Jedna nula

Kardinál Alexander Farnese (neskorší pápež Pavol III.) bol veľmi štedrý. Raz ho istá chudobná matka poprosila o päť strieborniakov, ktoré vo svojej veľkej núdzi nevyhnutne potrebovala. Kardinál poslal svojho sekretára, ktorý jej priniesol 50 strieborniakov.

„To je omyl,“ povedala chudobná žena. No sekretár ukázal lístok, na ktorý kardinál naozaj napísal 50. Dobrá žena sa s tým lístkom vybrala za kardinálom. „Eminencia,“ povedala, „pomýlili ste sa o jednu nulu!“

„Naozaj, máte pravdu!“ odpovedal kardinál. Vzal pero a s úsmevom pripísal ešte jednu nulu. Žena s dojatím čítala: 500 strieborniakov.

Odvaha môže mať rôzne formy. Jednou z nich je aj veľkodušnosť – odvaha použiť na veľký cieľ veľkorysé prostriedky, odvaha rozdávať.

Druhým ľuďom môžeš darovať niečo zo svojho majetku, niečo zo svojich vedomostí, ale najväčšiu odvahu dokážeš, ak s láskou daruješ sám seba…

Pavol III

 

 

One thought on “Jedna nula

  • 13. novembra 2016 at 12:57
    Permalink

    Nádherné, úžasné, byťvelkodušný, veľkorysý, to by sme mali pestovať. Mať odvahu byť tu pre druhých, pomáhať tam, kde našu pomoc potrebujú.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *