Novéna k svätému Charbelovi

Prvý deň:
Ó, podivuhodný Charbel, ktorého nepoškvrnené telo nepodliehajúce rozkladu, vyžaruje vôňu neba, ponáhľaj sa mi na pomoc a vypros mi u Boha milosť, o ktorú prosím (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Svätý Charbel, oroduj za mňa.
Ó, Pane, ktorý si udelil svätému Charbelovi milosť viery, úpenlivo Ťa prosím, aby si mi na jeho príhovor udelil milosť žiť podľa Tvojich prikázaní a podľa Tvojho evanjelia. Tebe patrí sláva naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Druhý deň:
Ó, svätý Charbel, mučeník rehoľného života, ktorý si okúsil utrpenie, a z ktorého Pán Ježiš učinil žiariaci maják, utiekam sa k Tebe a na tvoj príhovor prosím o túto milosť (tu povedz, o akú milosť sa jedná). Úplne ti dôverujem.
Ó, nekonečne dobrotivý Bože, ktorý si oslávil svätého Charbela milosťou konať zázraky, zmiluj sa nado mnou a udeľ mi na jeho príhovor to, o čo Ťa vrúcne prosím.Tebe patrí sláva naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Tretí deň:
Ó, milovaný Charbel, ktorý žiariš ako jasná hviezda na cirkevnom nebi, osvieť moju cestu a
posilni moju nádej. Od teba žiadam túto milosť (tu povedz, o akú milosť sa jedná). Vypros mi ju u ukrižovaného Ježiša, ktorého neprestajne oslavuješ.
Svätý Charbel, vzor trpezlivosti a mlčania, oroduj za mňa.
Ó, Pane Ježišu, ktorý si posvätil svätého Charbela a pomohol si mu niesť kríž, daj mi odvahu čeliť ťažkostiam života s trpezlivosťou a odovzdaním sa do Tvojej božskej vôle na príhovor tohto svätca. Tebe patrí sláva naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Štvrtý deň:
Láskavý otče, svätý Charbel, k tebe sa utiekam. Dôvera v teba napĺňa moje srdce. Skrze moc tvojho príhovoru u Boha očakávam milosť, o ktorú ťa prosím (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Preukáž mi znova tvoju láskavosť.
Svätý Charbel, záhrada cností, oroduj za mňa.
Ó, Bože, ktorý si svätému Charbelovi daroval milosť sa Ti podobať, daruj mi milosť rásť v kresťanských cnostiach. Zmiluj sa nado mnou, aby som Ťa mohol chváliť na veky vekov. Tebe patrí vďaka naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Piaty deň:
Ó, Bohom milovaný Charbel, osvieť ma a pomôž mi. Uč ma tomu, čo je Bohu milé. Ponáhľaj sa k mojej záchrane. Láskavý Charbel, prosím ťa, aby si mi u Boha vyprosil túto milosť (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Svätý Charbel, priateľ Ukrižovaného, oroduj za mňa.
Ó, Bože, vyslyš moju úbohú prosbu na príhovor svätého Charbela. Zachráň moje úbohé srdce a daruj mu pokoj. Upokoj starosti mojej duše. Tebe patrí sláva naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Šiesty deň:
Ó, svätý Charbel, všemocný orodovník, prosím ťa udeľ mi milosť, ktorú potrebujem (tu povedz milosť, o ktorú sa jedná). Jedine tvoje slovo u Ježiša postačiť k tomu, aby mi odpustil, aby sa nado mnou zľutoval a vyslyšal moju prosbu. Svätý Charbel, radosť neba i zeme, oroduj za mňa.
Ó Bože, ktorý si vyvolil svätého Charbela, aby nás obhajoval pred Tvojou božskou mocou, udeľ mi na jeho príhovor túto milosť (tu povedz, o akú milosť sa jedná), aby som Ťa s ním chválil a oslavoval na veky vekov. Tebe patrí sláva naveky. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Siedmy deň:
Ó, všetkými milovaný svätý Charbel, pomocník potrebných. Verím v tvoj príhovor u Boha, udeľ mi prosím túto milosť, ktorú tak potrebujem (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Svätý Charbel, hviezda, ktorá radí blúdiacim, oroduj za mňa.

Ó, Bože, moje početné hriechy bránia tomu, aby ma zasiahla Tvoja milosť. Daj mi teda milosť robiť pokánie. Odpovedz mi na príhovor svätého Charbela. Navráť radosť môjmu smutnému srdcu a vyslyš moju prosbu. Ty, ktorý si stelesnením milosti, Tebe patrí vďaka a chvála. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Ôsmy deň:
Ó, svätý Charbel, keď ťa vidím kľačiaceho na podlahe z rákosia, postiaceho sa, pokorujúceho sa
alebo v extáze pred Pánom, moja dôvera a viera v teba vzrastá. Vrúcne ťa prosím, aby si mi pomohol získať milosť, o ktorú ťa prosím (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Svätý Charbel, ponorený do Boha, oroduj za mňa.

Ó, najnežnejší Ježiš, Ty si pozdvihol svojho milovaného Charbela k dokonalosti evanjelia, pokorne Ťa prosím, udeľ mi milosť dokončiť svoj život podľa Tvojej vôle. Milujem Ťa, ó Bože, Spasiteľ môj. Amen.

1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

Deviaty deň:
Ó, svätý Charbel, som na konci svojej novény. Moje srdce je plné radosti, keď s tebou hovorím. Mám veľkú dôveru, že obdržím od Ježiša tie milosti, o ktoré som ťa prosil skrze tvoj príhovor. Ľutujem svoje hriechy a sľubujem, že sa ich budem vyvarovať. Prosím ťa o vypočutie mojej prosby (tu povedz, o akú milosť sa jedná).
Svätý Charbel, korunovaný slávou, oroduj za mňa.

Ó, Pane, počúval si modlitby svojho Charbela a udelil si mu milosť zjednotenia s Tebou. Zmiluj sa nado mnou v mojej núdzi a zachráň ma od všetkej zloby, ktorú nemôžem uniesť. Tebe patrí sláva naveky. Amen.
1x Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu. Desatoro.

30 thoughts on “Novéna k svätému Charbelovi

 • 17. júla 2018 at 9:57
  Permalink

  Sv.Charbel prosim Ta príhovor za mňa,mojho manžela ,moje deti a ich rodiny u nášho nebeského Otca,aby boli uzdravene na dusi a tele,aby mali viacej lásky k rodičom,aby nam ponevinne neublizovali.Dakujem Ti nas mocny orodovnik.

  Reply
 • 9. júla 2018 at 1:01
  Permalink

  Sv.Charbel prosim Ta oroduj u nasho nebeskeho Otca za tazko choru Janku aby jej Pan dal milost prijat a niest tento kriz, zmiernil jej bolesti, posilnil ju a ak je to Bozia vola nakoniec aj vyliecil. Bohu vdaka

  Reply
 • 8. júla 2018 at 22:37
  Permalink

  Svätý o. Charbel prosím o vypočutie mojich prosieb za uzdravenie na tele a na Duchu mojej mamky, za trpezlivosť a dar pokoja pre seba a za múdrosť a správne rozhodnutie pri zajtrajšom rokovaní. Ďakujem. Dôverujem Tvojmu prihovoru

  Reply
 • 28. júna 2018 at 22:16
  Permalink

  Svaty Charbel prosim vypros od pana Boha milost uzdravenia pre brata ktory je uz dlho v nemocnici uzdrav mu zaludok ma tam velku cistu a nemoze primat potravu velmi ta Prosím uzdrav ho velmi ta prosim

  Reply
 • 25. mája 2018 at 1:11
  Permalink

  Svaty Charbel prosim Vas o prihovor u Pana Boha za uzdravenie ťažko chorého Radka. Je mladý, nech má ešte radosť zo zdravia a zo života. Dakujem za vsetkych, ktorym vdaka Vam Pan Boh pomohol. Zverujem Radka do Vasich prosieb a do Božieho milosrdenstva.

  Reply
 • 3. mája 2018 at 19:00
  Permalink

  Svätý Charbel prosím ťa o obrátenie môjho manžela Mariana žehnaj jeho cestu ktorá by ho priviedla k jeho dcéram a vnúčatám odmäkči jeho srdce a žehnaj ho.

  Reply
 • 3. mája 2018 at 18:55
  Permalink

  Prosím ťa svätý Charbel prosím ťa o silu pre moje dcéry, naplň ich rodiny láskou a pokojom.Prosim oroduj za ne , prosím ťa aj za moje vnúčatká hlavne za Jakubka prosím pre neho dar reči.Bobu vďaka

  Reply
 • 14. apríla 2018 at 22:36
  Permalink

  Sv. Charbel, prosim pomodli sa za zazrak uplneho uzdravenia mojej mamy. Skusala som uz vsetko, 2x Lurdy, noveny, klasicku modlitbu ruzenca a nic! Vsetci mamu uz odpisuju ako staru… Dakujem Ti!

  Reply
 • 26. februára 2018 at 22:20
  Permalink

  Sv. Charbel prosim ta oroduj za telesne i dusevne uzdravenie mojho syna. Za pokoj, lasku, uctu a sudrznost nasej rodiny.
  Nech sa stane Bozia vola. Dakujem

  Reply
 • 18. februára 2018 at 17:07
  Permalink

  Nebesky Otče, prosím Ťa na príhovor svätého Charbela o uzdravenie nášho ocka, ktorému sa zhoršuje sluch. Svätý Charbel, prosím oroduj a prihovor sa za neho u Všemohúceho Boha Otca, aby sa mu sluch nezhoršoval a nemal v ušiach hučanie. Vypros mu aj trpezlivosť.
  Verím Ti Pane a vopred ďakujem! Žehnaj a ochraňuj nás aj všetkých čo sa tu k Tebe utiekajú!

  Reply
 • 29. januára 2018 at 10:34
  Permalink

  Sv. Charbel, vypros zdravie pre Michala, aby dobre dopadla liečba a bdej nad dobrými jeho výsledkami z CT

  Reply
 • 9. januára 2018 at 21:35
  Permalink

  O svaty Charbel prosim Ta za prihovor u nasho nebeskeho otca za ozdravenie zraku mojej maminky , aby nestracala nadej , prosim zachran jej zrak a pomoz jej ako si pomohol aj mne a mojmu bratovi. Bohu vdaka z celeho srdca Erika

  Reply
 • 2. januára 2018 at 6:18
  Permalink

  Sv.Charbel, prosím Ta za orodovanie u Nebeského Otca, za mňa a moje deti, nech máme zdavie, telesné i duševné, hojnosť práce a požehnanie vo všetkých myšlienkach, slovách i skutkoch. Ochranu pred viditeľnými i neviditeľnými nepriateľmi, ktorý sa pokúšajú o nepokoj v našich vzťahoch i v dusiach. Na slávu Otca, Syna i Ducha svätého. Amen.

  Reply
 • 29. novembra 2017 at 6:39
  Permalink

  Sv. Charbel, prosím Ťa o orodovanie za moje uzdravenie a zdravie mojej rodiny

  Reply
 • 28. októbra 2017 at 19:18
  Permalink

  Svätý Charbel. Oroduj za môjho syna Michala sa uzdravenie z cukrovky. Za zdravie môjho druhého syna, ktorý je ešte pár dni v brušku. Aby obaja bolo zdravi. Prosím ta vypros pre celú moju rodinu zdravie.

  Reply
 • 10. augusta 2017 at 9:53
  Permalink

  Sv.sarbel, prosim o uzdravenie a oslobodenie ,pre môjho manzela ,ktory prezil tazky psychicky sok ,traumu v detstve,ktory ma este doteraz negativny vplyv na rodinu,z pohladu komunikacie.Velmi casto byva nevrly, surovy az agresivny.Prosim ta, pomôz mu, aby dokazal odpustit svojim rodicom

  Reply
 • 25. júla 2017 at 21:42
  Permalink

  Sv. Charbel prosim vyliec ma, moje telo a dusu, nech dokaze chvalit Pana. Odstran vsetko zle co mi nici zivot.

  Reply
 • 24. júla 2017 at 18:07
  Permalink

  Sv.Charbel,prosím ťa,vypros mi u Ježiša Krista“zázrak“,aby som zvládla osobný bankrot-aby všetko dobre dopadlo. Ďakujem

  Reply
 • 21. júla 2017 at 18:55
  Permalink

  Sv.Charbel,prosím ťa,popros nášho Spasiteľa Ježiša Krista,aby ma uzdravil zo strachu,depresie,paniky a daroval mi radosť zo života. Ďakujem

  Reply
 • 10. júla 2017 at 10:51
  Permalink

  Sv.Charbel prosim o obratenie a nastupenie na cestu svatosti mojho zata Michala.vypros mu dar pokory,poslusnosti a chudoby ducha.

  Reply
 • 3. júla 2017 at 10:53
  Permalink

  Sv. Charbel, prosím o úprimné obrátenie môjho manžela, o uzdravenie jeho duše, srdca, tela, ako aj mojej duše. Prosím Ťa o uzdravenie aj jeho mysle po prežití hroznej traumy. Prosím o Tvoj mocný príhovor, o Tvoje uzdravujúce pôsobenie na nás, naše manželstvo a rodinu. Prosím Ťa, uzdrav naše srdcia, nech znova bijú ako jedno, tak ako nám to Boh prikázal. Svätý Charbel, prosím nenechaj nás v našej biede, pomôž nám. Ďakujem z najväčšej úprimnosti.

  Reply
 • 26. júna 2017 at 17:04
  Permalink

  Svätý Charbel prosím ťa oroduj za mňa a vypros mi pomoc v mojej ťažkej životnej situácii. Ďakujem.

  Reply
 • 11. mája 2017 at 18:44
  Permalink

  Sv. Charbel, prosim o pomoc pre našu rodinu, prosim o dobrú prácu a úspech v nej a prosim o pomoc všetkým dobrým ľuďom na celom svete. Ďakujem

  Reply
 • 27. apríla 2017 at 15:06
  Permalink

  Prosim Ta o pomoc pre mna a moju rodinku.

  Reply
 • 6. marca 2017 at 21:14
  Permalink

  Prosim o modlitbu za obratenie Michala a Michaelu

  Reply
 • 1. marca 2017 at 22:26
  Permalink

  Svatý Charbel, prosím ťa, vypočuj prosbu zúfalej matky a vypros pre môjho syna uzdravenie z ťažkej psychickej poruchy, ako aj uzdravenie celej mojej rodiny. Amen

  Reply
 • 8. februára 2017 at 21:43
  Permalink

  Svätý Charbel,prosim ta vypros pre nasu rodinu zdravie duchovne dusevne aj telesne a pracu pre mojich synov a dceru.A prosim za pokoj v nasej rodine lasku a odpustenie.Dakujem

  Reply
 • 8. januára 2017 at 11:32
  Permalink

  Sv. Sarbel,prosim vypros mi u Pana Jezisa milost uzdravenia,na duchu , dusi a tela

  Reply
 • 3. novembra 2016 at 22:20
  Permalink

  Sväty Charbel, prosím vypros pre moju rodinku zdravie a prácu. Ďakujem

  Reply
 • 13. augusta 2016 at 14:40
  Permalink

  Svaty Charbel prosim ta oroduj za mojho tazko choreho manzela nech mu laskavy otec vylieci ak je to jeho vola a da mu vela sil a trpezlivosti v jeho krizi dakujem

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *