Deti vedia

Deti vedia!
Taliansky kňaz, farár a exorcista mi povedal, že raz ho jedna pani požiadala, aby požehnal dieťa, ktoré nosí pod srdcom. Z tejto prosby mal veľkú radosť, pretože hoci je takéto požehnanie zdrojom veľkých milostí, máloktorá matka oň žiada. Kňaz pri vyslovení požehnania položil ruku na bruško ženy a dieťa vzápätí začalo energicky skákať a biť do tej ruky, akoby na ňu chcelo dočiahnuť, aby hltavo „nasalo“ všetko požehnanie, ktoré dostávalo.

Učiteľský úrad Cirkvi uvádza, že dieťa dostáva dušu od Stvoriteľa od počatia. Je to skutočne nové stvorenie, také krásne, že vzbudzuje obdiv anjelov! Aj keď je telo dieťaťa maličké, duša je už plne sformovaná a prítomná! Táto duša, ktorá práve opustila ruky Stvoriteľa, je mimoriadne citlivá na božské veci a je obdarená hlbokým „vedomím lásky“. Je zrejmé, že dieťa ešte nemá rozum na to, aby chápalo tak, ako bude chápať neskôr, ale je vybavené „duchovnými anténami“, ktoré mu umožňujú akútne vnímať niektoré skutočnosti, ako napríklad typ privítania, ktorý mu matka pripraví. Teší sa, že porodí dieťa, alebo je z tohto tehotenstva nešťastná? V závislosti od prípadu budú dôsledky pre dieťa veľmi odlišné!

V prípade spomenutom na začiatku sa domnievam, že dieťa vďaka svojmu hlbokému uvedomeniu si lásky vnímalo priblíženie milosti, ktorú ponúka kňazské požehnanie, až to matku šokovalo. Kňaz sa mi zdôveril, že túto skúsenosť zažil už niekoľkokrát.

Zdroj: sestra Emmanuela, Medžugorie

Zdieľať