Poďme sa modliť s celoročným sprievodcom: 365 dní s dušami v očistci

Vždy, keď hovoríme o modlitbe, ocitáme sa na pôde, ktorá patrí Duchu Svätému. Modlitba je dýchanie duše. Modlitba je výkrik srdca smerom k Bohu. Modlitba je naladenie sa na Božie frekvencie. Modlitba je niekedy hľadanie, tápanie aj skutočný boj.

Modliť sa za seba a za svojich najbližších, to je nám akosi prirodzené. No modliť sa za duše v očistci? Za duše buď našich drahých zomrelých, alebo dokonca za tie duše, ktoré sme nikdy nepoznali? Tak to už je poriadna výzva!

Modlitba za duše v očistci je osobitým darom Ducha Svätého, je to Božia láska priamo vliata do sŕdc tých, ktorým nie je osud trpiacej Cirkvi v očistci ľahostajný. Ľudia, ktorí sa modlia za duše v očistci zvláštnym spôsobom zjavujú lásku Boha: Jeho láska je totiž nesebecká a pamätá na každého. Nikto v jeho očiach nie je zabudnutý, nikto nie je bokom, nikto nie je vyňatý z Jeho milosti a priazne.

Učme sa od toho najlepšieho Učiteľa, akého máme. Počúvajme Ducha Svätého a nechajme sa viesť jeho cestami. „Vietor veje, kam chce; počuješ jeho šum, ale nevieš, odkiaľ prichádza a kam ide. Tak je to s každým, kto sa narodil z Ducha“ (Jn 3,8).

Výbornou pomôckou na pravidelnú modlitbu za duše je kniha každodenných zamyslení: 365 dní s dušami v očistci. Je koncipovaná ako celoročná kniha, graficky pekne upravená: na jednej strane je dátum, citát z Písma, zamyslenie a modlitba. Texty vybrané na každý deň roka vyvolávajú súcit čitateľov, ktorí uvažujú o výrokoch svätých, pápežov, učiteľov Cirkvi a mystikov. Keď im my ako členovia Cirkvi, ktorá žije na zemi, ponúkame svoje malé obety, už v očistci zažívajú rôzne dotyky lásky, a to najmä vtedy, keď na ich úmysel obetujeme svätú omšu. Smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista sú pre nich pravým zdrojom a silou lásky, ktorú im obetujeme.

Knihu 365 dní s dušami v očistci – denné zamyslenia si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Publikácia je cirkevne schválená.

Ukážka z knihy:

  1. JÚNA

Spása duše

„Spasil nás nie pre spravodlivé skutky, ktoré sme my konali, ale zo svojho milosrdenstva kúpeľom znovuzrodenia a obnovy v Duchu Svätom.“ – Títovi 3,5

„Aké je sväté a šťastné rozjímať o tomto pohľade na očis­tec. Duša je spasená a je si istá večnou slávou. Nemôže hrešiť, je podriadená milosti, prijíma, objíma, bozkáva reťaze Božej lásky, ktoré jej sladké Božie milosrdenstvo podáva.“ – Abbé Cloquet, francúzsky autor kníh

Zamyslenie: Naša spása závisí od Pánovho „sladkého milosrdenstva“. Prejavte milosrdenstvo niekomu, kto sa k vám zle správal.

Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.

One thought on “Poďme sa modliť s celoročným sprievodcom: 365 dní s dušami v očistci

  • 29. októbra 2017 at 10:14
    Permalink

    Reklama na tuto publikaciu je nevyslovne otravna! Popup okno pri kazdom nacitani novej stranky? Uz len pre tieto praktiky si ju nekupim. Su 6u pekne clanky no toto ma velmi hneva.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *