Cirkev uznala 70. zázrak uzdravenia v Lurdoch

Lurdy, 11.2.2018 (KAP/KNA) – Katolícka cirkev uznala 70. uzdravenie v Lurdoch ako medicínsky nevysvetliteľné a teda ako zázrak. Dokument uznania zázraku od biskupa Jacquesa Benoita-Gonnina z Beauvais má dátum z nedele 11. februára. Vyhlasuje sa v ňom, že dnes 79-ročná rehoľná sestra Bernadette Moriau bola v r. 2008 uzdravená z dlhoročného ochrnutia. Od r. 1987 už nemohla chodiť. Lekári nedokázali proces uzdravenia po púti do Lúrd medicínsky vysvetliť.
Od r. 2006 medzinárodná lekárska komisia v Lurdoch skúma správy o uzdravení v troch krokoch. V prvom kroku sa vzhľadom na genézu choroby konštatuje, či ide o „neočakávané“ uzdravenie. V druhom kroku sa uvádza, či je to „potvrdené“ uzdravenie. Až v treťom kroku sa uznáva „mimoriadny charakter“ uzdravenia. „Zázrak“ môže potom konštatovať iba príslušný biskup.
Od zjavení Panny Márie Bernadete bolo v Lurdoch 30 000 uzdravení – 6000 je zdokumentovaných, 2000 sa považuje za „medicínsky nevysvetliteľných“. Počet Cirkvou uznaných zázrakov je teraz 70. Tento rok Lurdy slávili 160. výročie prvého zjavenia Božej Matky.

Uzdravená františkánka Bernadette Moriau v diecéznom videu informuje, že v roku 2008 putovala do Lúrd v rámci diecéznej púte k 150. výročiu zjavení. Tam nevyjadrila želanie uzdraviť sa, no jej srdce sa v prístupe k chorobe zmenilo. Keď bola naspäť v spoločenstve v Besles pri Beauvais na konci modlitby sa v nej rozlialo teplo a uvoľnenie – bola to chvíľa uzdravenia. Potom mohla odložiť korzet, oporné dlahy na nohy, aj prestať s elektrickými impulzami.

 

8 thoughts on “Cirkev uznala 70. zázrak uzdravenia v Lurdoch

 • 21. februára 2018 at 22:15
  Permalink

  Utrpenie prináša oslobodenie. Oslobodenie od pýchy, egoizmu a materializmu.

  Mojej dcére našli nádor. Keď mi to lekár povedal,
  ledva som sa udržala na nohách, veď mala len 14 rokov a v bruchu veľký nádor. Prosila som nášho Pána, aby mi ju uzdravil. Bola som ochotná za jej uzdravenie dať všetko, čo som mala.
  V deň operácie som cestovala z roboty vlakom. Pán mi poslal do cesty rehoľnú sestričku.
  Bola staršia, tak som jej pomohla nastúpiť a nájsť miesto. Stála som na chodbe a slzy mi stekali po tvári.
  Sestrička vyšla a opýtala sa ma, či mi môže nejako pomôcť. Ja som ju s plačom poprosila, aby sa pomodlila za moju dcéru. Keď som naposledy telefonovala, tak bola stále na operačke – už vyše štyroch hodín.
  Aj ja som sa modlila v dôvere: Pane, ak je to Tvoja vôľa a je to pre moju dcéru najlepšia cesta k Tebe do neba, tak si ju zober, dôverujem Ti.
  Vtedy som počula vnútorný hlas: neboj sa bude žiť.

  Pochopila som, že to bola moja skúška viery.

  Reply
 • 20. februára 2018 at 7:16
  Permalink

  Mária nosíte úžasné meno a nedokážete prijať Božiu vôľu čo je smutné.Ak to bude Božia vôľa tak Vašu mamu Náš Pán uzdraví vtedy, keď to sám uzná za vhodné. Prehodnodte svoj vzťah k Bohu a využite tento požehnaný pôstny čas . Keď sa staráte o chorú mamu, povedzte si , že je tu trpiaci Pán Ježiš a Jemu pomáhate. Snáď sa zmiluje nad Vami a pocítite Jeho milosrdenstvo. Pokora je cesta k dokonalosti. Pýcha je jeden z hlavných hriechov. Nezabudnite na to.

  Reply
 • 15. februára 2018 at 21:33
  Permalink

  Verím že ju Panna Mária uzdravila z Božej vôle.

  Reply
 • 14. februára 2018 at 0:20
  Permalink

  Blahozelam pani frantiskanke. My sme take stastie nemali. Ja som putovala aj s chorou mamou do Lurd tiez priblizne v tom istom roku avsak vratili sme sa iba s negativnym vysledkom. Mojej mame zdravotny stav sa odvtedy len a len rapidne zhorsuje! Len co sme pominali kopu penazi na letenku a hotel. Vyliecenie je asi podobne loterii, kde sa statisice ludi co tam pridu „pozbieraju“ na jedno uzdravenie.

  Reply
  • 15. februára 2018 at 14:35
   Permalink

   Majka, musí byť súlad medzi Božou vôľou a vôľou človeka. To je aj cieľom púte, hľadať Božiu vôľu. Prežili ste sklamanie, lebo sa nenaplnilo to očakávanie, ktoré ste Bohu asi viacmenej prikázali, aby uzdravil Vašu mamu a keď sa to nestalo, ostali ste sklamaní, ale čo keď to bola skúška Vašej viery a odovzdanosti? Ak veríte v Boha, musíte si byť vedomí, že Boh vidí ďalej, za všetky naše problémy. Vyslovili ste veľmi vážne a veľmi zraňujuce slová, mňa osobne veľmi šokovali. Božia vôľa je predsa to najlepšie pre človeka, nie je to vonkoncom žiadna lotéria, možno preto „pani františkánka“ ako ste ju nazvali bola uzdravená. Nič Bohu nenadiktovala, ani mu nepovedala, že keď toto neurobíš pre mňa, budem sklamaná a nahnevaná, lebo som minula peniaze a musím sa pozerať na to, že iným si pomohol, len nám nie. Toto je diablovo ovocie, odlúčit sa od Božej vôle, ovocie Ducha Svätého je iné. Lurdy určite nie sú zodpovedné za zhoršenie zdravia Vašej mamy.

   Reply
   • 16. februára 2018 at 8:00
    Permalink

    Súhlasím, k Bohu treba ísť s pokorou a celým odovzdaním sa do Jeho vôle. Treba mu z hlbokej duše dôverovať, on vie čo je pre nás v tomto čase najlepšie. A keď sa úplne dokážeme odovzdal do Jeho rúk, pocítime Jeho Lásku a prítomnosť v nás. Pán nás nestvoril, aby sme s ním vyjednávali. O nás miluje každého jedného, chce iba, aby sme boli k nemu úprimný a plne otvorený.

    Reply
  • 19. februára 2018 at 21:02
   Permalink

   Vy nemôzte prikazovat Bohu ako si predstavujete uzdravenie, ako objednat nieco z katalogu. Ja som bola tiez velmi chora a prosila som Boha o uzdravenie ale viete ako? Pane Boze, prosim Ta o Tvoje milosrdenstvo, obetujem moje utrpenie za moju rodinu, prosim Ta drahy Jezis o moje uzdravenie, dovolujem Ti uzdravit ma, ako to chces Ty, Pane Boze, nech sa stane vôla Tvoja. Z Vas prepacte ale necitit ziadnu pokoru, ziadnu vieru, dôveru v Boha, ze kona vzdy v nasom najlepsom zaujme. No a este ma napadlo, mozno by bolo dobre pomodlit sa modlitbu za oslobodenie.

   Reply
  • 29. januára 2020 at 18:30
   Permalink

   Majka, keď som si prečítala vasr komentár, to mi stačilo na to,aby som vedela,prečo nebola vaša mama uzdravená..musíte sa ešte veľa modliť a prosiť o pokoru. Pán vás nemohol uzdraviť,lebo ste ho zatiaľ nevpustili do svojich sŕdc,nič ste nepochopili o svatejr Bernadete…prečítajte si jej testament..možno potom niečo pochopite

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *