Obrátený katolík

Otázka:
Pochválený buď Ježiš Kristus!
Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na môj problém. Už niekoľkokrát som sa stretla so zdieľaním obsahu stránky http://obratenykatolik.sk/. V názve stránky sa síce nachádza slovo katolík, no obsah stránky nezodpovedá učeniu katolíckej Cirkvi. Sú v ňom odkazy a učenia, ktoré vyvracajú napr. úctu k Matke Božej alebo svätým (http://obratenykatolik.sk/?page_id=38) alebo znevažuje obetu svätej omše (http://obratenykatolik.sk/?page_id=34). Chcela by som sa preto opýtať, ako reagovať na to, keď budem vidieť zdieľané odkazy na túto stránku, napr. na sociálnych sieťach. Mohli by ste, prosím, napísať, aký by mal mať kresťan k takémuto obsahu postoj?

Tiež som našla podobnú stránku pravykatolik.sk, kde som narazila napríklad na takýto článok: http://pravykatolik.sk/index.php/nova-omsa/280-ako-vznikala-nova-omsa-ii-eucharisticka-modlitba-bola-vytvorena-pocas-jedneho-vecera-v-krcme.html
Myslím, že veľa ľudí, hlavne tých, ktorí hľadajú, takéto články a stránky vedia zmiasť alebo odradiť od pravej viery v Boha. Veľmi ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
S pozdravom
Martina S.

 

Odpoveď:
Milá Martina. Podobných stránok je na internete veľmi veľa. Ak niekoho životné názory a viera stoja na internetových stránkach, tak nech na nich aj padne. Hlavne stránku obratnykatolik.sk by sme nemali vôbec zdieľať, pretože je zavádzajúca a neúctivá k našej Cirkvi a mnohým darom, ktoré nám dáva. Druhá stránka pravykatolik.sk zasa uznáva jedine tridentskú liturgiu, a preto tú dnešnú potrebuje podkopať. Aj tej sa treba vyhnúť. Tieto stránky sú zároveň anonymy, pretože autori sa hanbia priznať svoju identitu. Majú sektársky nádych, lebo glorifikujú seba a ostatných zhadzujú a nemajú v úcte. Neviem, čo dodať. Pre tých, ktorých to pohoršuje, odporúčam menej sliediť na internete a viac čítať Božie slovo, Katechizmus, učenie Cirkvi a viac sa modliť.

11 thoughts on “Obrátený katolík

 • 11. januára 2017 at 21:56
  Permalink

  Nepadol do omylu ja som ties obrateny katolik a momentalne uz Len krestan a drzim sa Biblie a praveho Jezisa Krista lebo cez nikoho ineho nemozem dosiahnut vecny zivot a ja uz nebudem viac uctievat modli ako som bola klamana treba citat Bibliu a vediet ze modlarstvo je zakazane a ak povie katolik ze nemodlarci tak je klamar inac by nemal doma modli a ties by vedel ze byt na ucasti kde pri modlach sa vedie omsa a ze Jezis Kristus neni v eucharistii lebo on je zivi uz vstal zmrtvych a nie 1000x denne je znovu a znovu obetovany ! Jeho obed nebola dostatocna ze ho znovu a znovu obetujete ? … Tie sochy su zive ? Kde v Bibli je ze svoju slavu Boh dal niekomu alebo neakej ritine co mate v kostoloch same obrazi sochy katolicizmus je modlarstvo a ties uctievate kadekych svetych ked Biblia pise ze jedine Bohu sa mate klaniat a uznavat … Maria bola iba matka Jezisa Krista a milostou obdarena nie milosti plna to je len Boh … rKC je prekrutene ucenie Jezisa Krista … Hlavou Cirkvi je Papez u vas a jedina prava cirkev je Jezisova nie Katolicka … Spovedat sa mas panu Bohu a nie knazovy ci ste 100% isty ze zomriete v spovednici ? … Ocistec je vymysel to uz Jezis Kristus vela krat mi povedal aj konecne vytiahol z falosne cirkvi … Vy si neviete priznat chybu lebo jednoduchsie je uverit bludu ako pravde … Jedine Jezis Kristus nas moze spasit lebo v pribehoch o Jezisovi je napisane „tvoja viera ta zachranila“ … Nie RKC ktora vznika rukov cloveka a uctievate kazdeho svateho len nie praveho Jezisa Krista ! Robite modlarstvo a ak neviete ze modlarstvo je hriech a co vy robite ze prekrucate Bibliu … Preco necitate Bibliu hladajte ziveho Boha a pravdu …. Lebo ritiny a obrazi su nastrojmi diabla ! …

  Reply
  • 11. apríla 2017 at 12:10
   Permalink

   Vy ste vôbec nepoznal učenie Cirkvi, veď tu píšete výmysly. Pri sv.omši nie je Kristus znovu obetovaný ale sv.omša je sprítomnenie tej jednej-jedinej obety na Kalvarii presne podľa Ježišovho príkazu :TOTO ROBTE NA MOJU PAMIATKU!
   A veríme, že Jeho slová sú pravdivé :
   TOTO JE MOJE TELO, TOTO JE MOJA KRV!
   A keby ste poznal katechizmus, tak viete,že kresťan-katolik sa nesmie klaňať ani socham ani obrazom Ježiša a svätých ale má ich v úcte, lebo mu ich pripomínajú a úcta k Svätým a Panne Márii nie je Bohopocta!
   Omielate tu Kalvínove bludy ale viera Cirkvi je tu 2000 rokov a už od počiatku kresťanstva je dochovaná rovnaká sv.omša i úcta k Svätým.

   Reply
   • 15. marca 2018 at 11:31
    Permalink

    Obrátený katolík ide v protismere. Je to nebezpečný pruh. Nebezpečné je aj spoliehanie sa na Božiu lásku a Kristovu obetu, lebo jediný hriech proti Duchu svätému ťa uvrhne do najhlbšieho pekla. Čelný náraz môže byť prospešný, lebo nastáva následné obrátenie. Šťastnú cestu!

    Reply
  • 1. septembra 2017 at 12:00
   Permalink

   Milá Martina S.
   Som tiež obrátený katolík a ďakujem za pravdivé slová pani Anne. Ten pán/y sa ohradzuje na Tridenský koncil, čo je základ RKC. Keď by ste študovali jeho priebeh a závery i ostatných koncilov tak by ste sa dozvedeli more bludov na ktorých je postavená RKC oproti biblii. Alebo históriu RKC od Tridenského koncilu po II.Vatikánskeho koncilu tak by ste žasli čo to je za spoločenstvo. RKC je postavená na politike, tradícii a biblia /slovo Božie/ je pre nich akoby klišé. Veril som im 65 rokov, pokiaľ som nezačal študovať na univerzite tretieho veku teológiu, potom judaizmus. Ten pán čo vám dalo odpoveď by sa mal nad sebou zamyslieť a dať si odpoveď kto je antikrist. To nie je človek ale inštitúcia ktorá hlása herézu. Veľa je o tom napísané Písme Svätom i listoch apoštola Pavla. Ten pán je pochopiteľne zaslepený a nevidí si ďalej od nosa. Pani Anna vám poukázala na modlárstvo RKC. Prečítajte si v knihe Exodus kap.20. Tam sa presne hovorí o dekalógu /desatoro Božích prikázaniach/ a porovnajte si ako to RKC zredukovala. Veľa by som mohol o týchto a podobných veciach písať. Nie je pravdou, že by bola stránka http://www.obrátenýkatolík.sk anonymná. Tu sa aspoň dozvie človek ako RKC praktizuje teológické nezmysly. Treba veriť v Ježišovú cirkev a nie RKC.

   Reply
 • 1. januára 2017 at 13:10
  Permalink

  Ja planujem vytvorit stranku obrateny protestant kde vyvratim tvrdenia dotycneho pana bibliou cirkevnou historiu cirkevnymi otcami a logickym rozumom. Som konvertita z protestantizmu teraz este len katechumen a citam teologicku literaturu, to co on tvrdi je uplne zavadzajuce a pochybujem ci vobec studoval teologiu ako o sebe pise. Inak kedysi som cital silnu protikatolicku literaturu este ako protestant dnes sa smejem tym ich argumentom.

  Reply
 • 20. októbra 2016 at 18:48
  Permalink

  Stránku pravykatolik.sk poznám, čítal som tam zopár článkov, spočiatku som si myslel, že sú tam dobré články a informácie ale potom ako som to povedal nášmu Pánu Farárovi ten povedal, že to nie je vhodná stránka, keďže je zameraná len na Tridentskú liturgiu tak som tam prestal chodiť a čítať. Spytám sa ho aj na tú druhú (obratenykatolik.sk) – čo mi na ňu povie.

  Reply
 • 14. októbra 2016 at 21:02
  Permalink

  Ďakujem za odpoveď 🙂

  Reply
  • 16. októbra 2016 at 11:26
   Permalink

   Dobrý deň pani Martina,
   Na internete je dosť málo slovenských a českých anti-KC videí a stránok.Ale najviac je po anglicky.
   Sám som týmito stránkami prechádzal a môžem povedať že vedia človeka pomiasť a natlačiť do hlavy nezmyselné argmenti proti prvkom z KC.Sám mám teraz problémy s prijatím náuky KC(Panna Mária,svätí,očistec,atď.A to len kôliba tomu že som hľadaj na nesprávnej strane(na strane anti-katolíckej propagandy.A to som výlučne hľadal materál proti KC.
   Čo musím priznať-vysmieval som sa a robil si srandu z katolíkov a katolíckej cirkvi.

   Momentálne sa pripravujem na 1sv. Príjmanie.

   Ch,17

   Reply
  • 18. marca 2017 at 13:26
   Permalink

   Milá Martina
   Chcem sa s vami podeliť o odpoveď na Vašu otázku o veci myšlienky Obrátený katolík.
   Ja žasnem ako Vám niekto dá takú zavádzajúcu odpoveď na vašu otázku. Študoval som na TF UK teológiu, dejiny katolíckej cirkvy z historických prameňov. Študoval som Judaizmus a môžem jednoznačne potvrdiť, že Rimskokatolícka cirkev je postavená od čias Konštantína Veľkého /piate storočie/ Na politike, tradícii a biblia tvorí len pre nich akési klišé. Veď pozrite si dejiny KC z iných historických prameňov nie od RKC a budete žasnúť čo sa udialo od piateho storočia po 2. Vatikánsky koncil vo vrcholovom klére katolíckej cirkvy. Pozrite si knihu Exudus 20, tam sa dočítate, ako RKC upravila dekalóg. Zrušila 2. Božie prikázanie. A tam sa práve hovorí o modlárstve. Nie je pravdou, že Obrátený katolík je zavádzajúce učenie o kresťanstve. Tvrdo rešpektuje slová Pána Ježiša v bibliji. Veď to vedie absolvent teologickej fakulty neskoršie mních redemptorista z Oravy a poznáme jeho meno. Ten pisateľ odpovede pre vás, je zaslepený tzv., kresťan, ktorý nepozná, alebo nechce poznať bibliju. Slepou poslušnosťou pritakáva rimskokatolíckemu učeniu, ktoré je založené na more klamstiev, čo nemá nič s učením Pána Ježiša. Odvolali arcibiskupa Bezáka. Odhalil finančné machinácie svojho predchodcu./Ja som kritizoval písomne biskupa Zolenského./ Kde sú potom slová Pána Ježiša. Milujte sa navzájom ako som ja miloval vás. Podľa toho poznajú, že ste moji učeníci. Veď si len pozrite /Mt 23 8,12 / všetci čo sú reverende sa nazývajú otcami, majú veľa učiteľov cirkvi. Predsa Pán Ježiš to kritizuje. A klérus to nerešpektuje. Veľa by som mohol argumentovať tomu pisateľovi vašej odpovede. Ja som tiež obrátený katolík a myslím si že RKC a celý klérus sú podľa biblije modlári. Biblija je postavená na inom čomu treba veriť.

   Reply
   • 14. mája 2017 at 11:25
    Permalink

    Pani Anna
    Plne sa stotožňujem s vaším vyjadrením a potvrdzujem pani Martine, že vaše vyjadrenie je pravdivé. Ja som tiež obrátený katolík. Od čias ako si pápež nechal odsúhlasiť neomylnosť, všetok klérus zaslepeno verí všetkému čo magistérium vyhlási za dogmu. Oni akoby sa neriadili vlastným rozumom ale slepou poslušnosťou pritakávajú tomu čo sa im podá. Treba si pozrieť a naštudovať históriu kresťanstva a budete žasnúť čo sa v pápežstve udialo, čo nemá nič s bibliou. Treba veriť biblii nie učeniu RKC. To platí aj pre konvertitu pána Tomáša Daniela a Qintu. Keby pán ,,phil“ poznal bibliu, tak by takéto hlúposti v jeho vyjadrení neboli uvedené. Katolíci majú obetovanie a Evanjelíci majú sprítomňovanie a spomienku na Večeru Pánovu. Cirkev katolická nieje tu 2000 rokov ale Ježišová cirkev postavená na Biblii čo je veľký rozdiel. V Exodus 20, je jasne napísané v dekalógu čo RKC zrušila: Neurobíš si modlu z toho čo je na nebi, na zemi, pod vodou atď., a nebudeš sa jej klaňať…..Treba si naštudovať bibliu a jej rozumieť.

    Reply
   • 23. augusta 2018 at 10:06
    Permalink

    Pán Rasťo.
    Reagujem na vaše kázne proti Adventistom. Tieto vaše kázne sú heretické-ohováračské a mali by ste si uvedomiť, že páchate hriech ohovárania verejne. Nebudem citovať ustanovenia z biblie – mohol by som, ale dopúšťate sa verejného hriechu. Ak tomu rozumiete. Naviac, vaše výroky smerujú k trestnému činu ohovárania a hanobenia presvedčenia verejne, podľa tresného zákona , lebo urážate desaťtisíce členov Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Neurážate systém ale osoby. Pán Rasťo, vy vôbec nepoznáte religiozitu CASD. Pletiete si pojmy asi z modlitbového hnutia Svedkov Jehovových. Takto sa nechová ani RKC, EVCAV, či Svedkovia Jehovoví ako vy. V Biblii sa na jednom mieste píše: Ak máš niečo proti svojmu bratovi tak mu to povedz najprv osobne atd.., to vlastne robím. Spamätajte sa, lebo asi vašim Bohom je Satan poľa Zjavenia apoštola Jána, čo asi poznáte. Zvažujem podať trestné oznámenie na vás za verejné ohováranie a hanobenie z presvedčenia. Preto žiadam verejné ospravedlnenie. Potom bude možno odpustenie.
    Pán Rasťo. Tri krát som sa zúčastnil na liturgii u ECAV. Tam je veľa prvkov z RKC. Tri krát som sa zúčastnil na pobožnosti v Sále kráľovstva u Svedkov Jehovových. Tam vysvetľujú heretický veľa ustanovení z Biblie. No myslím si, že CASD sa riadi ustanoveniami Biblie a vysvetľujú si ju správne a erudovane. Poznamenávan i to, že Elllen Weithová nebola prorokyňa, len mala dar Ducha Svätého, vedela správne vysvetľovať myšlienky a ustanovenia Biblie pre Boží ľud v danej dobe. V 19 storočí napísala 600 titulov z ktorých 160 , sú prekladané do iných jazykov. Obhajujete slávenie nedele. Veď vy predsa ako skrachovaný mních asi viete, že kedy, kto vyhlásil, a za akých okolností bola potom ustanovená nedeľa za deň Pána. Zverejnite v ktorom kláštore ste pôsobili, aby som si mohol overiť tam vaše renomé. V mojom hodnotovom rebríčku ste klesli na poslednú priečku. Môžem zodpovedne povedať, že veľa členov CASD, svojim IQ vysoko prevyšujú vašu vedomostnú úroveň, takže vy im nesiaháte ani po päty. Čo sa týka matematiky, nemáte žiadne biblické vedomosti o tom čo znamena 70 týždňov /Dan. 9/ 25,27,28/ čas, časy, pol časov, 7 týždňov a 62 týždňov. Pan Rasťo. Vyzývam Vás, robte pokánie a spamätajte sa.
    K vašej kázni z 12.8.2018 falošné učenie adventizmu.
    No pán Rasťo. Mám za sebou dostatočné, vysokou školou získané vedomosti z teológie na TFUK. Ale pri počúvaní tejto vašej kázni si myslím, že máte poslucháčov jednoduchých ľudí. Nemajúcich znalosť v základnýh biblických skutočnostiach. Preto od vás prijímajú tie teologické nezmysly. Mne sa zdá, že je u vás istá psychologická či psychiatrická diagnóza. Pretože vaša pýcha deklaruje, že len vy máte pravdu vo všetkom. Kto vám dal právo odsudzovať iných? Napísané je: Nesúdte, aby ste neboli súdení. Hovorí Ježiš na jednom mieste v Biblii. Vy si hovoríte kresťan? Hambite sa! Prestante ohovárať. Vo svojom blogu ,, Zachovávať sobotu či nedeľu“ Miešate nezmysli. Raz hovoríte v prospech adventistov, potom zase ich dehonestujete. Spamätajte sa! Hrabte sa na svojom piesočku a iným dajte pokoj.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *