Okultné ružence

OTÁZKA:
plastic_crucifixPo internete nachádzam takéto videa.

Ide o okultné ružence, so skrytými satanistickými znakmi….v tomto videu opisujú dokonca ruženec, ktorý mám doma… kým som nevidela toto video, náš ruženec som vôbec nepokladala za nebezpečný. Aj sestra mi povedala, že Boh hladí na úmysel, (čiže za čo sa s ružencom modlíme) a ku komu sa modlíme. Nikdy som sa nemodlila k satanovi…..

Ďakujem za odpoveď.

N.J.

 

 ODPOVEĎ:

Ak sa evidentne zistí, že na ruženci sú satanistické symboly, treba ho spáliť, nie vyhodiť do koša. Samozrejme, že Boh hľadí na úmysel. Ale, keď získame nové poznanie, sme už zodpovední, či podľa neho konáme. Pokiaľ sme nezavinene v nevedomosti, Boh nás chráni, aj keď by sme mohli mať väčšie útoky alebo nepokoj pri vlastnení takého ruženca. Ak bol vyrobený ruženec s takým zlým úmyslom-rúhať sa Bohu a Panne Márii primiešaním satanistických symbolov – je v podstate prekliatou vecou. Pri kupovaní takýchto falošných ružencov ide aj o to, aby sme nepodporovali tých, ktorí ich vyrabajú. Ja som sa zatiaľ ešte nestretol s takým ružencom.

Pavol Hucík

38 thoughts on “Okultné ružence

 • 24. apríla 2018 at 16:15
  Permalink

  Sv. Páter Pio povedal: Keď nosíš ruženec, satana bolí hlava. Keď ho používaš, on padá. Keď vidí, ako sa modlíš, omdlieva !

  Reply
 • 5. apríla 2017 at 21:50
  Permalink

  Modliť sa sv. ruženec, prikázal a Panna Mária pri zjavení deťom. Už si nepamätám kde to bolo. Tiež Panna Mária povedala, na konci desiatku povedzte: Ó môj Ježišu odpust nam naše hriechy, priveď do neba všetky duše, najmä tie, ktoré potrebujú
  najviac Tvoje milosrdenstvo. Ružence bývajú posvätené, aj pri rôznych náboženských púti, kde kňaz výzve ľud ktorí majú zakúpené devocialie, rôzneho druhu, nech ich vytiahnu s batožiny a tak ich kňaz posvätil. Môže si aj sam posvätil ruženec svätenou vodou. Na prstoch som sa modlil, keď som išiel po diaľnici. Desiatok som začal na ľavej ruke a päť zdravasov som dokončil na pravej ruke. Keď nosí ruženec so sebou,modliť sa môže s nim iba pri odpočívadli. Volant ma držať obama rukami.

  Reply
 • 5. apríla 2017 at 21:26
  Permalink

  Aj meditačná hudba môže biť okultného rázu tak, že pri nahrávaní na CD okultista pri nahrávaní, „zvelebuje“ diabla a hovorí, napr. kto túto hudbu bude počúvať, tým nech chváli démona. Parafrazujem, takto nejak je to. Vysledok: počúvajúci môže napr. pekne zaspať, ale neskôr sa to obráti proti nemu. Začne mať nepokoj, depresie a iné psychické aj fyzické ťažkosti.

  Reply
 • 21. januára 2015 at 15:35
  Permalink

  Ahojte,

  ja na mojom fosforovom ruzenci vidim okrem hada najmä tie hlavy z rohmi na konci jednotlivych ramien kriza..keby tam boli slnka ok..ale hlavy z rohmi ..podozrive 😀

  Reply
 • 11. novembra 2014 at 13:39
  Permalink

  ked tu citam niektore komentare nevychadzam z uzasu

  ludia to ste fakt tak popleteni a sektarski?
  ved ruzenec sa mozete modlit aj na prstoch a aby niekto rozlisoval modlitbu na drevenom a plastovom ruzenci to je naozaj uletene a chore …
  co si myslite na com sa asi modlil pater Kolbe v Osviencime alebo mnozstvo nasich krestanov pocas 50 rokov v PTP pripadne v Jachymove ?

  ludia majte rozum a nedrzte sa sektarskeho myslenia (lebfebristov a sedesvacantistov pripadne Eliasovcov Dohnalovcov a podobne chore typy, ktore patria na psychiatriu)!

  precitajte si nazor exorcistu Jablonskeho alebo inych doveryhodnych ludi
  http://spravy.vyveska.sk/p/4007607377/vyjadrenie-patra-leopolda-jablonskeho-k-tzv-okultnym-ruzencom

  Reply
 • 10. januára 2014 at 0:45
  Permalink

  Vsetkym co potlacate modlidby ruzenca a Mariu napisem svoj nazor:
  Genezis>3:15
  Jan>19:27
  Zj>12:17
  a mohol by som pokracovat.Skoda ozaj velka skoda neviem mozno sa mylim ale je mi zaujimave ze som vobec nepostrehol v tomto videu zmienku o tesitelovi ako o Duchu Svetom pretoze ten Duch je skutocny ktoreho nam prislubil Jezis.
  Este mi je zaujimave pokial sa prestanem par dni modlit ruzenec neviem sa dostat do kostola k eucharistii vobec ma to tam nelaka.Naopak ak sa ho vytrvalo modlim bol by som v kostole vzdy a viem ze milujem Jezisa.To pisem z vlastneho zivota.
  Odporucam dielo od Marie Valtorta : Zivot Panny Marie
  Neviem ci viete pater Pio sa vela modlieval ruzenec a to bol trosku iny svetec o ktorom sa hovori pise studuje dodnes. Neviem co bude s tymito panmi z videa po ich smrti ci si na nich vobec niekto spomenie.
  Pokracujem nejakymi reholniki ktory prezili spolu s chramom Hirosimu po atomovej bombe a zili celkom spokojne este dost dlho.
  Pokracujem ze sam Ted Bundy masovy vrah priznal ze niejaka sila mu zabranila zabit dievca v internate ktore zaspalo s ruzencom v ruke pri modlidbe…..
  Takze ja vychadzam zo svojho zivota zo zivota svedcov zo zivota ludi a z biblie.CHCEM UPOZORNIT : napisal som svoj nazor ci je to presne ta spravna cesta pretoze vobec mi nepripada jednoducha a siroka (mam to trosku narocne) sa dozviem az po smrti.

  Reply
 • 26. septembra 2013 at 1:38
  Permalink

  Prakticky vzaté v podstate takmer všetky kríže s Ježišom sú nejaké satanské, či aké, hlavne nepravdivé už len z toho podstatného dôvodu, že aj podľa Turínskeho rubáša (ktorého pravosť sa nedávno uspokojivo dokázala) Ježiš Kristus nebol ukrižovaný na dlaniach ale na predlaktí. To isté sa týka aj takzvaných stigiem, Kristových rán. Tam je tiež otázne, že prečo majú všetci stigmatici krvavé rany na dlaniach, keď náš Pán bol ukrižovaný na predlaktí a nie v strede dlaní ?

  Reply
 • 17. septembra 2013 at 15:52
  Permalink

  admin, nebolo by lepsie toto vymazat?? co ak niekto precita len tuto odpoved ale tu dalsiu nie?? potom si bude mysliet,ze tie ruzence su stale okultne…ci??

  Reply
 • 6. septembra 2013 at 14:48
  Permalink

  CO JE TO HOAX

  Anglické slovo HOAX [:houks:] v překladu znamená:
  Falešnou zprávu, Mystifikaci, Novinářskou kachnu, Podvod, Poplašnou zprávu, Výmysl, Žert, kanadský žertík.

  V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečným virem.

  Jak HOAX poznáme

  Typický text poplašné zprávy obsahuje většinou tyto body:

  Popis nebezpečí (viru)
  Smyšlené nebezpečí (vir) bývá stručně popsané, v případě viru bývá uváděný i způsob šíření.

  Ničivé účinky viru
  Zde záleží převážně na autorově fantazii. Ničivé účinky mohou být celkem obyčejné, třeba zformátování disku nebo už míň důvěryhodné – zběsilý útěk myši do ledničky, roztočení HDD opačným směrem, výbuch počítače… Autoři hororů zde mohou hledat inspiraci.

  Důvěryhodné zdroje varují
  Ve většině případů se pisatel poplašné zprávy snaží přesvědčit, že varování přišlo od důvěryhodných zdrojů („IBM a FBI varují“ nebo „Microsoft upozorňuje“ atd…)

  Výzva k dalšímu rozeslání
  Tento bod HOAX vždy obsahuje! Mnoho nezkušených uživatelů se nechá zprávou napálit a bez přemýšlení výzvu uposlechnou. Právě proto se tyto nesmysly lavinovitě šíří.

  Jako hoax můžeme také označit šířenou zprávu, která obsahuje nepřesné, zkreslující informace, účelově upravené polopravdy nebo směsku polopravd a lží.

  V praxi můžeme použít následující pravidlo:
  Jestliže zpráva obsahuje výzvu k hromadnému rozeslání na další adresy, je to podezřelé a s největší pravděpodobností HOAX. Občas to také může být původně opravdová prosba o pomoc, ale i ty svého největšího šíření dosáhnou v době, kdy jsou již neaktuální.

  Reply
 • 6. septembra 2013 at 14:01
  Permalink

  a uz to mame tu, o chvilu nam take krize budu visiet v kostoloch mozno sa o to postara reformator Ferko dosadeny slobodomurarmi

  Reply
 • 5. septembra 2013 at 14:52
  Permalink

  moni, pred nedavnom som docital knihu Posledny exorcista od patra Amortha. tam sa tieto veci preberaju dostatocne. A kazdy knaz, nemusi to ani byt priamo exorcista, ti povie, ze hladat, resp. vidiet diabla tam kde nie je, je tiez nevporiadku …

  Reply
 • 5. septembra 2013 at 1:25
  Permalink

  Ignac,mozno si skus precitat tuto knizku,je online na webe,je to od exorcistov, museli napisat a vydat tieto zaznami,demoni,ktorych vyhanaju z ludi odpovedaju na prikaz zhora na otazky aj ohladom Panny Marie,ruzencov,katolickej cirkvi,evanjelickej,reformistov,druheho vatikanskeho koncilu a mnohych veci,ktore musia povedat, je to velmi striktne,chvilami tazko akceptovatelne a sokujuce, ale pre zaujmavost treba to prejst cele http://www.napomenutie.szm.com/7.html

  Reply
 • 4. septembra 2013 at 18:36
  Permalink

  Majko: berieme k srdcu, no tak ako je možné, že v roku 200 po Kr. sa začali modliť k Panne Márii – pod tvoju ochranu, že ich vtedy Boh neopustil??? Aj samotný Gamaliel v Skutkoch Apoštoloch hovorí, že keď by to nebol zámer Boha, tak sa rozpadne, a potom nadarmo ten žalmista hovorí, že blahoslavené prsia, čo pridájali, a život, ktorý ťa nosil. Tak, čo sa týka kňazov, tak pre somarinu povedal Ježiš, že: Kto zanechá matku, ženy, deti, priateľov a nasleduje ma, dostane stonásobne viac. Vy protestanti máte jeden vnút. problém: prečo potom vzniklo toľko denominácii, ktoré napr. sú za krst detí, iné za krst dospelých, iné za svetenie homosexuálov a iné nie, za telo Kristovo v Eucharistii, iní, že je to len symbolika a pod. veci. Reformácia tu je od 16. stor. a my sme tu celých 2000 rokov. Vieš, ono, my sa neklaniame týmto obrázkom, sochám a pod. ako hmote, však to by bola modla, my ich iba prosíme, pretože sú už vo večnosti, blízko Boha a tam u neho orodujú, o tom je celá finta – a to sú ľudia, ktorí reagovali na to, čo Ježiš povedal, že: „dostane stonásobne viac.“ Ak by toto Boh nechcel, tak by sa to rozpadlo už v čase, kedy to vzniklo. My ako katolíci uznávame, tzv. Tradíciu, t.j. to, čo starokresťanskí autori, historici, ako je napr. apoštol Lukáš zaznamenali a to je doplnok k Sv. Písmu. Ježiš, Mária, Jozef, milujem vás zachránte duše, buď pochválená, pozdravená, prevelebná sviatosť oltárna, od nás a od každého stvorenia, teraz i po všetky veky vekov. Amen
  Keď ju neuznávaš, tak v Sv. Písme je napísané: Ján 6:35
  Mat 26:29
  čo sa týka Pápeža ako nástupcu apoštola Petra, je dobré si prečítať Skutky Apoštolské, ale hlavne základ je Mat 16:13-19
  Ján 21:15-17
  – tam nájdeš tieto základy a tam je všetko doslovné. To aspoň, čo my uznávame. Je tvoja povinnosť hľadať, lebo sám Ježiš povedal: kto hľadá, nájde.

  Reply
 • 4. septembra 2013 at 16:50
  Permalink

  diabol si vie ludsku paranoju pouzit neskutocnymi sposobmi 🙁

  Reply
 • 4. septembra 2013 at 9:26
  Permalink

  viera, fosforovy sa nesmie spalit?? tak to zaujima aj mna, tiez mam fosforovy, chcela som ho hodit u sestry do krbu, kedze doma nemam kde palit, nenapadlo mi, ze fosfor moze nejako nebezpecne reagovat, ach jaj

  Reply
 • 3. septembra 2013 at 20:31
  Permalink

  chcem sa spýtať. ja som mala tiež taký ruženec od malička ani neviem odkiaľ. ide o to, že keď som zistila, že je falošný tak som nevedela čo s ním. mama mi odporúčala spáliť. ale nakoľko som sa ho chcela čím skôr zbaviť tak som ho hodila do smetí. Tiež neviem ako by som ho spálila keď je fosforový. VAdí, že som ho nespálila?

  Reply
 • 2. septembra 2013 at 10:35
  Permalink

  vyhodte a ratajte na rukach …..

  Reply
 • 1. septembra 2013 at 16:03
  Permalink

  Zahoďte všetky ružence a náramky, prstene, obrázky, krížiky, sošky a sochy, ikony, sväté obrazy a všetky predmety uctievania. A odovzdajte svoj život Ježišovi Kristovi, živému Bohu, ktorý na vlastnom tele vyniesol naše hriechy na kríž a nechal sa s nimi pribiť, umrel s nimi,aby hriech nepanoval viac a ospravedlnil nás pred Otcom, aby sme neumreli, ale aby mal nádej večného života každý, kto verí v Neho. Nech je Pán Ježiš v každom srdci, nech je s nami a vami všetkými Jeho milosť. Lebo kto nemá Syna, nemá ani Otca. A kde je syn, či dcéra, ktorý žmolí v rukách ruženec a vzýva iné meno, nie to, ktoré mu bolo dané v milosti Božej na kríži? Kde je syn,či dcéra, ktorý kľačí pred neživými predmetmi? Ak ste Boží, počúvajte Otca na nebesiach, ako aj Pán Ježiš nerobil nič sám zo seba, ale plnil vôľu Otca na nebesiach. Ak nevieš, ako to urobiť, pýtaj sa Jeho, nie ľudí. Nezabúdaj na zasľúbenie Pána, na Jeho závdavok dedičstva, Ducha Svätého, On je hlasom nášho Pána, On je tvojím objatím od Boha, Ježiša Krista, On je tvojím Učiteľom, Radcom. Lebo v milosti Božej je Pán Ježiš všetko vo všetkom a všetky veci vyrobené ľudskou rukou ako náhrada, či predloha ako pristupovať k viere v Boha, sú márnosťou, hriešnym ubezpečením, že majú moc prinášať prosby k nebeskému Otcovi. Jedine ty sám ho nájdeš, ak Ho budeš úprimne hľadať, ak budeš k Nemu volať,začni hľadať už dnes, lebo Pán Ježiš je jediná cesta do nebeského kráľovstva. Ty si zodpovedný za svoje rozhodnutie, nikto iný! Čo si vyberieš? Širokú cestu, plnú modiel, alebo Ježiša Krista, Živého Boha, Spasiteľa, Záchrancu? Dnes je deň spasenia, viac nečakaj a choď, Ježiš ťa čaká s otvorenou náručou. Sláva Ti, Pane!

  Reply
 • 1. septembra 2013 at 10:28
  Permalink

  Phil 4:6 O nič nebuďte ustarostení. Ale vo všetkom modlitbou, prosbou a so vzdávaním vďaky prednášajte svoje žiadosti Bohu.
  Phil 4:7 A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi.

  // Vo vsetkom, preco sa potom modlime k Marii ked Boh povedal, vo VSETKOM.//

  Boh nam daroval svojho Syna, jeho Slovo a Ducha Svateho. Preco potom hladame cestu niekde inde. Ked on je ta jedina Cesta.

  John 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

  //IBA//

  2Thess 2:7 Lebo tajomstvo neprávosti už pôsobí; ale len dotiaľ, kým nebude odstránený ten, čo ho teraz zadŕža.
  2Thess 2:8 Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu;
  2Thess 2:9 toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi
  2Thess 2:10 a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení.
  2Thess 2:11 A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži
  2Thess 2:12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale obľúbili si neprávosť.

  //Boh nas varuje pred klamnymi zjaveniami.

  1Thess 5:21 Ale všetko skúmajte a čo je dobré, toho sa držte!

  Odporucam si pozriet toto video:

  http://www.prokrestany.cz/zpravy/index.htm

  Je to podrobenie Marianskych zjavenie Sv.Pismu.

  Rom 15:33 Boh pokoja nech je s vami všetkými. Amen.

  🙂

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 22:52
  Permalink

  TO JE TAKA HLUPOST AKO KEBY SA CLOVEK NEMOHOL MODLIT NA BEZBOZNOM MIESTE, U BOHA BY SA TO NEPOCITALO … VIETE KOLKO JE V RIME KOSTOLOV CO BOLI ZASVETENE ANTICKYM BOHOM A STALE MAJU TIE SYMBOLY NA STENACH A PODOBNE, DOLEZITA JE MODLITBA NIE KUS PLASTU. A AK NIEKTO TOMU PLASTU TEN ZMYSEL DAVA SAM BY MAL BYT OBVINENY Z MODLARSTVA.

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 16:22
  Permalink

  Mam takovyto ruzenec co ma slunce, adt. chci ho dat knezi aby ho zlykvidoval.

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 16:03
  Permalink

  Prestante z ruzencami..máte pri sebe zivého Krista..tak proste a dakujte Jemu…

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 10:34
  Permalink

  to Nick:
  mne osobne tie slnka na konci pripominaju znaky na ceste do Compostely (tusim, zlte na modrom pozadi). (Je to okultna cesta?)
  Ten hnedo cerveny, ano, znaky v „pentagrame“ vyzeraju ako hlavy diabla s rohami, lebky s rohami a pod. Toto urcite na kriz nepatri, a nechcel by som ho, ani by som si taky nekupil, nedaroval.

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 0:30
  Permalink

  Plus este jeden odkaz: http://www.drgareth.info/na_rosary.shtml Ja som este stale neziskal stabilne presvedcenie, ci to su alebo nie su okultne ruzence. Ten hnedy vyzera podozrivejsie, to je pravda… Hoci je zaujimave, ze ten modry ruzenec do znacnej miery pripomina ten hnedy, akurat s menej vyraznymi (alebo znacne zjednodusenymi) hlavami na koncoch ramien…

  Reply
 • 31. augusta 2013 at 0:12
  Permalink

  Ano, vsetky co mate doma, treba vyhodit, a ist kupit cisto nove, ved aj cirkev musi stale zarabat…

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 23:21
  Permalink

  Tak dlho som sa takto nenasmiala 😀

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 17:57
  Permalink

  nie je uz len samotne kupovanie a modlenie sa s ruzencom ako „pozehnanym“ nastrojom (?) podobne okultizmu? nevyhnal Jezis z chramu obchodnikov, pretoze k Bohu sa clovek dostane skrze vieru a nie skrze predmety? nie je okultizmus, ked vam niekto urci, co su „svate“ a co „satanisticke“ predmety?? myslite, ludia..

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 17:24
  Permalink

  Moj nazor je nevlastnit ruzenec. modlit sa Bohu a nie odriekat modlitby.

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 16:32
  Permalink

  to El: citujem „pozor na uctievanie panny marie“ „zboznujem ju“. Este sa hladas? Lebo toto si odporuje.
  K uctievaniu Panny Marie, svatych a podobne. Co viem, viedli sa dlhe diskusie, a aj v pisme sa pise, ze nemame ich uctievat (teda nemame si z nich robit „dalsich“ Bohov). Mozme ich prosit, aby za nas orodovali u Buha, u Jezisa, vyprosovali nam milosti, ochranu…
  K satanistickym znakom:
  Pentagram som tam ziaden nevidel, len „umelecke“ ukoncenie ramien kriza. Vidi tam nietku tu piatu ciarku?
  Hada na kriz zavesil Mojzis, a kazdy, kto nan pozrel, bol uzdraveny (Numeri 21, 8), na priamy prikaz Boha (a tento symbol sa pouziva na oznacenie lekarni).

  Aj klasicky ruzenec moze byt „zasvateny“ diablovi. Okultizmus existuje, nepopieram.
  Veci maju taku moc, aku im prisudime. A Boh vidi hlllboko do nasho vnutra. Urcite ma neodsudi za to, ze sa modlim, ak nahodou pouzijem pri modlitbe vec, ktora niekomu pripomenie nejaky satanisticky/slovansky/keltsky symbol.

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 13:25
  Permalink

  Tiež máme doma takýto ruženec je biely fosforujúci a plastový.Vždy nám visel na soške panny Márie na chodbe tak bol taký nenápadny no keď som si prečítala článok len tak som ho skontrolovala a boli na ňom všetky znaky len hlavu hada som nevedela nájsť no proste meší šok neviem od koho alebo odkiaľ ho máme tak som potom skontrolovala všetky ružence ale ina tento mal tie znaky. Chcem ho spáliť a v najbližšej dobe tak urobím len sa chcem spýtať môže mať takýto ruženec nejaký zlý vplyv na rodinu u ktorej je (lebo na nom sme sa nemodlili)alebo na niečo iné ?Ďakujem

  Reply
 • 30. augusta 2013 at 9:03
  Permalink

  Brat ma taký ruženec ako je v tom videu.Mama ho odmieta spáliť ,lebo ,že potom ja budem najhoršia v dedine,že ja preferujem okultuzmus,že netreba na to veriť…Ten ruženec sme dostali od nášho kňaza a ja som dostala tiež ruženec taký umelý ale biely ,tiež na ňom napísané Italy ale žiadne ostatné znaky nemá. Ale bratov čierny áno.

  Reply
 • 29. augusta 2013 at 19:34
  Permalink

  Este stale mi to pride neuveritelne, ze ruzence mozu byt nebezpecne. Ale odkedy viem o tomto, i ja vsade, kde pridem, kontrolujem ruzence.

  Reply
 • 29. augusta 2013 at 15:41
  Permalink

  …NO, TAK TOTO HÁDAM ANI NIE JE PRAVDA!!! PRIZNÁM SA, ŽE JA
  OSOBNE NEMÁM RADA TIE UMELÉ RUŽENCE… MÁM DREVENÝ, RUČNE „VYSTRÚHANÝ“ A NA ŇOM SA MODLÍM RADA…
  LEN TAK PRE ZVEDAVOSŤ SOM SA POZRELA NA SYNOVE RUŽENCE (JE CHORÝ – LIEČI SA NA PSYCH. VIAC ROKOV) A OBČAS MU NIEKTO PODARUJE RUŽENEC… ZISŤUEM: UMELÉ MÁ DVA. JEDEN JE PRESNE TEN,
  PEKNÝ HNEDÝ, ČO JE UVEDENÝ V „PREZENTÁCII“ A AJ SO VŠETKÝMI TÝMI SYMBOLMI (SOM PREKVAPENÁ, LEBO HO DOSTAL OD BRATOV KAPUCÍNOV) A DRUHÝ JE BIELY – TEN JE V PORIADKU. OBIDVA MU SPOLU VISIA A EŠTE + RUŽENEC OD O. BISKUPA BALÁŽA A EŠTE TAKÝ ISTÝ DREVENÝ AKO MÁM JA NAD POSTEĽOU DOSLOVA NAD HLAVOU… PRIZNÁM SA, ŽE EŠTE SA NA TOM INKRIMINOVANOM Z NÁS ASI NIKTO NEMODLIL, HOCI UŽ VIACKRÁT SOM HO CHCELA SYNOVI, AKO SA POVIE – „ZNÁRODNIŤ“, LEBO MÁM VEĽMI RADA HNEDÚ FARBU… SOM FRANTIŠKÁNKOU V III. RÁDE A IHNEĎ IDEM NA TO UPOZORNIŤ ZNÁMYCH… VENUJEM SA OBYVATEĽOM V D. DOCHODCOV DENNE UŽ VIAC ROKOV PO DUCHOVNEJ STRÁNKEA A TERAZ SI SPOMÍNAM, ŽE AJ TAM PRED ČASOM CHODILI POŠTOU NEJAKÉ RUŽENCE… UŽ ZAJTRA ICH NA TO UPOZORNÍM A PRÍPADNE IM RUŽENCE SKONTROLUJEM, LEBO VAČŠINA SA MODLÍ NA TÝCH UMELÝCH…
  PÁN BOH ZAPLAŤ ZA UPOZORNENIE. ŽELÁM VEĽA POKOJA A DOBRA+!

  Reply
 • 29. augusta 2013 at 14:51
  Permalink

  dobrý den. chcem len podotknúť, pozor na uctievanie panny Márie. Spomínať rúhanie Bohu a rovno s ním Máriu, prečo? Nie je Bohom, začnime čítať Bibliu viac ako modliť sa naučené modlitby (nemyslím modlitbu Otče náš). Som katolíčka, Mária je mi vzorom, zbožňujem ju, no neurobme si z nej modlu. Boh chce, aby sme používali rozum, inak sa dostaneme na zlú cestu nevedomky veľmi rýchlo. Máme sa pýtať Boha, čo je dobré, nie slepo počúvať druhých ľudí alebo davovo robili čo sa povie alebo robí inde.

  Reply
 • 29. augusta 2013 at 11:58
  Permalink

  potrebujem sa este poradit.

  ja mam doma svietiaci ruzenec, ktory ma na stranach krizika tie slnka, ktore su zobrazene na videu. Chyba mu napis INRI, a za Jezisom je nieco take „vlnite“ ako sa vo videu opisuje ako had. To su satanisticke znaky? Vzadu ma napis Italy, co sa tiez spomina vo videu.

  Mame este jeden modry, ktory je tiez z Talianska, ale ten nema ziadne slnka na kriziku, ma aj napis INRI. Nikdy som si take drobnosti nevsimla….

  Ten svietiaci ani neviem, odkial mame, este som bola dieťa , keď sa dostal do rodiny. Ďakujem pekne teda za odpoveď.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.