Svoju novorodenú dcéru zverili Lurdskej Panne Márii. „Zachránila ju sila modlitby“

„Dievčatku sme pokropili hlavu a zverili Márii jej uzdravenie skôr, ako sme zistili, aká závažná bola choroba.“

Mal to byť najkrajší deň ich života. 25. augusta 2020 Ana Paula Morales Martínez, katolícka novinárka z Mexika, priviedla na svet dievčatko a spolu so svojím manželom Javierom sa rozhodli dať jej meno Lourdes. Radosť však rýchlo ustúpila strachu. Len čo sa dieťa narodí – cisárskym rezom -, lekári sa začnú pýtať matky, či bola počas tehotenstva v kontakte s kiahňami alebo osýpkami.

„Moje dieťa malo hnisavé hrčky po celom tele.“ „Spočiatku nikto nevedel, čo to je,“ spomína jej manžel Javier. „Myslel som si, že ide o menšie vírusové ochorenie, ale dermatológ povedal, že je lepšie urobiť biopsiu, aby sme zistili, čo to presne je.“

Ana Paula si pri čakaní na diagnózu spomenula, že stále majú trochu lurdskej vody, ktorá bola prinesená z cesty po Európe v roku 2014 a ktorú dala Javierovi ešte predtým, ako sa vôbec rozhodli zasnúbiť. „Vzali sme sa pred tromi rokmi a Javier mal stále trochu tejto vody.“ Takže keď som videla, že je naše dieťa choré, požiadala som Javiera, aby priniesol túto zvyšnú vodu do nemocnice. Javier dodáva:

Pokropili sme nášmu malému dievčatku hlavu a zverili sme Panne Márii jej uzdravenie skôr, ako sme vedeli, aká závažná je tá choroba.

1 z 3 miliónov

V pondelok 31. augusta neonatológ a dermatológ informovali rodičov o výsledkoch: dievčatko sa narodilo s histiocytózou z Langerhansových buniek. „Keď sme dostali túto diagnózu, skutočne som nechápal, o čo ide, až kým som nezistil, že ide o veľmi zriedkavý typ rakoviny,“ hovorí Javier. „Keď nám to začali vysvetľovať, rozplakala som sa,“ spomína Ana. – Ale títo dvaja lekári boli veľmi milí, hovorili nám o viere. Povedali nám, že je potrebných viac testov a odporučili detského onkológa.“

V dôsledku ďalších konzultácií lekár odporúčal dieťaťu chemoterapiu. Ale „ďalší dvaja lekári, neonatológ a dermatológ, nám povedali, že máme do činenia s veľmi zriedkavým ochorením, ktoré postihuje 1 z 3 miliónov ľudí, a že deti sa liečia samy.“

„Ježišu, dôverujem ti“

Ana Paula okamžite píše svojim veriacim priateľom, „žiada o modlitbu a o zverenie našej dcéry Panne Márii z Lúrd“. Ďalej žiada priateľov, ktorí patria do modlitebných skupín, aby si spomenuli na dievčatko v modlitbách.

„Hovorila som aj so svojimi kolegami, biskupmi a kňazmi,“ zdôrazňuje mladá matka. Tak vznikol úžasný reťazec modlitieb. „Sotva som sa dokázala modliť.“ Rovnako Javier.“ Jedna z jej blízkych priateliek jej odporúčala veľmi jednoduchú modlitbu: „Ježišu, dôverujem ti.“ Keď sa Ana Paula v noci prebudí s plačom, opakuje túto vetu. „Najväčší strach som mal z toho, že pošlú moje dievčatko na chemoterapiu,“ hovorí Javier.

A potom sa stane to, čo sa zdalo nemožné. O niekoľko dní neskôr onkológ volá rodičom, aby im povedal, že ich dcéra nemá žiadne známky choroby. Prvá vec, ktorú sa Ana Paula pýta, je, či sa lekári pri prvej diagnóze nepomýlili. „Povedal mi, že je to nemožné, pretože dve nezávislé vzorky z biopsie vykazovali to isté,“ vysvetľuje matka. Potom som poďakovala Bohu a Panne Márii. Tento zázrak pripisujem Lurdskej Panne Márii, pretože odo dňa, keď sme nášmu dievčaťu pokropili hlavu vodou z jaskyne, sme ju zverili Panne Márii.“

Lourdes

„Bola to sila modlitby, ktorá zachránila našu dcéru,“ argumentuje matka. – Toto hovorí evanjelium: kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja v ich strede (Mt 18,20) a ďalej proste a dostanete (Mt 7,7).

3. októbra Javier a Ana pokrstili svoje dievčatko menom Lourdes.

Pretože sa termín „zázrak“ ľahko používa v bežnom jazyku, redaktorka sa stretla s jednou z lekárok, ktorá lieči trpiacich na chorobu malej Lourdes – mexickou dermatologičkou Adrianou Valenciou Olverou, ktorá pracuje v detskej nemocnici Federica Gómeza.

„Tieto príznaky nie sú u novorodencov bežné.“ Niektorí autori publikácie spomínajú na celom svete iba 40 prípadov, keď sa dieťa narodilo s histiocytózou z Langerhansových buniek, “hovorí dermatologička. „A toto je choroba, ktorú sme diagnostikovali Lourdes.“

A hoci sa dieťa v súčasnosti zdá byť zdravé, varuje: „Lourdes je malé dievčatko, ktoré je potrebné pozorne sledovať, aby sa zabezpečilo, že sa choroba znovu nerozvinie.“

„Je tu niekto, kto udáva smer“

Na otázku, čo si myslí o tomto uzdravení ako lekárka, ale aj ako veriaca, odpovedá Adriana Valencia Olvera po chvíli zamyslenia. „Ako lekár môžem povedať, že sú hlásené aj ďalšie samolimitujúce prípady, to znamená, že nejde o jediný hlásený prípad, keď rany zmiznú bez liečby.“ Takže teoreticky môže existovať vedecké vysvetlenie. Z medicíny a ľudských skúseností som sa však naučila, že existuje niekto, kto pripravuje cestu každému človeku.“

Podelila sa aj o ďalšie svoje skúsenosti a hovorí: „Keď som sa stala lekárkou, veľmi ma dojímala skutočnosť, že sme mali prípady, kedy večer deti, ktoré sme nechali v domnení, že sa ich stav výrazne zlepšuje, no, ktoré boli na druhý deň preč. Na druhej strane, niektorí z tých najmenších, o ktorých sme si boli istí, že nemôžu za žiadnych okolností prežiť, sa postupne uzdravili. Naozaj verím, že život nezávisí od ľudí. Máme vedomosti a lekárske vybavenie, ktoré pomáha liečiť ľudí, ale myslím si, že nad nami je aj tak niekto, kto udáva smer.“

Zdroj: Aleteia, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *