Čo je to čierna mágia?

O čiernej mágii hovoríme ak sa niekto pokúša pomocou presného rituálu, magického gesta alebo vyslovenia kliatby spôsobiť nejaké zlo. Tak, ako je možné zaplatiť si a najať výpalníka alebo vraha, aby niekoho zranil či dokonca zabil, tak je to možné aj cez mágiu. Úlohu výpalníka pritom zohráva diabol. Boh nie je povinný zabrániť účinkom čiernej mágie, hoci to v skutočnosti často urobí. 1Jednoducho rešpektuje slobodné rozhodnutie človeka. O čiernej mágii hovoríme aj vtedy, ak sa niekto usiluje dosiahnuť isté pozemské „dobro“, pričom verí, že magickým rituálom ovládne zlého ducha, ktorý očakávaný efekt spôsobí. Medzi svetoznáme rituály čiernej mágie patrí napr. voodoo a macumba, prípadne santeria. Nám známejšie sú praktiky ako uhranutie a slovné alebo predmetové prekliatie, ľudovo „porobenie“.


Porov. AMORTH G., Exorcista vypráví , Karmelitánské nakladatelství, Kostelní Vydří 2000, s. 37.

3 thoughts on “Čo je to čierna mágia?

 • 14. augusta 2023 at 18:24
  Permalink

  Sväty Chabriel,vrúcne Ťa prosím,odstraň zo mňa a mojej rodiny čiernu magiu.A ochraňuj nás pred všetkým zlom,zdravie,štastie,lásku a zlepšenie vsťahov v našej rodine.Oroduj za nás.Bohu a anjelom nie je nemožné,ďakujem.

  Reply
 • 8. januára 2022 at 9:01
  Permalink

  Svätý Charbel, vrúcne Ťa prosím, vylieč nás z Covidu, mňa, maminku, manžela, zdravie syna Tomáša a jeho psychické zdravie, ochraňuj pred Covidom syna Miška, vylieč jeho pľúca a všetko čo je potrebné, ochraňuj nás pred všetkým zlom, zdravie, šťastie, lásku, zlepšenie vzťahov v našej rodine. Oroduj za nás. Bohu nie je nič nemožné, ďakujem.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *