Vysvetli Boha

Toto je slohová práca žiaka tretieho ročníka základnej školy Danny Dutton-a na tému “Vysvetli Boha”. Chlapec mal 8 rokov a pochádza z Chula Vista, štát Kalifornia.

Jedna z Božích hlavných prác je robiť ľudí. On ich vyrába preto, aby nahradil tých, čo zomierajú, a tak aby bol dostatok ľudí, ktorí sa starajú o veci na zemi. Nevyrába narastených, len bábätká.  Myslím že preto, lebo malých je ľahšie vyrobiť. Takto nemusí stráviť svoj drahocenný čas učením ich hovoriť a chodiť. To môže ponechať na mamách a otcoch.

Božou druhou najdôležitejšou robotou je počúvať modlitby. Množstvo modlitieb prichádza k nemu hlavne od určitých ľudí ako kňazi a podobní, ktorí sa modlia viac než len keď idú spať. Práve pre toto Boh nemá čas počúvať rádio alebo televízor.

Boh vidí všetko a počuje všetko a je všade, čo ho robí riadne zaneprázdneným. Takže nemal by si ho otravovať svojím prosíkaním ak ti už mama alebo oco raz povedali nie.

Ateisti sú ľudia, ktorí neveria v Boha. Nemyslím si, že sú nejakí v našom meste. Ak hej tak určite nie z tých, čo chodia do nášho kostola.

Ježiš je Boží syn. Zvykol robievať všetku tú ťažkú prácu ako chodiť po vode a robiť zázraky a ľudia nakoniec boli  unavení z jeho kázania a tak ho ukrižovali. Ale on bol dobrý a milý, ako jeho Otec, a povedal svojmu Otcovi, že nevedia čo robia a aby im odpustil a on na to že “o.k..” Jeho Otec (Boh) si cenil všetkého čo urobil, tiež všetku prácu na zemi, tak mu povedal že nemusí znova ísť tam dole viac. Môže ostať v nebi. Takže ostal.  A teraz vypomáha svojmu Otcovi počúvať všetky tie modlitby a pozorovať všetky veci, ktoré sú pre Boha dôležité a triedi ich, aby sa nepodstatnými nezaťažoval. Takže je ako sekretárka, ale oveľa viac dôležitejší. Môžeš sa modliť kedykoľvek chceš, takže sú pripravení ti pomôcť pretože vždy minimálne jeden z nich má smenu.

Mal by si ísť vždy v nedeľu do kostola, pretože to robí Boha šťastným, a ak nenájdeš nikoho, koho by si urobil šťastným, Boha určite áno.  Nevynechávaj kostol pretože chceš urobiť niečo o čom si myslíš že to bude väčšia sranda ako napríklad ísť na pláž. To je zlé. A mimochodom slnko aj tak ráno ešte poriadne nehreje.

Ak neveríš v Boha, ak chceš byť ateistom, potom budeš veľmi opustený, lebo tvoji rodičia nemôžu ísť všade s tebou, napríklad kempovať, alebo Boh áno.  Je dobré vedieť, že on je stále nablízku keď sa bojíš v noci alebo keď nevieš plávať a veľké decká ťa hodia do riadne hlbokej vody.

Ale… nemal by si jednoducho vždy špekulovať nad tým, čo ešte Boh môže pre teba urobiť.

Rátam, že Boh ma tu dal a môže si ma vziať späť, kedykoľvek sa mu zapáči.

A… to je prečo verím v Boha.

Zdroj: Skutočný príbeh uverejnený s láskavým dovolením webu Inspire21.com

chlapec sa modli

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *