Päť Tibeťanov

Otázka: 
Dobrý deň, prosím Vás, je možné cvičiť cvičenie „Päť Tibeťanov“ len ako cvičenie pre telo? Ide len o „svojský názov“, alebo ide aj o nejaké duchovné prepojenie? Ďakujem za odpoveď.
Anna

Odpoveď: 
Milá Anna, momentálne mám len chvíľu času, tak odpoviem aspoň stručne, že neodporúčam cvičiť tieto cvičenia. Poznám viacero ľudí, ktorí ich cvičili,čítal som tú knihu. Je to podobne ako s jogou, sú tam duchovné prepojenia, „duchovné autorské práva“ a putá, ktoré korenia v joge a pohanských náboženstvách. Nájdite si iné cvičenia.
Pán Vám žehnaj!

3 thoughts on “Päť Tibeťanov

 • 8. novembra 2017 at 9:02
  Permalink

  Cvičiť 5 Tibeťanov je úplne bezpečné, rovnako aj jogu. Je na človeku aký význam tomu dáva.
  Pohanské korene a súvislosti majú aj Vianoce a oslavujeme ich, lebo každý im dá presne taký význam aký chce.

  Reply
 • 7. novembra 2017 at 12:57
  Permalink

  Tréning 5 tibeťanov patrí k Jóge. Nie som na to odborník, ale som praktizujúci kresťan a tiež som mal v minulosti na toto mnoho otázok. Jógu používa budhizmus a džinizmus, či je to zlé to neviem, súdiť ich môže len Boh. Cieľom Jógy je nejaký spirituálny zážitok, meditácia, vyprázdnenie mysle, je to niečo s čím kresťanstvo nesúhlasí, bije sa to. Jednoducho ty si kresťanka a nechceš mať nič dočinenia s východnými náboženstvami, ale na druhej strane predpokladám, že si chcela 5 tibeťanov cvičiť na spevnenie chrbtice, tela, alebo proti bolesti chrbtice..je to tak? Ide o to, z akého uhla to berieš. Ak neveríš v nášho Boha a Jógu berieš ako kompletné náboženstvo, medituješ, robíš dychové cvičenia a bla bla – je to zlé. No pokiaľ ráno vstaneš, pomodlíš sa otčenáš a bla bla, potom si ponaťahuješ chrbticu nejakými „pilatesovými cvikmi“ na slávu boha, aby si bola zdravá a mohla pomáhať blížnemu, neni to nič proti kresťanstvu 🙂 Kukol som si tých 5 tibeťanov a nevidím na tom nič zlé.

  Reply
 • 5. novembra 2017 at 0:21
  Permalink

  PbJK!
  Téma ma zaujala. Prosím, ak Vám to čas dovolí, o podrobnejšie vysvetlenie. Ďakujem. Mária

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *