Zázrak pri svätej spovedi

Hodnota sviatostí katolíckej cirkvi je pre človeka nevyčísliteľná, no žiaľ častokrát na túto hodnotu zabúdame. Spoveď, ako jedna zo sviatostí pomáha k obráteniu a uzdraveniu. Uvedomujeme si tento dar Boží?

Manželia z Talianska prišli do Medžugoria s chorým dieťaťom, aby si vymodlili zázrak uzdravenia. Po výstupe na Podbrdo a Križevac sa nestalo nič, napriek ich veľkým očakávaniam. Keď si posťažovali kňazovi, povedal im iba jedinú vec: „Príďte sa vyspovedať!“

Otcovi dieťaťa nebolo nič jasné. Hľadá uzdravenie pre svoje dieťa a kňaz ho posiela do spovednice. A napriek tomu, život tejto rodiny sa zmenil práve po spovedi priam neuveriteľným spôsobom. Otec rodiny sa už roky nespovedal a nosil v duši veľké rany a ťažké hriechy. Až po úprimnej spovedi sa stal zázrak. Zdravie jeho dieťaťa sa začalo rapídne zlepšovať. Pre otca je to vonkajšie znamenie jeho zázračného stretnutie s Kristom, ktoré prežil vo sviatosti zmierenia. To bol pre neho skutočný zázrak!

Nezabúdajme, že Kristus je s nami vo sviatosti zmierenia. Lieči nám srdce svojím milosrdenstvom a pozdvihuje nás svojou láskou. Nechajte sa pozvať možno aj cez toto svedectvo k úprimnej svätej spovedi a prežite aj Vy, zázrak uzdravenia.

Zdroj: medjugorje-info, Obrázok: Pixabay

2 thoughts on “Zázrak pri svätej spovedi

 • 25. marca 2019 at 16:35
  Permalink

  Chcela by som za seba tiež povzbudiť všetkých, aby sa nebáli spovede. Mnohokrát som si nevedela poradiť, alebo som sa cítila zneistene a vyčerpane – a práve kňaz, hoci som sa napr. aj spovedala v inej farnosti takže som ho nepoznala – mi dal presne také odporučenie alebo vysvetlenie aké som potrebovala. Veľmi odporúčam každému, aby pred sviatosťou zmierenia poprosil Pána Ježiša – aby ho poučil v spovedi prostredníctvom kňaza. Takto som mnohokrát dostala pomoc a povzbudenie – ktoré vôbec nebolo všeobecné ale osobné a cítila som, že je to Slovo od Pána. Napr. ráno som sa zobudila a mala som vnuknutie modliť sa k Najvätejšiemu Srdcu Ježišovmu – v ten deň mi kňaz uložil pri spovedi „pokutu“ – Litánie k Najsvätejšiemu Srdcu. Tiež pri generálnej spovedi mi kňaz povedal, že mám každý deň čítať Sväté Písmo – poslúchla som a dostala som prostredníctvom tejto „pokuty“ nesmierne veľa milostí a tiež vedenie Ducha Svätého. Prosím každého – neberte sviatosť zmierenia ako niečo mechanické – a neverte okolitému svetu, ktorý považuje túto sviatosť za zastaralú „nemodernú“ a nepotrebnú – nie je to pravda. Vždy keď urobíte úprimné pokánie – Pán Ježiš vám dá pocítiť svoju radosť a lásku ,ktorú k vám cíti…Tiež, ten kto koná spravodlivo a skutočne oľutuje svoje chyby s úmyslom „pracovať na nich“ – ten má aj najsilnejšiu ochranu Božiu nad sebou + jeho modlitby sú modlitbou spravodlivého, preto môže mnohým pomôcť. Ak je len jeden kajúcnik z celej rodiny a posväcuje sa a robí pokánie – môže pomôcť k obráteniu celej rodine -aj keby všetci z členov boli neveriaci. Nikdy to nevzdávajte – aj za cenu, že by ste kráčali sami – Pán vás veľlmi odmení svojim Duchom a môžete vyprosiť obrovské milosti pre svojich manželov, deti, rodičov…tak aby ste sa všetci stretli nakoniec v Nebi 🙂

  Reply
 • 20. marca 2019 at 11:43
  Permalink

  Za mňa i za Teba tam na Kalvárii stojí kríž na ňom visi Ježiš

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *