Zázračné pôsobenie znaku kríža a modlitby

23212562(Interfax, Moskva) –

Vedci experimentálne dokázali zázračné pôsobenie znaku kríža a modlitby.
„Zistili sme, že starý zvyk robiť znak kríža nad jedlom a pitím má hlboký mystický význam. Prakticky vzaté: jedlo je v okamihu doslova očistené. Je to veľký zázrak, ktorý sa deje dennodenne.“, hovorí fyzička Angelina Malachovskaja pre denník Žizň.

Malachovskaja robila štúdiu sily kríža s požehnaním ruskej ortodoxnej cirkvi. Uskutočnila veľké množstvo experimentov, ktoré boli opakovane overené predtým, ako boli publikované.

„Objavila tiež unikátne bakteriálne vlastnosti vody po tom, ako nad ňou bola vyrieknutá modlitba a urobený kríž. Štúdia tiež objavila nové, doteraz nepoznané vlastnosti Božieho slova pri transformácii štruktúry vody, pričom značne vzrastá optická hustota v ultrafialovom spektrálnom pásme.“, uvádza denník.

Vedci overili dopad modlitby k Bohu a znaku kríža na patogénnej baktérii. Zobrali vodné vzorky z rôznych rezervoárov – studní, riek a jazier . Všetky vzorky obsahovali zlatého stafylokoka v kolónach. Ich počet však klesol sedem až tisícnásobne po vyrieknutí modlitby a urobení znaku kríža nad skúmanými vzorkami.

Experiment bol nastavený tak, aby sa vopred vylúčil vplyv akejkoľvek mentálnej sugescie. Modlitbu vyriekli dvaja veriaci a dvaja neveriaci. Počet baktérií v rôznych prostrediach klesal oboch prípadoch porovnateľne.

Vedci tiež dokázali užitočný vplyv modlitby a znaku kríža na ľudí. Všetci účastníci testu mali stabilizovaný a zlepšený krvný tlak – ľuďom s nízkym tlakom stúpol a opačne.

Bolo tiež spozorované, že ak bol znak kríža urobený nepatričným spôsobom – náhle, drsne a pod, alebo urobený mimo obvyklého miesta, ktorým je stred čela – jeho pozitívne účinky boli oveľa slabšie, v niektorých prípadoch absentovali úplne.

7 thoughts on “Zázračné pôsobenie znaku kríža a modlitby

 • 25. júla 2016 at 15:25
  Permalink

  Tento clanok som uz cital par krat a nebol jediny. Myslim ze to bolo niekde v Anglicku kde skusali to iste aku moc ma pozehnanie.

  Pozehnavat nieje OKULTIZMUS ak niekto to porovnava z Okultizmom tak ma nieco z hlavou!.

  V Biblii slovo pozehnanie, pozehnavat sa spomina viac ako 400krat.

  Jedlo a vsetko co robis sa ma pozehnavat.

  Nieje to ziadna magia!

  A stranka je seriozna!

  Reply
 • 11. júla 2013 at 7:46
  Permalink

  Katolícka cirkev používa vodu ako sväteninu, to znamená, vonkajší znak. Nie voda je účinná, ale príhovor sv. Cirkvi. Voda je symbolom čistoty a nášho krstu. Nezaoberá sa bakteriálnymi procesmi, iba pri svätení obyčajnej svätenej vody používa soľ-práve kvôli tým baktériám, aby vodu neznehodnotili. Niektoré vody- ako je Lurdská, sa nepokazia ani po rokoch, čo je nadprirodzený jav. Zatiaľ nevysvetliteľný. Nie je to minerálna voda, ale bežná ako z akéhokoľvek vodovodu. Nie je pokazená ani po 12 rokoch.
  Ostatné experimentovanie, mimo sviatostí a svätenín, treba považovať za tzv. bielu mágiu. Toľko učenie katolíckej Cirkvi.

  Reply
  • 9. februára 2017 at 9:56
   Permalink

   …gréckokatolíci vodu nesolia 🙂 a máme ju aj niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazila…

   Reply
 • 8. júla 2013 at 23:30
  Permalink

  Nechapem co sa vam zda byt na to okultne,magicke… Je to normala vec, potvrdeny Bozi zazrak,ktory je dokazany vedecky a mali by sme sa z toho tesit, ze mozme pouzivat Boziu moc aj v takychto malickostiach. A ten citat (kto ide dalej…). Kazdy sme iny a niektory ludia sa potrebuju vrtat vo veciach,lebo im to pomaha viac uverit, takze si nemyslim, ze bol tento citat pochopeny spravne. To ze niekto moze odhalit nieco viac ako mame neznamena ,ze to je zle ak je to v sulade s ucenim Krista (nemam pocit, ze by na dokazanom biologickom experimente bolo nieco mimo)moze nas to posunut vpred, my krestania nemame prijat vieru ohranicenu mantinemi ktore nikdy nemozeme prekrocit,leboto je zle… mame byt slobodny a prijimat veci,ktore prichadzaju(je to rovnake ako so starym zakonom: nemozeme robit vsetko ako v starom zakone, kedze doba v ktorej zijeme je ina)
  A tak drahi surodenci dufam, ze si vzajomne pomozeme a zistime ci to je naozaj dobre alebo zle+

  Reply
 • 8. júla 2013 at 16:24
  Permalink

  Drahá Thalia, v celej Biblii, od starého zákona až po nový sa píše o požehnávaní ľudí, zvierat, vody a jedla.
  Neviem, čo máš za Bibliu, ale asi by si mala zájsť do spolku sv.Vojtecha, a kúpiť si novú.

  Reply
 • 8. júla 2013 at 0:00
  Permalink

  No neviem, ale toto tu zaváňa mágiou. Myslel som si, že toto je seriózna stránka. Ale po prečítaní tohoto článku budem nútený prehodnotiť svoj postoj. Prosím o preverenie zdrojov informácií pred zverejnením niečoho takého.

  Reply
 • 6. júla 2013 at 21:04
  Permalink

  Dobrý deň,
  ak sa pýtate na môj názor,tak je tento.
  Čo vedci dokázali je pekné,ale v Biblii som sa nikde nedočítal o tom,že máme robiť znaky križa a pod.Je to nebiblické a nemá to opodstatnenie v Božom Slove.Citujem Božie Slovo ktoré hovorí aj o tomto prípade,ktorý sa zdá byť dobrý,ale podľla Písma nie je .
  2 Januv 1:9  Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna.
  10  Ak ide niekto k vám a nenesie toho učenia, neprijímajte ho do domu ani ho nepozdravujte.
  Prajem Vám Božiu múdrosť,Thalia

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *