ze dievcatko robilo druhu popri kňazovi homiliu…o tom,ako my dospeli casto zabúdame byt detmi..a sme prave na vrucnost objati skupejsi. Takze veľa veľa hrejivych pocitov pri srdci citim z videa!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *