Chlapec si postavil kostol na strome

Malý Phil si postavil kostolík na strome a už dva roky

hovorí, že sa chce stať farárom

 

Lauter, 20.8. 2015 (kath.net) 018 196 – „Máriin kostol“, tak nazýva 6-ročný chlapec Phil Bußler z nemeckého Lauteru (Sasko) svoj nezvyčajný domček na strome. „Pestro pomaľované okienko prepúšťa tlmené „kostolné svetlo, regály sú plné sviečok, krížov, sošiek Panny Márie a anjelov, sčasti vyrezané starým ockom.“ Píše o tom saský denník „Freie Presse“. Je tam v koži viazaná Biblia, ba dokonca aj spovednica a pre bezpečnosť hasičský prístroj.

Phil

Odborne podávachlapec svoje vedomosti o troch zvonoch na strope svojho „kostola na strome“:

„Ten veľký, Gloriosa, zvoní každý večer o 18. hod. Stredný zvoní na sviatky a najmenší iba, keď niekto zomrel.“ A keď Phil „s veľkým citom“ rozozvučí svoj malý elektronický organ, očividne ovanie aj prítomnú žurnalistku závan atmosféry kostola.

Phil Bußler už dva roky hovorí, že sa chce stať farárom.

„Sami si nedokážeme vysvetliť, odkiaľ to má,“ konštatujú jeho rodičia. „Pretože v rodine nikto nie je členom cirkvi.“ Začalo sa to všetko očividne Philovým záujmom o zvony, ktorý sa vzbudil, keď raz odprevádzal svojho otca z cintorína. „Môj syn vie už dosť veľa o kostole, o jeho zariadení a o cirkevnom roku,“ hovorí otec a dodáva: „Keby už vedel čítať, myslím, že by ovládal Bibliu naspamäť.“

No chlapec pôjde do školy až v r. 2016. Tradičné témy ako futbal, či autá jeho syna sotva nadchnú, želá si stále iba zvony, či ďalšie veci na svoj malý oltár. Chlapec sa tiež veľmi stará o to, aby cez každú dovolenku boli pevne na programe aj prehliadky chrámov. -zg-

3 thoughts on “Chlapec si postavil kostol na strome

 • 3. januára 2016 at 12:33
  Permalink

  Ten chlapec je najskôr dôkazom Božej lásky pre túto konkrétnu rodinu a jeho okolie. Takéto deti svetla sú aj na Slovensku a vďaka Ti, Pane, za ne.

  Reply
 • 27. augusta 2015 at 16:20
  Permalink

  noo je to tazke sa nieco naucit ked v rodine nikto nie je clenom cirkvi, reps aktivne veriaci…

  Reply
 • 26. augusta 2015 at 19:43
  Permalink

  Ešte aby sa naučil aj niečo o Pánu Bohu,keď chrámy už dobre pozná 🙂

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.