5 spôsobov, ako si uctiť úžasných svätých septembra vo svojom dome

Oslavy tohto mesiaca sa zameriavajú na Najsvätejšiu Matku a ďalších svätých, ktorí nám ukazujú cestu k Ježišovi.

September je mesiac venovaný Sedembolestnej Panne Márii a môžeme z neho urobiť úľavu pre bolestné srdce našej Najsvätejšej Matky. Pri tom môžeme nájsť útechu pre vlastné trápenia i veľkú radosť.

Tento mesiac je plný krásnych sviatočných dní venovaných Panne Márii a veľkým svätým, ktorí si po jej vzore formovali vlastný život. Označenie dní v tomto mesiaci zmysluplnými oslavami urobí začiatok nového školského a pracovného roku oveľa uspokojivejším. Poznačme si teraz naše kalendáre!

 8. september: Oslávte narodeniny Panny Márie

Máme radi narodeninové párty, ktoré prinášajú šťastie a zábavu! O koľko viac by sme mali tešiť z narodenín našej Nebeskej Matky, ktorej „áno“ nám prinieslo narodenie nášho Spasiteľa?

Rovnako ako sa po uvoľnenejšom tempe letných prázdnin začína rozbiehať škola a práca, je táto oslava narodenín presne to, čo potrebujeme, aby sme si zachovali ducha radosti, keď pracujeme s obnovenou energiou. Vyrobte alebo kúpte si narodeninovú tortu, pridajte sviečky a po večeri dajte dohromady svoju rodinu, aby ste zaspievali všetko najlepšie k narodeninám Panne Márii a potom možno mariánsku pieseň. Mladí i mladí v srdci nikdy nezabudnú na túto nádhernú oslavu a rýchlo sa stane milovanou tradíciou vo vašej rodine.

15. september: Prineste radosť Panne Márii Sedembolestnej

15. septembra, deň po Povýšení svätého kríža (14. septembra), keď Cirkev oslavuje nález pravého kríža a zasvätenie kostolov na miestach Kristovej smrti a pochovania, si s modlitbou uctievame sviatok Panny Márie Sedembolestnej. Je to deň, kedy by sme mali ísť s Máriou, ktorá tak láskyplne a s bolesťou kráčala so svojim Synom po krížovej ceste.

Pamätať si sedem Máriiných bolestí znamená pamätať si, ako hlboko nám naša blahoslavená Matka dokáže porozumieť a pomôcť nám počas našich bolestí. Je to tiež dôležitý deň, keď sa ju snažíme utíšiť. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je modliť sa napr. ruženec k jej siedmym ranám alebo skúsiť zasvätenie.

Ako lepšie prejaviť svoju lásku k Márii a pomôcť jej v jej smútku, než sa zasvätiť Ježišovi a Márii, ich svätým a nepoškvrneným srdciam? Nádherný spôsob, ako hlbšie utíšiť Máriinu bolesť. Vykonajte si zasvätenie Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu, obzvlášť to, ktoré tiež podporuje oddanosť Márii. Vezmite knihu alebo si nechajte zasvätenie posielať kľudne online, denne bezplatné e -maily na každý deň zasvätenia – spolu s modlitbami, úvahami, krásnymi katolíckymi umeleckými dielami, hudbou a dokonca aj denným podcastom – priamo do vašej doručenej pošty. Tieto denne vedené pobožnosti trvajú málo času (celkovo 10 až 15 minút), ale budú dobre stráveným časom. Pomôžu nám a inšpirujú nás, aby sme si lepšie pripravili svoje srdcia na Ježiša a uctili si Nepoškvrnené Srdce Jeho Matky. September je ideálny čas na začiatok.

21. september: Usporiadajte večierok pre Boha so svätým Matúšom

Predtým, ako bol svätý Matúš apoštolom a autorom jedného zo štyroch evanjelií, bol Levitom, mýtnikom a slávnym hriešnikom. Pamätá sa na neho, že vstal zo svojej daňovej búdky hneď, ako ho Ježiš zavolal, aby ho nasledoval. Levita nechal všetko za sebou, aby sa stal Matúšom.

Ale príliš často zabúdaná je veľmi milá vec, ktorú urobil, hneď ako sa rozhodol zanechať všetko svoje bohatstvo a moc – usporiadal večierok pre Ježiša! „… Keď odtiaľ Ježiš odišiel, videl na mýtnici sedieť človeka menom Matúša a povedal mu: „ Poď za mnou!“ On vstal a išiel za ním. Potom usporiadal pre Ježiša veľkú hostinu v jeho dome.“

Tento príbeh je skvelou pripomienkou toho, ako by sme mali oslavovať, keď prinášame pozemské obete za Ježiša, a ako byť nasledovníkom Ježiša stojí za oslavu. Jednoducho povedané: Božia veľkosť stojí za párty! Poznačme si do kalendárov na 21. september, aby sme si urobili jedno z obľúbených jedál našej rodiny a špeciálny dezert, možno pozveme niekoho, kto potrebuje povzbudiť. Sadnime si okolo stola a povedzme si, za aké požehnanie od Boha sme vďační.

Ako znak opustenia bývalého života sv. Matúša ako mýtnika by tiež bola zábavná myšlienka, aby sa deti vydali hľadať drobné mince ukryté okolo domu alebo dnu a keď ich nájdu, vymenili by ich za karty svätcov, svätú medailu, ruženec, malú knihu atď.-praktický spôsob, ako naučiť, čo je sväté a koho nasledovať.

Na výzvu Ježiša sa svätý Matúš rozhodol naháňať oveľa vzácnejšie bohatstvo a jeho príklad je vzrušujúcim dobrodružstvom, ktoré by sme mali nasledovať a oslavovať.

23. september: Modlite sa, dúfajte a nebojte sa s Pátrom Piom

Milovaný svätý Páter Pio je známy tým, že radí: „Modlite sa, dúfajte a nebojte sa“. Dajme teda dnes na jeho radu. Jeden spôsob, ako sa na to pozrieť, je tento: Ak sa modlíš, budeš mať nádej. Ak máš nádej, opustíš úzkosti. Dnes sa teda modlíme zvláštnym spôsobom. Choďte na omšu … modlite sa ruženec … choďte na spoveď!

Páter Pio je známy tým, že je veľkým spovedníkom. Ako ho lepšie osláviť, ako keď pôjdete k sviatosti zmierenia. Sviatosť je úžasný spôsob, ako sa zbaviť úzkosti, depresie a nedostatku nádeje, ktoré pramenia z hriechu. Spoveď nás zbaví starostí, pretože naša duša sa stane nezaťaženou a radostnou. Existuje lepší spôsob sebazdokonaľovania? Choď na to!

29. september je sviatok archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela

Pretože je sv. Michal archanjelom ochrany, je skvelé mať jeho sochu alebo ikonu na ochranu v domácnosti. Ak ju ešte nemáte, začnite sa k nemu denne modliť túto modlitbu.

Sv. Michal archanjel, bráň nás v boji, buď nám ochrancom proti zlobe a úkladom diabla. Pokorne prosíme, nech mu Boh ukáže svoju moc. A ty, knieža nebeských zástupov, Božou mocou zažeň do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete. Amen.

Keďže svätý Gabriel je poslom archanjelom, je to skvelý deň na odoslanie radostného oznámenia alebo na ohlasovanie dobrých správ v živote niekoho, koho milujete. Od povzbudzujúcej, vierou naplnenej sms – správy alebo pohľadnice odoslanej niekomu, kto potrebuje povzbudenie, cez vyslovené „Boh Vám žehnaj“ cudziemu, ktorého stretneme napr., existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako môžeme druhým priniesť dobrú správu ako anjel Gabriel priniesol Márii.

Keďže sv. Rafael je archanjel uzdravenia, je to skvelý deň na modlitbu za chorých, poslanie sms – správy alebo pohľadnice za uzdravenia alebo odslúženie omše za niekoho chorého. Zvážte nákup požehnaného oleja alebo medaily sv. Rafaela pre niekoho, koho poznáte, že je chorý, a darujte príspevok na tento charitatívny apoštolát.

Nech vás a vašu rodinu chránia a požehnávajú svätí septembra a Bolestná Panna Mária!

Zdroj: článok je možné zdieľať, nie kopírovať, modlitba.sk, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

One thought on “5 spôsobov, ako si uctiť úžasných svätých septembra vo svojom dome

  • 22. februára 2024 at 12:10
    Permalink

    Prosim Vas Panna Maria a vsetci svaty orodujte za nas oslobodte od vsetkeho zla nepochopenia zradi,Prosim Vas zachrante nase priatelstvo Dakujem Vam za vyslisanie prosieb

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *