Chiropraktika

Otázka:
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Trpím bolesťami chrbtice, napriek tomu, že chodím k lekárovi. Známy mi radí využiť služby chiropraktika alebo fyzioterapeuta, či masáže. Bojím sa, že mi to viac uškodí ako pomôže. Jedná sa o alternatívnu liečbu. Nesúvisí to s okultizmom? Viem, že si mám dávať pozor na to, kto sa ma dotýka v súvislosti s pôsobením zlého.
Ďakujem za odpoveď
Peter

Odpoveď:
Chiropraktika predpokladá energetické dráhy v tele, ktoré nie sú vedou dokázané, ale sú postavené na duchovných energiách, ako ich chápu východné náboženstvá. Nájdite si takého fyzioterapeuta, ktorý pracuje iba na úrovni odblokovania svalov, či zaseknutých nervov pomocou klasickej masáže. Neviem, odkiaľ ste, ale v Spišskej Belej je výborná masérka Mária Matavová. Donedávna pôsobila v Bratislave. Skúste si ju nájsť a prípadne sa s ňou poradiť.
Pavol Hucík

One thought on “Chiropraktika

 • 12. novembra 2018 at 6:58
  Permalink

  Požehnaný deň.
  Chcela by som sem pridať len môj názor, možno nie je správny, neviem.
  Ak by dotyčná pani fyzioterapeutka pracovala v Sp. Belej v centre u Dr. Kostku, odporúčam sa tomuto zariadeniu zďaleka vyhýbať. Chodila som tam s chlapcom s DMO už síce dávno, ale nezmenilo sa to. Sú tam kadejaké pyramídy, že to vyrovnáva energie a tak. Som si myslela, že ak tomu neverím a zárove§ sa modlím počas klasickej terapie, či elektroliečba apod., tak to nemá vplyv. Ale asi má. Potom tam majú aj amb. psychiatra, ktorú som z nutnosti (nemala som momentálne kde ísť) navštívila. A týždeň som bola na tom tak zle, kým som sa pozbierala, strašné niečo. A to nebolo mojou chorobou.
  Pozerala som si aj profil tejto pani masérky. Má tam aj kinezioterapiu. Nepoznala som to. Len ako som raz prišla s chlapcom ku našej dr. tak tam mala certifikát z daného oboru. Mala som z neho zmiešané pocity. Viem, na pocity sa nemá e. Pozerala som si potom, čo to vlastne je tá kineziológia. Je to pre metóda spojená s energiami, a je nezlučiteľná s kresťanstvom. Jedna pani podstupovala túto terapiu a bolo jej horšie a horšie. Tak som jej dala vedieť, nech si o tom niečo poštuduje, lebo podľa mňa tam pôsobia zlé sily.
  Chcela som len pomôcť mojím názorom, dúfam, že som neprispela k ešte väčšiemu zmätku.
  Prajem skoré uzdravenie, Marika

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *