Zmätok pre ‚Amoris laetitia’ – ‚bezpríkladný a ‚apokalyptický’

Rím, 12.5.2017 (kath.net/LSN/jg) 020 565 – Zmätok okolo encykliky „Amoris laetitia“ je „bezpríkladný a apokalyptický“. Týmito drastickými slovami opisuje Claudio Pierantoni, profesor patristiky a stredovekej filozofie na Univerzite v Chile súčasnú situáciu v Cirkvi.

„Nikdy predtým neobsahoval pápežský dokument nejasnosti v náuke Cirkvi! Pápež František síce nepodal jednoznačne heretické výpovede, jeho slová a konanie však „idú týmto smerom“, ako kritizuje Pierantoni v interview s Edwardom Pentinom zNational Catholic Register.

Posolstvo „Amoris laetitia“ je implicitné, ako povedal profesor ďalej, ale veľmi jasné a odporuje dôležitým článkom viery!

Dokument sprostredkuje jeho výpovede jasne, ale nepriamo! Nie je možné interpretovať ho v súlade s tradičnou náukou Cirkvi,“ hovorí Prof. Pierantoni. „Preto je nespravodlivé, ak sa vyčíta nesprávny výklad pápežského dokumentu tým biskupom, ktorí by vo svojich smerniciach znovu zosobášeným rozvedeným za istých predpokladov povolili sväté prijímanie. Títo biskupi pochopili pravý zmysel dokumentu!Skutočnosť, že pápež sám tieto smernice schválil, potvrdzuje moje chápanie veci,“ hovorí Prof. Pierantoni.

Odvolával sa tak na pápežovo schválenie smerníc, ktoré uverejnili biskupi Argentíny.

„Korektúra pápežského dokumentu je pravdepodobná,“ pokračoval profesor. „Kresťania nemajú iba povinnosť hovoriť pravdu, ale aj poukazovať na chyby. Inak by svoje poslanie plnili iba na polovicu! Možná korektúra by mohla prísť od nástupcu Františka alebo od kardinálov,“ ako očakáva Prof. Pierantoni.

4 thoughts on “Zmätok pre ‚Amoris laetitia’ – ‚bezpríkladný a ‚apokalyptický’

 • 25. mája 2017 at 14:40
  Permalink

  Odpoveď pre brat a ja. Normálny človek sa podpíše. Iba diabol a jeho služobníci sa schovávajú. Ja som tú exhortáciu čítal. Je to krásny dokument pre nás čo žijeme v manželstve. Vďaka Bohu moje manželstvo je sviatostné. Mám pľuť na tých čo to sťatie nemali? Pápež v tej poznámke dokumentu radí kňazom. Asi to tam uviedol, aby sa nebáli ísť za svojim farárom a spýtať sa. Mne raz ľudia povedali: „Do tej baziliky nechoď sú tam veľmi zlí- prísni spovedníci.“ Kresťan, ktorý sa chce dostať do Neba bez druhých riskuje, že bude veľmi dlho v očistci. Alebo sa chceme pokojne prizerať z Neba na tých čo sa pražia v pekle? Jeden exorcista sa počas nedeľnej sv. Omše zveril, bol som pritom, že Ježiš ho napomenul: Do pekla sa nikto neposiela!

  Reply
 • 18. mája 2017 at 19:53
  Permalink

  Zlodej kričí na zlodeja, chytte ho? Neni si ty služobník ktorý má príjsť?

  Reply
 • 16. mája 2017 at 5:31
  Permalink

  Francesco je falosny prorok
  Rozbije cirkev
  Odstrani eucharistiu
  Pripravi cestu pre prichod antikrista.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.