Veriaci, ktorí chodia pravidelne do kostola, žijú dlhšie

Podľa štúdie uskutočnenej na univerzite v Berkeley žijú ľudia, ktorí navštevujú bohoslužby pravidelne, jednoznačne dlhšie. Vedci z „Human Population Laboratory“ vykonali od roku 1965 dlhodobú štúdiu na 6 545 obyvatel’och Alamedy v USA. Podľa nej zvyšuje viera v Boha schopnost‘ vyrovnať sa so stresom. Upokojujúci účinok zas pomáha viest‘ vyrovnanejší a šťastnejší život – a tým aj dožiť sa vyššieho veku.

Vplýva to viac na ženy ako na mužov. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) trpí oproti tomu asi šest‘ miliónov Nemcov na depresie. V roku 2020 má byt‘ depresia v celosvetovom meradle najčastejšou chorobou po ochoreniach srdca a krvneho obehu.

stock-footage-view-from-behind-of-people-sitting-in-church-in-copenhagen-denmark

One thought on “Veriaci, ktorí chodia pravidelne do kostola, žijú dlhšie

  • 25. mája 2017 at 7:15
    Permalink

    80 km od Milána sa nachádza farnosť San Casiáno in San Damiáno Piačentíno (PC). V tamojšom obchodíku na náboženské predmety nám povedali, že rodiny, ktoré tam boli, tvrdia, že ich deti ne poznajú problémy adolescencie. Radi sa modlievajú svätý ruzenec, majú radi adoráciu. My sme tam videli niečo podobné: dvadsaťročných chlapcov, ako sa modlia svätý ruženec. Na Slovensku je to možno normálne. Tu je to veľmi zriedkavé. Videl som to iba v San Damiáne.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.