Uzdravenia na príhovor sv. Jána Pavla II.

Na blahorečenie a svätorečenie Jána Pavla II. stačili dve dobre preskúmané a medicínsky nevysvetliteľné uzdravenia. Ale podobných, ohlásených udalostí už bolo započítaných do 250.

Áno, na príhovor Jána Pavla II. sa udialo viac zázrakov. Nielen dva potrebné pre jeho kanonizáciu v roku 2014. Vieme to vďaka kardinálovi Ruinimu, bývalému vikárovi pápeža v rímskej diecéze a propagátorovi jeho kanonizačného procesu. Niekoľko uzdravení sa udialo už počas života pápeža, ktoré urýchlili proces kanonizácie.

Prvým zázrakom uznaným v procese blahoslavenia Jána Pavla II., bolo uzdravenie Marie Simon-Pierre Normandovej – francúzskej ženy, ktorá trpela, podobne ako pápež, Parkinsonovou chorobou.

Choroba jej bola diagnostikovaná v roku 2001. Náhle sa uzdravila dva mesiace po smrti Jána Pavla II. po modlitbách a eucharistickej adorácii Kongregácie malých sestier katolíckeho materstva o jeho príhovor.

Druhým zázrakom bola kostarická žena, Floribeth Mora Diaz, ktorá bola nevysvetliteľne vyliečená z aneuryzmy mozgu. Stalo sa to niekoľko hodín po blahoslavení pápeža Jána Pavla II. Benediktom XVI. 1. mája 2011, ktoré prežila spolu so svojím manželom.

Lekári jej nedali žiadnu nádej, čakala doma na istú smrť. Prosila svojho milovaného pápeža, aby sa za ňu prihováral. Druhý deň ráno som počula hlas: „Vstaň, neboj sa.“

Hovorí, že videla, ako k nej Ján Pavol II. natiahol ruku na fotografii a povzbudil ju, aby vstala z postele.

Okrem dvoch opísaných prípadov uzdravenia v dokumentoch prezentovaných v procese kanonizácie, opisujeme mnohé ďalšie zázraky prostredníctvom pápežovho príhovoru. Najznámejšie sú uzdravenia Davida, 9-ročného Poliaka a Američanky Evy.

David pri hrobe Jána Pavla II.

David mal iba 9 rokov, keď v roku 2006 odišiel z nemocnice v Gdaňsku s diagnózou nádoru obličiek. Bol beznádejný prípad. Posledná šanca v podobe operácie sa nekonala, lekári rodičom povedali, že pre chlapca už nemôžu urobiť nič. Samotní rodičia sa neprestali modliť k Jánovi Pavlovi II.

Jedného dňa prišli s bláznivým nápadom vziať svojho syna k hrobu Jána Pavla II. do baziliky sv. Petra v Ríme. Prišli tam 29. augusta 2006. Všetci traja sa vrúcne modlili.

Náhle David, ktorý ležal na nosidlách, požiadal, aby ho nechali vstať. „Zdvihnite ma, chcem chodiť,“ povedal. Rodičia sa nemohli dostať z úžasu, keď videli, že syn skutočne stojí na nohách a vykračuje si stredom námestia. Nemožné!

David, hladný, požiadal o jedlo a ako všetky deti v jeho veku si veselo pri tom poskakoval. Na tento pohľad sa rodičia rozplakali. Ich modlitba bola vyslyšaná.

Vaša žena je nažive!

Eva je Američanka. V septembri 2007 bola hospitalizovaná s vážnymi dýchacími problémami. Diagnóza: pľúcna embólia. Lekári jej dali niekoľko hodín života. Pre Evu a jej manžela to bol zdrvujúci verdikt.

Ale Marian, jej manžel, bežal ku kaplnke a začal sa modliť k Jánovi Pavlovi II., ktorého zbožňoval. Neodvážil sa hneď požiadať o uzdravenie svojej ženy, ale začal tým, že požiadal o silu, aby vydržal utrpenie keď stratí toho, s kým strávil viac ako tridsať rokov života v láske a v šťastnom manželstve.

Keď sa vrátil do izby svojej ženy, videl, že línia, ktorá ukazuje srdcový tep na monitore, je rovná. Marian vybehol a začal plakať, nemal žiadnu silu pozerať sa na to, čo zdravotníci robili pri tele jeho zosnulej ženy. Náhle ho však lekár zastaví a kričí: „Vaša žena žije! Otvorila oči a povedala, „prosím, nechoď!“

Keď sa vrátil do miestnosti, Eva sedela na posteli s úsmevom. Nasledujúci deň boli lekári veľmi zmätení. Podrobili ju celej sérii výskumov, vyšetrení a nezistili žiadne stopy preťaženia a zástavy srdca. Nič nezistili! Akoby nikdy neprešla embóliou a srdiečko jej nevypovedalo službu. Niektorí lekári hovoria o „zvláštnej epizóde“, iní sa odvážia povedať slovo „zázrak“, ale všetci súhlasia: „Bol to prípad zmŕtvychvstania, ktorý prekračuje hranice medicíny.“

Uzdravenia počas života Jána Pavla II.

Aj keď v procese blahorečenia a kanonizácie možno brať do úvahy len tie uzdravenia, ktoré sa uskutočnili po smrti poľského pápeža, je potrebné hovoriť aj o iných udalostiach, ktoré boli pripisované Jánovi Pavlovi II. počas jeho života. Napríklad prípad Francesca, malého Taliana, len niekoľko mesiacov starého alebo José Herona z Mexika z roku 1990.

Francesco sa narodil s poruchou imunitného systému, ktorý ho stále vystavoval vážnym infekciám. Bol veľmi slabý a bol stále v nemocnici, lekári mu neboli schopní pomôcť.

V roku 2002 mala rodina Francesca príležitosť zúčastniť sa na súkromnej omši, ktorú slávil Ján Pavol II. Nikto nepovedal pápežovi o chorobe chlapca. Pápež sám pristúpil k dieťaťu, veľmi dlho a hlboko mu pozeral do očí s veľkou nežnosťou. Neskôr lekári vyhlásili, že dieťa je úplne zdravé.

Počas poslednej cesty do Mexika v máji 1990 sa pápež stretol s mladým José Heronom Beadlom, ktorý trpel akútnou leukémiou od 4 rokov. Ján Pavol II. ho pobozkal, požehnal a požiadal ho, aby vypustil holuba, ktorého držal v rukách. Toto stretnutie zmenilo osud dieťaťa. Dnes má José 25 rokov a je úplne zdravý.

Zdroj: Aleteia.pl, Obrázok: Tamtiež

16 thoughts on “Uzdravenia na príhovor sv. Jána Pavla II.

 • 16. novembra 2022 at 19:46
  Permalink

  Svätý otec Ján Pavol II. vrúcne ťa prosím o uzdravenie z tetánie, úzkosti, depresie. ďakujem.

  Reply
 • 30. októbra 2022 at 14:17
  Permalink

  svätý otec Ján Pavol druhý..velmi pekne ťa prosím za moje deti, chlapcov, aby sa obrátili k Bohu , boli na radosť Bohu aj mne..aj za moje velké priania, ťa prosím otče môj..dakujem ..zo srdca.

  Reply
 • 25. októbra 2022 at 4:51
  Permalink

  Svaty otec Jan Pavol II,oroduj za nas,prosim uzdrav moju mamku❤️,Emicku ❤️a Jurka❤️.Vdaka

  Reply
 • 22. októbra 2022 at 19:47
  Permalink

  Svätý Otec, ďakujem za veľký dar dieťatka, ktoré ku nám prišlo na Tvoj príhovor. Prosím, vypros od Maminky Božej v Nebi moje a manželovo uzdravenie duše i tela. Tebe Matka Božia nič neodmietne, verím. Ďakujem.

  Reply
 • 26. januára 2022 at 2:12
  Permalink

  Svätý otec Ján Pavol prosím ťa o uzdravenie ďakujem pekne.

  Reply
 • 26. októbra 2021 at 17:00
  Permalink

  Sv. Ján Pavol úpenlivo prosím za uzdravenie nášho ťažko chorého brata, manžela, otca a krstného otca Viliama.

  Reply
 • 23. októbra 2021 at 21:04
  Permalink

  Sv. Otec Ján Pavol 2. Ďakujem z celého srdca Vám a všetkým svätým, že držíte nado mnou a mojou rodinou ochrannú ruku. Vyprosujem pre celú rodinu požehnanie a taktiež zdravie a pevnosť vo viere. Skrze Krista nášho pána Amen….

  Reply
 • 23. októbra 2021 at 12:30
  Permalink

  Sv. Otec Ján Pavol II. Ďakujem za sestru, prosila som o zdravie pre ňu.. Ďakujem za brata. Stal sa birmovny otcom pre dcéru a kúpil si auto. O ktoré som prosila… Vďaka..
  Teraz prosím sv. Otec za seba s za rodinu. Ty vieš… Sv. Otec JPII. Co potrebujeme, ako nevládzeme, a potrebujeme silu. Ako manžel potrebuje prácu, aby v nej vydržal, má už vek, ale nie dôchodok… A ty vieš, ako je dcéra skúšana na zdraví… Potrebuje si nájsť dobrú školu aby ju zvládla, a prosím o jej budúcnosť, aby nezostala sama. Borime sa z nedostatkom financií… Sv. Otec ty vieš… Pomáhaj nám prosím… Vďaka…

  Reply
 • 23. októbra 2021 at 9:23
  Permalink

  Svätý otec Ján Pavol II., zmiluj sa nad nami. Prosím o uzdravenie môjho manžela Rada a prinavrátenie sluchu mojej dcérke Martuške.
  Z celého srdca verím a ďakujem.

  Reply
 • 22. októbra 2021 at 22:27
  Permalink

  Svätý Otec Ján Pavol II pokorne Ťa z celého srdca prosím uzdrav moju maminku, nech sa nám vráti domou Ďakujem

  Reply
 • 22. októbra 2021 at 18:11
  Permalink

  Svätý otec Ján Pavol druhý zmiluj sa nad nami ……….

  Reply
 • 3. júla 2021 at 16:36
  Permalink

  Sv.otec Ján Pavol II. prosím o orodovanie za moje uzdravenie zubného nádoru. Nech sa stane Božia vôľa.

  Reply
 • 27. februára 2021 at 14:58
  Permalink

  SVETI OTEC PROSÍM. VAS. O. UZDRAVENIE. MOJEJ. MANŽELKY. AMOJHO. SYNA. A ZA BÝVANIE.JE. TO. BOŽÍ. DAR.
  ĎAKUJEM .Z CELÉHO. SRDCA.

  Reply
 • 11. apríla 2020 at 6:18
  Permalink

  Jan Pavol //.Prosim ouzdravenie Mojho tela.a posilnima aj Moju Gizelku a Manzelku budnam n pomoci. Skrze jezisakrista Nasho Pana ktori sa local ducha sveteho Amen

  Reply
 • 29. marca 2019 at 10:44
  Permalink

  Ja som sa modlila k nemu a NIC! Takze asi tak… Je to moje osobne svedectvo.

  Reply
 • 26. marca 2019 at 20:35
  Permalink

  Svaty otec Jan Pavol druhy, zmiluj sa nad nami, oroduj za nas v nebi a vypros nam uzdravenie pre nasho Jurka.
  Pane Jezisu prijmi svateho otca Jana Pavla do spolocenstva svatych v nebi.

  Modlitba z roku 2007.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *