Ranná prosba Sv. Tomáša Akvinského pod krížom

Milosrdný Bože, dopraj mi, aby som správne poznal a celým srdcom túžil iba po tom, co sa Tebe páči, a aby som sa snažil toho múdro dosiahnuť a uskutocniť to ku chvále a sláve Tvojho mena.
Usmerni, Bože, môj život tak, aby som vedel, čo odo mňa chceš, a aby som to k svojmu prospechu vykonal.
Nedopusť, Bože, môj Pane, aby ma zviedol pohodlný život alebo pýcha, alebo aby som podľahol útrapám a zmalomyseľnel.
Nechcem sa ani radovať, ani rmútiť sám za seba, ale podľa toho, čo ma k Tebe vedie alebo od Teba odvádza. Chcem sa Ti páčiť a obávať sa, aby som sa Ti neznepáčil. Kiež by všetko, co je bezcenné pre Teba, Pane, stratilo cenu i pre mňa, a všetko, co je Ti drahé, bolo drahým i mne. Nechcem sa veseliť bez Teba, nechcem nič, iba Teba.
Kiež by ma tešila, Pane, každá práca, ktorá je pre Tebe, a kiež by ma netešil odpočinok bez Teba.
Kiež svoje srdce obraciam k Tebe, môj Bože, a ak klesnem, nech precitnem v bolesti svoj pád v pevnom predsavzatí polepšiť sa.
Učiň ma, Bože, môj Pane, poslušným bez odvrávania, chudobným bez nariekania, čistým bez úhony, trpezlivým bez reptania, pokorným bez pretvárky, veselým bez rozmarnosti, smutným bez skleslosti, dokonalým bez nedostatkov, pohotovým bez unáhlenosti a bojacim sa Teba bez strachu.
Uciň ma úprimným bez pretvárky, dobrým bez čakania na ovocie činov, napomínajúcim svojho blížneho bez povýšenosti a povzbudzujúcim ho slovom i príkladom bez predstierania kvalít, ktoré nemám.
Daj mi, Bože, môj Pane, bdelé srdce, ktoré by od Teba neodviedla žiadna zvedavosť; šľachetné srdce, ktoré by nestrhol nízky pud; priame srdce, ktoré by nezviedli klamné nadeje; pevné srdce, ktoré by nezlomil žiadny nezdar; slobodné srdce, ktoré by nepodmanili nečisté vášne.
Daj mi, Bože, môj Pane, rozum, ktorým by som Ťa poznával; horlivosť, s ktorou by som Ťa hľadal; múdrosť, pomocou ktorej by som Ťa našiel; jednanie, ktoré by sa Ti páčilo; vytrvalosť, s ktorou by som na Teba verne čakal; a nádej, že k Tebe raz prídem. Trestaj ma za zlé skutky svojimi spravodlivými trestami, ale daj, aby som na ceste k Tebe užíval Tvoju dobrotivosť a nakoniec oplýval Tvojou milosťou v sláve svojej nebeskej vlasti.

Nech sa tak stane, Bože, ktorý žiješ a kraľuješ na veky vekov!

56 thoughts on “Ranná prosba Sv. Tomáša Akvinského pod krížom

 • 11. februára 2019 at 7:19
  Permalink

  Pane Bože, ďakujem Ti za všetko v mojom živote. Prosím Ťa, o pomoc pri vyriešení mojich finančných problémov a o urýchlené nájdenie práce. Prosím o pomoc pre môjho manžela pri operácii a pre syna o uzdravenie duše i tela a obrátenie. Pane Ježišu, Ty si všemohúci, Ty máš moc zmeniť chod vecí, úpenlivo Ťa prosím o pomoc. Chvála a vďaka Ti Pane Ježišu.

  Reply
 • 5. februára 2019 at 5:59
  Permalink

  Milovaný Ježišu, neopúšťaj ma, prosím buď so mnou v každej chvíli, hlavne pri ťažkých rozhodnutiach mi ukáž správny smer a vnukmi mi rady Ducha Svätého. Pán Boh zaplať za doterajšie dobrodenia.

  Reply
 • 14. decembra 2018 at 20:33
  Permalink

  Svätý Tomáš Akvinsky, prosím oroduj za moje dcéry, za ich uzmierenie, obrátenie a pokoj v rodine počas vianočných sviatkov

  Reply
 • 11. septembra 2018 at 16:05
  Permalink

  Svätý Tomáško Akvinský, oroduj za nás!

  Reply
 • 19. júla 2018 at 7:35
  Permalink

  Pane Boze, dakujem Ti za kazdy prezity den. Pros ochranuj moju nevestu Mariu, ktora nosi pod srdcom prvorodene dietatko, daj aj mojmu synovi vela zdravia a radosti z ocakavaneho prichodu dietatka. Pan Boh zaplat.

  Reply
 • 24. júna 2018 at 9:59
  Permalink

  Prosím o Božiu pomoc a ochranu pre celu mojí rodinu, pokoj lásku odpustenie, pre mna pokoj v srdci ,daruj mi človeka,ktory sa bude o mna starat ,ktorý mi pomože v mojom budovaní sa,ktorý si ma bude vážit,manžela, ktorý ma bude pritahovat fyzicky, citovo a duchovne. Pomož mi,aby som sa nepuštala do vztahov s mužmi ,ktorí su mimo toho. Daruj mi trpezlivost ,aby som nanho počkala. dakujem .
  Pán Boh zaplat 🙂

  Reply
 • 19. júna 2018 at 4:57
  Permalink

  Pane Bože tiež sa ti prihováram a prosím o pomoc pre moju dcéru a mna ved ty vieš čo ma najviac trápi toje najvačšia moja bolesť a zároven ti dakujem za všetky tie zázraky ktoré si urobil pre mna v poslednom čase ked som o to prosila cítim že mi pomáhaš vždy ked mám strach a potrebujem ta dakujem a milujem ta

  Reply
 • 18. júna 2018 at 4:33
  Permalink

  prosi mza pomoc v dnesny den,aby som dokazala prirpavit veci na zajtra,prosim o pomc na cley tyzden, za pokoj lask uvzajomne odpustenie v nasej rodine, za vyliecenie syna na tele aj na dusi

  Reply
 • 12. apríla 2018 at 6:50
  Permalink

  Pane Bože pomôž mi aby sme boli spolu ako predtým prosím ta Bože vysliz moju prozbu

  Reply
 • 20. februára 2018 at 7:33
  Permalink

  Zvelebený Bože na nebesiach odpust mi moje hriechy a skutky v ktorých som sa previnil voči Tebe , ukáž mi správnu cestu o to Ta vrúcne prosím z celého srdca .Požehnaj ma v mojom podnikaní ktoré je v zlej finančnej situaci ponížene Ta o to prosím a daj mi silu .

  Reply
  • 6. júna 2018 at 9:16
   Permalink

   Pane bud so mnou stale….neopustaj ma. Prosim ta o silnu a pevnu vieru v Teba. DAKUJEM TI PANE. Amen

   Reply
 • 28. januára 2018 at 7:21
  Permalink

  Prosim o pomoc za vyriesenei financnej situacie v rodine a obratenie syna

  Reply
 • 20. januára 2018 at 6:48
  Permalink

  Prosím o pomoc za vyriešenie financnej situacie, za pokoj,lasku a vzajomne odpustenie v rodine.

  Reply
  • 22. januára 2018 at 7:56
   Permalink

   Miloativy Boze prosim o spravne rozhodnutie lekarov o mojej chorobe v pripade ved spravne ruku chirurgov dakujem drahej matke Nebeskej.

   Reply
 • 14. januára 2018 at 11:08
  Permalink

  Všemocní Bože odpusť mi moje hriechy a chyby ktorých som sa dopustil ako aj mojej vypočítavosti a zlých skutkov a prosím Pane pošli mi do života ludi ktorý mi pomôžu z mojich bolesti a utráp. Len Ty vieš čo skutočne potrebujem, môj život je v Tvojich rukách Pane.

  Reply
 • 29. novembra 2017 at 7:14
  Permalink

  Najláskavejší a večný bože z celého srdca Ta prosím aby si mojej rodine zaplnil srdcia tvojou nekonečnou láskou a ukázal nám svoju cestu k tebe . Pane požehnaj nás , našu prácu , zamestnancov a všetkých ostatných o to Ta vrúcne prosíme z celého srdca amen.

  Reply
 • 28. novembra 2017 at 6:39
  Permalink

  Bože prosím Ťa pomôž v moje dnešnej situácií, aby moje vyšetrenie dopadlo dobre.

  Reply
 • 25. októbra 2017 at 7:55
  Permalink

  Drahý Bože, vrúcne ta prosím za odvahu v Bohumil ch činoch pre môjho syna. Nech si verí a s láskou a vierou v srdci plní si svoje bohumile sny. Prosím vlej mu do žíl chuť žiť a radosť zo života, bez strachu zo zlyhania. Úprimne dakujem

  Reply
 • 24. októbra 2017 at 8:50
  Permalink

  Pane požehnaj našu rodinu daj nám zdravie a sprevádzaj moju nastávajúcu nevestu pri pôrode, Matka prosím drž nad ňou ochranný plášť… Amen
  Mária ďakuje,

  Reply
  • 9. decembra 2017 at 8:57
   Permalink

   večný Bože ,Matka naša Nebeská ďakujem Vám z celého srdca za vnučku,za ochranu pri pôrode mojej nevesty (bol to dlhý a ťažký pôrod), vyprosujemi naďalej o ochranu pre moju rodinu , amen

   Reply
 • 10. októbra 2017 at 5:14
  Permalink

  Pane prosim pozehnaj dnesny moj den,prosim o pomoc v praci,ochranuj od zleho syna,manzela .PBZ

  Reply
 • 28. septembra 2017 at 7:27
  Permalink

  prosim o pozehnanie mojeje rodiny,posilnenie viery v rodine,pokoj,lasku a vzajomne odpustenie,za krestansku manzelku pre syna

  Reply
 • 28. septembra 2017 at 7:27
  Permalink

  Boze pomoz mi prosim

  Reply
 • 23. septembra 2017 at 7:03
  Permalink

  Pane Bože ďakujem ti za zdravie a pokoj v našej rodine.

  Reply
 • 9. septembra 2017 at 6:30
  Permalink

  Prosím o Božiu pomoc a ochranu pre moju rodinu a každého. Ďakujem a chválim Boha za všetko Dobro a Lásku.

  Reply
 • 5. septembra 2017 at 6:16
  Permalink

  Bože prosím Ťa o požehnanie pre našu rodinu, sprevádzaj moju manželku počas pôrodu.
  Michal

  Reply
 • 1. septembra 2017 at 15:18
  Permalink

  Moj milivany Boze prosim za seba aby som si nasla pracu a tiez za zachranu manzelstva mojej dcery ktoremu hrozi rozpad.Iba v Tvoju pomoc verim a neustale v modlitbach prosim.

  Reply
 • 1. septembra 2017 at 6:53
  Permalink

  Boze prosim za uzdravenie na tele i na dusi, prosim pomoz v praci, neviem,nezvladam,nevladzem.Prosim o obratenie syna a vyliecenie zo zavislosti,prosim o krestansku manzelku pre syna a vyliecenie manzela zo zavislosti,dakujem

  Reply
 • 24. augusta 2017 at 7:05
  Permalink

  Vďaka Bože za Tvoju vernosť našej rodine, často aj napriek našej nevďačnosti.
  Michal s rodinou.

  Reply
 • 22. júna 2017 at 15:15
  Permalink

  Milovany Jezisu zazen zvady, hnev, zavist a nenavist z mojej rodiny daj aby v mojej rodine zavladol pokoj znasanlivost a laska.Ukaz svoje velke milosrdenstvo mojim detom Vdaka Ti Pane Jezisu.Zmiluj sa nad nami.

  Reply
 • 22. júna 2017 at 15:07
  Permalink

  Pane Jezisu za uzdravenie mojho choreho brata Jana ktory trpi akutnou leukemiou. Zaroven Prosim Pana Jezisa aby som si nasla pracu aby som mohla pomoct mojmu choremu bratovi. Vdaka Ti Boze za Tvoju nesmiernu pomoc a lasku.

  Reply
 • 2. júna 2017 at 5:45
  Permalink

  pane Jezisu odovzdávam ti život, vieru , všetky situácie a priateľov mojej dcéry . Odovzdávam ti všetky strachy a znepokojenie nad jej životom a budúcnosťou. Mama lubica

  Reply
 • 2. júna 2017 at 5:11
  Permalink

  Prosim Boze pomoz
  prosi mza pomoc v praci,prosim za syna za jeho obratenie,za jeho krestansk umanzelku

  Reply
 • 19. mája 2017 at 8:52
  Permalink

  o môj Trojediny Nebeský Otče,Matka naša pomôžte, ukážte mi ,usmernite moje kroky a myseľ veľkého rozhodnutia,,,, a tiez tak životu a rodinky dôležitého kroku ku ktorému sa odhodlal môj syn M. Bože žehnaj im ,Matka drž nad nimi ochranný plášť… vrúcne Vás o to prosím,ďakujem,….Sláva Otcu i Synu i Duchu svätému amen,

  Reply
 • 3. mája 2017 at 5:27
  Permalink

  Prosim o pomoc v praci,za vieru v nasej rodine za krestansku manzelku pre syna dakujem

  Reply
 • 30. apríla 2017 at 8:40
  Permalink

  Prosím o pomoc a o ochranu od zlého pre našu rodinu a obrátenie jej členov aby sa vrátili k Tebe

  Reply
  • 19. mája 2017 at 9:00
   Permalink

   …. verím v Tebe Pane lebo si nekonečná Láska a moje prosby sú vyslišané, ďakujem, Amen

   Reply
 • 29. apríla 2017 at 9:20
  Permalink

  Prosim o pozehnanie mojej rodiny,prace,prosim o krestansku manzelku pre mojho syna

  Reply
 • 5. apríla 2017 at 5:16
  Permalink

  Prosim o pokoj v nasej celej rodine a o obratenie jej clenov aby sa vratili k Tebe Pane

  Reply
 • 31. marca 2017 at 5:16
  Permalink

  Prosim o pozehanie a ochranu od zleho pre mna moju rodinu,pracu dakujem

  Reply
 • 22. marca 2017 at 5:27
  Permalink

  Prosim o pozehnanie a ochranu od zleho na dnesny den pre mna moju rodinu,moju pracu.
  Prosim o rozlišenie Ducha sv. pre mojho syna nech si vyberie spravnu vysoku školu., o jeho onratenie,vieru a krestansk umanzelku. dakujem

  Reply
 • 7. marca 2017 at 5:10
  Permalink

  Pane prosim o pozehnanie pre dnesny den,mna mojej rodiny,mojej prace
  dakujme

  Reply
 • 24. februára 2017 at 7:00
  Permalink

  Boze aj ja ti dakujem za vsetk oco mi davas,prosi mza mojho syna za jeho obratenie,vyliecenie zo zavislosti , za jeho krestansku mnazelku,Boze prosi m,pomož aj v práci,nevladzem.

  Reply
 • 21. februára 2017 at 9:30
  Permalink

  Bože prosím o Tvoju pomoc a ochranu pre môjho syna s manželkou a dcérkou daj im silu a odvrať od nich všetko zlé, ale len Tvoja svätá vôľa nech sa stane.

  Reply
 • 17. februára 2017 at 6:38
  Permalink

  Boze dakujem za to co mi davas a odpust mi ze si vobec neuvedomijem co od Teba mam

  Reply
 • 15. februára 2017 at 4:26
  Permalink

  Pane prosim bud mojim sprievodcom dnesny dne,prosim bez teba to nezvladnem,pozehnaj mojho syna,manzela,ochranuj nas od vsetkeho zleho.dakujem

  Reply
 • 25. januára 2017 at 4:13
  Permalink

  Prosim o pozehnanie a pomoc v dnesny den

  Reply
 • 2. januára 2017 at 8:47
  Permalink

  Boze bud mojim sprievodcom každodennym zivotom.dakujem

  Reply
 • 31. decembra 2016 at 7:26
  Permalink

  Boze dakujem za každý den,bud mojou oporou. dakujem

  Reply
 • 21. decembra 2016 at 5:15
  Permalink

  Boze prid mi na pomoc

  Reply
 • 16. decembra 2016 at 5:31
  Permalink

  Boze dakujem za vcerajsi den,odpust mi moju pychu a hriechy

  Reply
  • 28. októbra 2018 at 5:27
   Permalink

   Bože, odovzdávam Ti všetky moje starosti, nespavé noci, trápenia, ochraňuj moje deti, manžela, ukàž im tú správnu cestu, aby nezblúdil. Ty vieš, čo ma trápi. Daj mi silu ísť ďalej, lebo už nevládzem. Veď ty si všemohúci, vševediaci a všadeprítomný a Tebe nič nie je nemožné. Sláva a chvála Ti naveky.

   Reply
 • 13. decembra 2016 at 5:13
  Permalink

  Boze prosim o tvoju pomoc pre mna ,moju rodinu a moju pracu,prosim ta Boze daj mi sil.

  Reply
 • 7. decembra 2016 at 3:23
  Permalink

  Boze pomoz mi,prosim,nevladzem,neviem fungovat cez den,nestiham svoju pracu,svoju rodinu,prosim za obratenei syna, za jeho krestansku manzelku

  Reply
 • 2. decembra 2016 at 5:33
  Permalink

  Boze prosi mo tvoj upomoc v dnesny den ,prosi maj pre mojich nepriatelov,ludi,ku ktorym mam tvrde pysne srdce,prosim Boze o pokoru,zbav ma pychy,pozehnavaj moju rodinu,pracu,kazdeho cloveka,ktoreho stretnem.

  Reply
 • 1. decembra 2016 at 5:18
  Permalink

  Boze prid mi na pomoc,prosim o pmoc dnesny den,rady Ducha sv.,Pane pomoz prosim

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.