Keanu Reeves: Nemôžem byť súčasťou takého sveta

Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži svojim manželkám dovolia obliekať sa ako ženy ľahkých mravov a nechajú ich vystavovať všetko, čo má zostať skryté.
Kde neexistuje pojem cti a dôstojnosti a na slovo človeka sa nedá odvolať ani keď hovorí “sľubujem”.
Kde ženy odmietajú deti a muži nechcú rodinu.
Kde sa sopliaci za volantom tatkovho auta pokladajú za úspešných a ktokoľvek, kto má len trochu moc, sa vám pokúša dokázať, že ste úbožiak.
Kde ľudia pokrytecky vyhlasujú, že veria v Boha, držiac pritom v ruke pohárik a nemajúc ani najmenšie tušenie, čo je to viera.
Kde pojem žiarlivosť je pokladaný za niečo hanebného a skromnosť je nedostatkom.
Kde ľudia zabudli na lásku a jednoducho len hľadajú najlepší variant partnera.
Kde ľudí znepokojí každý škrabanec na ich aute, neľutujú na jeho odstránenie peniaze ani čas, a sami pritom vyzerajú tak úboho, že maskovať to dokáže skutočne len veľmi drahé auto.
Kde chlapci prepíjajú peniaze rodičov v nočných kluboch, rehocú sa pri primitívnych zvukoch a dievčatá ich za to milujú.
Kde muži a ženy už dávno nie sú k rozoznaniu a kde sa tomu všetkému dohromady hovorí sloboda voľby – ale tí, ktorí si vyberú inú cestu, sú onálepkovaní ako zaostalí despoti.
Ja som si svoju zvolil cestu – škoda len, že som nenašiel dosť pochopenia u ľudí, u ktorých som ho hľadal najviac zo všetkých…

Keanu Reeves

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/keanu-reeves-nemozem-sa-stat-sucastou-takeho-sveta/614888

 

8 thoughts on “Keanu Reeves: Nemôžem byť súčasťou takého sveta

 • 2. júna 2022 at 14:29
  Permalink

  Congratulations on possessing actually one among one of the vital subtle blogs Ive arrive across in some time! Its simply superb how much you’ll be able to take into account away from a thing mainly merely because of how visually beautiful it is. Youve place collectively an amazing weblog site area –great graphics, films, layout. This is actually a must-see website!

  Reply
 • 13. februára 2017 at 0:09
  Permalink

  Bol gay a buduista a predsa dostal rozum

  Reply
 • 18. mája 2016 at 22:42
  Permalink

  …a ja s Keanu veru súhlasím, dnes skutočne nevládne slušnosť, ale drzosť mylne pomenovaná zdravé sebavedomie… možno je to pre niekoho príťažlivé kochať sa v tom, ktorá herečka či iná tzv. celebritka ak nosí nohavičky, ak ich vôbec nosí, no to už presahuje všetky hranice morálky… nie som ani prudérna, ani hanblivka, ale myslím si, že upútať sa dá aj iným, nie len odhaľovaním tela… cool a inn je ten, kto má najdrahšie auto, najväčší dom, ale čo z toho, keď otvorí ústa a sála z nich hlúposť na entú? užívajme si, žime, ale všetko s mierou… Keanu nepovedal nič iné len holú pravdu, a trafené husi vždy zagágajú… nepíšem to však pret, aby som vyvolala búrku odpovedí – súhlasov i zatratenia, len som vyslovila svoj názor

  Reply
 • 16. mája 2016 at 13:41
  Permalink

  Treba si zvyknúť, že pravá demokracia nie je o tom, aby si každý robil co chce a kedy chce (napokon je to určite tak?). Hranice existujú a ak súdite jeho výrok a dokonca neverite, že je pravdivý, tak musíte zapracovať na svojom chápaní sveta. Pretože, ak sa nenamáhate, tak sa previňujete. Želám vela úspechov a pokory, pretože tá bráni v chápaní „radikálnych“ názorov.

  Reply
 • 27. mája 2015 at 3:14
  Permalink

  myslim, ze by melo byt dobrovolne co si zena ci muz oblece, ovsem mela by byt urcita moralka a neni opravdu treba ukazovat intimni mista kazdemu, nicmene je doba kultu tela, a svym zpusobem zena, jenz pracuje manualne, nebo slusne, je odmenena velmi malo nebo temer vubec, zena co ma deti casto dnes zivori, protoze je zcela bezne, ze muz nema odpovednost, muze si odejit od rodiny kdy chce kam chce, nechat ji napospas, vymahejte alimenty atd. Destrukce spolecnosti pokracuje jiz dlouho. Lez se stava pravdou, kdo lze a rika nemysly je bran vazne, jste li obeti, udelaji z vas opak, aby prikryli svoje ciny. Zeny co jsou ochotny schopny ukazovat vsechno, prodat sve telo ci fotky vsem k nahlednuti, ano, ty a ty nejzvrhlejsi jsou odmenovany kralovsky. Nase civilizace casto pripomina jiz onu Sodomu a Gomoru. Muzi co navazali na zidovstvi a krestanstvi a vytvorili islam , mnozi se stali primitivnimi fanatiky co pod zaminkou svate valky vrazdi masy nevinnych. Velke mocnosti jim prodavaji zbrane a jejich valka a smrt mas se hodi do programu. Na svete je tolik jiz spatnosti, ze cas hospodinuv se naklani a prichazi doba trestu, aby po nem prislo a mohlo opet vysvitnout svetlo. Zahynou mnozi, ano , zivi budou zavidet mrtvym. Prichazi soumrak. Lide porusili prilis mnoho a tak nastane peklo na zemi, ktere tu uz je. Clovek je stale zviretem namisto lidskosti, nezna slitovani. Dobre je a pozitivni, ze dalsi lidska podoba a rasa bude ocistena, prijde spravedlivejsi cas, pro ty co preziji, pro ty co daji vzniku nove generaci a cistejsi vire ……

  Reply
 • 24. mája 2015 at 21:18
  Permalink

  „Kde pojem žiarlivosť je pokladaný za niečo hanebného“ – nehovorí snáď apoštol Pavol vo Svätom Písme prostredníctvom svojich listov, že chcená, dobrovoľná a vedomá žiarlivosť je „skutkom tela“ a “ o tých vám hovorím, že neuzrú Božie kráľovstvo“. Iné je akási prirodzená, nie tak ani chcená žiarlivosť, vyplývajúca z ľudskej slabosti…

  Reply
 • 13. mája 2015 at 23:58
  Permalink

  Za to ja nechcem byt sucastou sveta, kde muzi prikazuju svojim zenam co si obliekat.Hanba tomu, kto si vymysla a klame, ze Keanu nieco taketo tvrdi.

  Reply
 • 13. mája 2015 at 23:45
  Permalink

  To je niečo odporné. Prečo by mali muži zakazovať svojim ženám čokoľvek nosiť? Nie sú snáď rovnoprávne? To sme snáď v Jemene či kde? Chce sa mi zvracať. A kto s týmto súhlasí, tak je duševný chudák.
  Naviac Keanu Reeves je agnostik a liberál, takéto niečo by nikdy nepovedal. Hľadal som pôvodný výrok, ale zdá sa, že neexistuje.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *