Najrýchlejší muž sveta sa modlí

V sobotu 14. augusta 2016 vyhral slávny jamajský šprintér Usain Bolt preteky na 100 m. Stal sa tak prvým atlétom, ktorý túto kategóriu vyhral trikrát po sebe. Niet pochýb, Bolt je považovaný za najrýchlejšieho muža na svete.
Avšak, málokto vie o Boltovej hlbokej katolíckej viere. V auguste 2012, v dňoch po jeho pretekoch na Londýnskych olympijských hrách, Katolícka spravodajská agentúra (Catholic News Agency) priniesla správu o tom, že Vatikán pozval Usaina Bolta predniesť prednášku o náboženskej slobode.
Podľa článku je Bolt známy tým, že sa pred každým pretekom prežehná. Autor k tomu pridáva, že jeho stredné meno je St. Leo.
Na krku nosí medailu, ktorá je mocnejšia ako všetky jeho zlaté medaily – teda Zázračnú medailu, ktorú dostala sv. Katarína Labouré (1806-76) od Panny Márie a spopularizovala ju po celom svete.  Tak dáva Usain Bolt dobrý príklad a medzi bežcami je Panna Mária najčastejšou svätou, ktorú títo atléti vzývajú.

2 thoughts on “Najrýchlejší muž sveta sa modlí

 • 17. januára 2017 at 6:09
  Permalink

  Sice je pekne, ze je „hlboky“ katolik ako bolo v clanku napisane, ale kto pozna lepsie Bolta vie, ze rad si uziva zivota z roznymi dievcatami a to aj napriek stalej priatelky. Netreba si zbytocne idealizovat ludi, staci sa poobzerat vokol seba – ludia ktory nejako nedavaju najavo svoju vieru a robia viac pre druhych vokol seba…

  Reply
  • 21. januára 2017 at 19:25
   Permalink

   Jozef co sa cudujes?ved je to katolikov typicke. Modlit sa a pachat zlo.to je ich moto.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *