Kto je Boh?

Napísal Danny Dutton (8 rokov) z mesta Chula Vista, Kalifornia, ako domácu úlohu. Jeho úlohou bolo vysvetliť kto je Boh.

Jedná z veľkých prác, ktoré Boh má, je vyrábať ľudí. Vyrába ich, aby ich mohol vymeniť za tých starých, ktorí umierajú. Robí to tak, aby bol stále dostatok ľudí, ktorí by sa starali o ostatné veci tu na zemi.
Nevyrába ich priamo ako dospelých, ale ako deti. Myslím si, že je to kvôli tomu, že sú menšie a tak to dá menej práce. Navyše nemusí strácať svoj drahocenný čas tým, že ich musí učiť hovoriť a chodiť, proste ich prenechá matkám a oteckom.
Ďalšou jeho dôležitou prácou je počúvať modlitby. Stáva sa veľa škaredých vecí ľuďom, pretože majú radi kazateľov a iné podobné veci; a tak sa modlia pred spaním. Boh nemá čas, aby počúval rádio alebo sa pozeral na televíziu, nakoľko si musí vypočuť všetko. Niekedy sa mu z toho musí točiť hlava, teda pokiaľ práve nepomyslí na to, že by si dal pauzu.
Boh vidí všetko a počuje všetko a je všade, čo ho robí veľmi zaneprázdneným. Takže by ste nemali stácať Jeho čas tým, že budete prosíkať o niečo mamu alebo otca, pokiaľ už povedali, že to nemôžete mať.
Ateisti sú ľudia, ktorí neveria v Boha. Myslím si, že v našom meste nie sú žiadni takí. Teda aspoň nie žiadni, ktorí by prišli do nášho kostola.
Ježiš je Boží syn. Robieval všetku tú ťažkú prácu ako chodenie po vode a robenie zázrakov a vyučovanie ľudí, ktorí sa nechceli nič dozvedieť o Bohu. Nakoniec Jeho kázaní mali už dosť, a tak ho ukrižovali. Ale On bol dobrý a poslušný ako Jeho Otec, a tak povedal Otcovi, že oni nevedia, čo robia – tak aby im odpustil. A Boh povedal O. K.
Jeho Otec (Boh) si cení všetko, čo urobil a tiež Jeho ťažkú prácu na zemi. Povedal mu, že už viackrát nemusí do sveta, že môže zostať v nebi, a tak tam zostal. A teraz pomáha Otcovi tým, že počúva modlitby a robí veci, ktoré by inak mal robiť Boh sám. Takže je vlastne niečo ako Jeho sekretárka, ale na rozdiel od nej je oveľa dôležitejší.
Môžete sa modliť kedykoľvek a vždy si byť istí tým, že vám pomôžu, pretože si to zariadili tak, že vždy aspoň jeden z nich má službu.
Mali by sme každú nedeľu chodiť do kostola, pretože z toho má Boh radosť a pokiaľ je tu niekto, komu by sme mali urobiť radosť, tak je to Boh. Nevynechávajte kostol kvôli niečomu, o čom si myslíte, že bude zábavnejšie, napríklad ako chodenie na pláž. To je zlé. A navyše slnko chodí na pláž až na poludnie.
Pokiaľ neveríte v Boha, teda pokiaľ nieste práve ateista, tak budete veľmi osamelí, pretože vaši rodičia nemôžu ísť všade s vami ako napríklad do tábora, ale Boh môže. Je dobré vedieť, že je vám nablízku, keď sa napríklad bojíte potme alebo keď neviete plávať a starší chlapci vás hodia do hlbokej nádrže s vodou.
Ale nemali by sme stále myslieť len na to, čo pre nás Boh môže urobiť. Ja si predstavujem Boha ako niekoho, kto ma sem dal a zároveň si ma môže kedykoľvek vziať späť, keď bude chcieť.
A… to je to, prečo verím v Boha.

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *