Obávate sa už dlho o priateľa alebo člena rodiny? Vyskúšajte zelený škapuliar

Zelený škapuliar sa často používa na prosbu k Bohu o fyzické uzdravenie alebo duchovnú konverziu.

Všetci vieme o niekom v našich životoch, ktorý potrebuje uzdravenie. Môže potrebovať fyzické alebo duchovné uzdravenie. Bez ohľadu na to, aký je prípad, môžeme si byť istí, že Boh túži po ich úplnom obnovení.

Hoci môže byť prospešné, aby sa samotná osoba modlila za uzdravenie alebo obrátenie, Boh tiež priaznivo vzhliada na modlitby priateľov alebo členov rodiny. Keď skupina ľudí priviedla pred Ježiša ochrnutého muža, Ježiš vzhliadol na vieru jeho priateľov a uzdravil ho, samozrejme s odpustením hriechov (porov. Mt 9, 1-8).

Jedným zo spôsobov, ako prosiť od Boha takéto uzdravenie alebo obrátenie, je použiť zelený škapuliar, sväteninu Cirkvi, o ktorej je známe, že je účinným kanálom Božieho zázračného zásahu.

Približne 10 rokov po tom, čo sv. Katarína Labouré dostala vízie Panny Márie ohľadom Zázračnej medaily, zažila iná rehoľná sestra v jej ráde zázračné vízie.
Bola to sestra Justine Bisqueyburu. Cirkevne boli vízie a škapuliar schválené pápežom Pius IX. v roku 1870 a odvtedy priniesol záchranu mnohým dušiam.

Panna Mária sa sestre zjavila počas rozjímania 8.9.1840. V pravej ruke držala svoje srdce celé v plameňoch a v ľavej ruke mala istý druh škapuliara – bol to obdĺžnikový kúsok zelenej látky.

Na jednej strane bol obraz znázorňujúci Pannu Máriu ako ju sestra videla aj v skutočnosti a na druhej strane videla srdce prebodnuté mečom, žiariace jasnými lúčmi, skvejúce sa ako slnko a priezračné ako krištáľ. Okolo srdca bol oválny nápis: „Nepoškvrnené Srdce Panny Márie, oroduj za nás teraz i v hodinu našej smrti.“ V strede nápisu vyčnieval zo srdca zlatý kríž.

Vnútorný hlas jej súčasne vysvetľoval: „Tento znak má prostredníctvom dcér kresťanskej lásky prispieť k obráteniu hlavne neveriacich a pripraviť ich na dobrú smrť.“

Pri ďalšom zjavení v r. 1846 Panna Mária upresnila:

„Tento škapuliar nie je ako ostatné.” Stačí, keď kňaz posvätí škapuliar, a potom ho niektorý hriešnik alebo neveriaci nosí; možno mu ho dať aj bez jeho vedomia do šiat, do postele, alebo do izby. Nech sa denne pomodlia povzdych uvedený na škapuliari: „Nepoškvrnené Srdce Panny Márie, oroduj za nás teraz i v hodinu našej smrti!“ Ak sa osoba, ktorá nosí škapuliar, nemodlí túto modlitbu sama, má sa ju miesto nej pomodliť ten, kto jej ho dal. Ku škapuliaru sa viažu mnohé milosti, ktoré sú úmerné stupňu dôvery, ktorú má nositeľ – to znázorňujú lúče rôznej veľkosti, vychádzajúce zo srdca Presvätej Panny.“

Ako povedal Ježiš svojim učeníkom:
“Keby ste mali vieru ako horčičné zrnko a povedali by ste tejto moruši: »Vytrhni sa aj s koreňom a presaď sa do mora,« poslúchla by vás.“ Lukáš‬ ‭17,6

Nespočetné zázraky sú pripisované oddanému použitiu tohto škapuliara.

Ako vždy, treba poznamenať, že škapuliar by sa nemal používať tak, ako keby to bol „magický predmet na veštenie budúcnosti,“ alebo poverčivým spôsobom, ale s intenzívnou láskou k Bohu a dôverou v Jeho božskú prozreteľnosť.

V Bohu je všetko možné.

Zdroj: aleteia.org, vincentini.sk, Obrázok: verím.sk

10 thoughts on “Obávate sa už dlho o priateľa alebo člena rodiny? Vyskúšajte zelený škapuliar

 • 12. januára 2020 at 12:39
  Permalink

  Na tomto webu jsem se dočetl, že okultismus je bílá magie a také přisuzování kamenům léčivou moc je také okultismus. Jak je tedy možné tyto zelené visačky nepovažovat za okultismus, když je to předmět, kterému přisuzujeme léčivou moc a zároveň tím ovlivnujeme jiné lidi i když pozitivně?
  +-+-+-+-+-+-+

  Reply
 • 3. novembra 2019 at 22:36
  Permalink

  Ja by som chcela poprosiť Pannu Máriu neposkvrnenu za uzdravenie s panickej poruchy veľmi trpím. Ja by som chcela šťastné žiť mam pre koho mam 2 krásne dcérky aj manžela len ta psychická porucha ma vellllmi ničí. Prosím ťa neposkvrnenu srdce Pannej Márii oroduj za mňa a za moju rodinku teraz i vždycky na veky vekou amen.

  Reply
  • 5. januára 2020 at 23:16
   Permalink

   Skuste si tu na modlitba.sk precitat clanok o zelenom skapuliari a navstivit knaza, ktorý je trošku charizmaticky orientovaný a poprosiť ho po sv. spovedi aby sa pocas vasej pritomnosti nad Vami modlil za Vase fyzicke a duševné zdravie. Vy počas jeho modlenia poproste P.Boha, aby Vám odpustil všetky hriechy od narodenia až po dnes a pred sv. spovedou keď sa budete spytovať, pomodlite sa modlitbu za svojich nepriatelov a odpustite každému. Modlitbu za neprieteľov nájdete aj na internete. Mne toto bolo poradené a spravila som tak pred Vianocami a veľmi mi to pomohlo. Tiež som mala ťažkosti a už odznievajú. Je doležité mať čisté srdce, potom bude aj mysel kľudná. ♥️

   Reply
  • 30. apríla 2020 at 14:23
   Permalink

   Sme v tom viaceri…A uz opakovane sa to vracia.Modlime sa spolu za pokoj nasich dusi,preco ich tak zlo nici?

   Reply
 • 10. apríla 2019 at 0:00
  Permalink

  Poprosim modlitby za uzdravenie a oslobodenie dcer: Petry a Patricie.
  Pan Boh zaplat.

  Mama Ľuba

  Reply
  • 10. apríla 2019 at 20:08
   Permalink

   Z celého srdca prosím za uzdravenie a živú vieru pre naše dcéri Dominiku 18r.a Barborku 13r.
   Nech sa stane Božia vôľa
   mama Slavomíra
   otec Ľuboš
   Pán Boh zaplať

   Reply
 • 4. apríla 2019 at 21:55
  Permalink

  Aj ja môžem potvrdiť zázračnú moc tohto škapuliara. Moja dcérka sa narodila v 32.tt., a to v hodine dvanástej, ako sa hovorí. Mala obmotanu pupocnu snuru okolo seba, doktor povedal, že minimálna šanca na prežitie…. Mala som po celý čas na pôrodnej sále v ruke tento skapuliar, silno som ho zvierala a modlila som sa ustavične modlitbu :“Neposkvrnene srdce Panny Márie oroduj za mňa a moje dieťatko teraz i v hodinu smrti našej, Amen.“
  Panna Mária mi zachránila dcérku. Zaujímavé je, že mali sme pre ňu vybraté meno Katarína. Tak jej patrónka je sv. KATARÍNA LABOURE. Z vďačnosti za záchranu môjho aj dcerkinho života. Bol to pre mňa zázrak, čo sa vtedy stalo…. Pánu Bohu som vďačná a Panne Márie Zázračnej medaily vďačím za tento zázrak života tiež. V Združení Panny Márie Zázračnej medaily sme už asi 4roky. Dcérka je zdravá a ma 5rokov. Bohu nič nie je nemožné. Len treba mať vieru.

  Reply
 • 4. apríla 2019 at 21:53
  Permalink

  Aj ja môžem potvrdiť zázračnú moc tohto škapuliara. Moja dcérka sa narodila v 32.tt., a to v hodine dvanástej, ako sa hovorí. Mala obmotanu pupocnu snuru okolo seba, doktor povedal, že minimálna šanca na prežitie…. Mala som po celý čas na pôrodnej sále v ruke tento skapuliar, silno som ho zvierala a modlila som sa ustavične modlitbu :“Neposkvrnene srdce Panny Márie oroduj za mňa a moje dieťatko teraz i v hodinu smrti našej, Amen.“
  Panna Mária mi zachránila dcérku. Zaujímavé je, že mali sme pre ňu vybraté meno Katarína. Tak jej patrónka je sv. KATARÍNA LABOURE. Z vďačnosti za záchranu môjho aj dcerkinho života. Bol to pre mňa zázrak, čo sa vtedy stalo…. Pánu Bohu som vďačná a Panne Márie Zázračnej medaily vďačím za tento zázrak života tiež. V Združení Panny Márie Zázračnej medaily sme už asi 4roky. Dcérka je zdravá a ma 5rokov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *